Облікова ставка підвищиться до 14,5% — НБУ

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Минулий раз Нацбанк підвищував облікову ставку до 13,5% у жовтні 2017 року 

 Національний банк України вирішив підвищити рівень облікової ставки до 14,5% річних з поточних 13,5%. Про це на брифінгу сказав в.о. голови НБУ Яків Смолій, передає Укрінформ.

"Правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку до 14,5% річних", — сказав Смолій.

За словами в.о. голови НБУ, з огляду на посилення інфляційних ризиків проведення більш жорсткої монетарної політики є необхідним для зниження інфляції до цільового рівня у середньостроковій перспективі. Наразі облікова ставка становила 13,5%.

Як повідомлялось, у березні 2015 року Національний банк України вирішив підвищити облікову ставку з 19,5% до 30%. При цьому в НБУ заявили, що облікова ставка може бути переглянута у бік зменшення у разі сповільнення інфляції. Знижувати облікову ставку Нацбанк почав у липні 2015 року.

У жовтні 2017 року НБУ вперше за два роки збільшив облікову ставку — до 13,5%.

Облікова ставка — це один із монетарних інструментів, за допомогою якого Національний банк України встановлює для банків та інших суб’єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених і розміщених грошових коштів на відповідний період. Таким чином, облікова ставка є базовою процентною ставкою щодо інших процентних ставок НБУ.