Газовий транзит через територію України зменшився на 23%

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Через надзвичайну ситуацію в Баумгартені транзит газу впав до 200 млн куб. м на добу

Транзит газу територією України знизився на 23% — до 200 млн куб. м на добу через аварію в Баумгартені (Австрія), повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" радник міністра енергетики та вугільної промисловості України Максим Білявський

"Через вчорашню надзвичайну ситуацію в Баумгартені добовий транзит газу територією України зменшився на 23% — до 200 млн куб. м за добу", — сказав він

М.Білявський додав, що Україна своєчасно виконує заявки європейських країн-імпортерів і готова наростити обсяги прокачування після отримання відповідних заявок.

"Ми плануємо протягом сьогоднішньої доби відновити обсяги транзиту газу для європейських споживачів до рівня 260 млн куб. м на добу", — сказав М.Білявський.

Радник міністра енергетики нагадав, що за 11 місяців поточного року Україна транзитувала 85,5 млрд куб. м газу, що на 3,3 млрд куб. м перевищує показник за весь минулий рік.

М.Білявський також наголосив на відсутності проблем із забезпеченням газом споживачів України — імпорт з ЄС залишається на рівні 32,2 млн куб. м на добу, власний видобуток забезпечує 58,1 млн куб. м на добу, ще 48,1 млн куб. м газу надходить з підземних сховищ.

Як повідомлялося, вранці у вівторок на газовому хабі в австрійському Баумгартені стався вибух, а потім почалася велика пожежа. Причину інциденту все ще не визначено. Допускається, що йтиметься про відмову обладнання.

Австрійський національний газотранспортний оператор Gas Connect Austria у вівторок ввечері після ліквідації наслідків аварії на станції Баумгартен відновив транзит газу в усіх напрямках.

Словацький газотранспортний оператор Eustream публікує номінацію на транзит газу протягом газових доби 13 грудня на рівні 130 млн куб. м, що майже наближується до рівня до інциденту — 140 млн куб. м за понеділок.