"Укртелеком" повернеться до держави

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Апеляційний суд відхилив апеляційний позов ТОВ "ЕСУ" на раніше прийняте рішення суду щодо розірвання контракту на приватизацію підприємства

Київський апеляційний господарський суд Києва у вівторок відхилив апеляційну скаргу ТОВ "ЕСУ" на рішення суду нижньої інстанції, прийняте за позовом Фонду держмайна, про розірвання укладеного в березні 2011 року за підсумками приватизаційного конкурсу договору купівлі-продажу 92,791% "Укртелекому", передає Інтерфакс-Україна.

"ЕСУ" категорично не згодна з рішенням Апеляційного суду, і будемо використовувати всі процесуальні можливості, зокрема — подання касаційної скарги", — повідомили у компанії.

В "ЕСУ" наголосили, що сам оператор зв'язку "Укртелеком" продовжує працювати в звичайному режимі.

Як повідомлялося, 19 жовтня 2017 року Господарський суд Києва задовольнив позов ФДМ і вирішив повернути 92,791% пакет акцій "Укртелекому" у державну власність і стягнути $81,9 млн пені (2,0171 млрд грн) за невиконання інвестиційних зобов'язань.

"ЕСУ" подала апеляцію на це рішення і наголосила, що комісія ФДМ неодноразово перевіряла і підтверджувала виконання відповідних приватизаційних зобов'язань, за винятком останньої перевірки, що відбулася із помітним порушенням термінів (з травня 2016 року до лютого 2017 року). У результаті неї не було досягнуто згоди щодо підтвердження виконання лише кількох з більш ніж 50 приватизаційних зобов'язань, відзначав відповідач.

У свою чергу, глава ФДМ Віталій Трубаров заявив, що за підсумками перевірки в лютому 2017 року було встановлено невиконання інвестиційного плану, що передбачав внесення протягом п'яти років коштів у сумі не менше $450 млн.

"Укртелеком" також не виконав пряму умову договору, що передбачає передання телекомунікаційної мережі спеціального призначення у власність держави", — написав в. о. голови ФДМ. Він зазначив, що з 2012 року закон про приватизацію не передбачає в разі такого повернення приватизованого об'єкта у держвласність інвестору будь-якої компенсації.

Як повідомлялося, ФДМ подав до суду позов про розірвання договору з "ЕСУ" у середині травня 2017 року, вимагаючи також стягнути 2,17 млрд грн пені. До справи в якості третьої особи на стороні відповідача було залучено Ощадбанк (Київ), у заставі в якого перебуває зазначений пакет акцій "Укртелекому".

ФДМ України за підсумками оголошеного восени 2010 року конкурсу на початку 2011 року продав 92,79% акцій "Укртелекому" українській "дочці" австрійської EPIC — ТОВ "ЕСУ" — за 10 млрд 575,1 млн грн.

Група "СКМ" українського бізнесмена Ріната Ахметова придбала "ЕСУ" у 2013 році.

Згідно з даними в системі розкриття інформації НКЦПФР, ТОВ "ЕСУ" в першому півріччі 2017 року скоротило чистий збиток у 8,9 рази порівняно з аналогічним періодом 2016 року — до 72 млн грн, непокритий збиток до кінця червня сягнув 6 млрд 834,3 млн грн, виторгу не було.

Основним активом підприємства є довгострокові фінансові інвестиції — акції "Укртелекому", вартість яких у балансі оцінена в 10 млрд 799,3 млн грн, згідно з договором купівлі-продажу від 2011 року.

"Укртелеком" у першому півріччі 2017 року отримав чистий прибуток 355,3 млн грн, що майже вдвічі перевищує показник за аналогічний період 2016 року. Чистий дохід зменшився на 1,5% — до 3,154 млрд грн.