Група "ТАС" викупила ВіЕс банк

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

НБУ схвалив продаж дочки Сбербанку  ВіЕс Банк групі "ТАС" Сергія Тігіпка

Sberbank Europe AG (дочірня компанія Сбербанку Росії) завершила операцію з продажу 99,92% ВіЕс Банк групі "ТАС" Сергія Тігіпка, йдеться в повідомленні російської кредитної організації, передає Інтерфакс-Україна.

Операція була схвалена Антимонопольним комітетом України, Національним банком України, а також Європейським центральним банком.

Сбербанк продав українську "дочку" у рамках реалізації стратегії щодо виходу з банківського ринку України. Передбачається, що операція матиме нематеріальний вплив на фінансові показники групи Сбербанку.

Юридичним консультантом Сбербанку щодо операції виступила компанія Herbert Smith Freehills CIS LLP.

Національний банк України на початку листопада 2017 року погодив бізнесмену Сергію Тігіпку опосередковане придбання 99,9% акцій ВіЕс Банку. Прямим покупцем буде кіпрська компанія Bailican Limited.

ВіЕс Банк (VS Bank, до 16 грудня 2013 року — Фольксбанк, раніше — Електрон банк) заснований у 1991 році. Згідно з даними Нацбанку України, станом 1 липня 2017 року за розміром загальних активів ВіЕс Банк посідав 28-ме місце серед 88 банків, що діяли в країні.

Група "ТАС" заснована в 1998 році, має активи у фінансовому та промисловому секторах, сільському господарстві, нерухомості, фармацевтиці та венчурних проектах. До фінансового сектора групи входять ТАСкомбанк, Універсал банк, дві страхові компанії та низка інших організацій. Засновником та основним акціонером групи є С.Тігіпко.