В податковому комітеті пропонують переглянути механізм компенсації ПДВ

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Ніна Южаніна пропонує переглянути компенсацію ПДВ через деякі зловживання з його відшкодуваннями 

«Треба проаналізувати, весь ПДВ, який зараз відшкодовується і був сформований в системі електронного відшкодування ПДВ грошима. Мені здається, і, як показує практика минулого року, якраз на основі висновків аудиторів, які займаються аграрним сектором — близько 20 млрд грн було відшкодовано ПДВ, який не забезпечений грошима, і в цьому році така ж приблизно сума. Висновки повинен робити Мінфін і я про це неодноразово кажу, але чомусь ніхто не чує. Потрібно глибоко проаналізувати аграрний сектор і думати, що робити далі», — про це повідомила голова податкового комітету Верховної Ради Ніна Южаніна, повідомляє Фінанси.ua.

Вона також зазначила, що зловживання з відшкодуванням ПДВ саме в аграрному секторі обчислюється немалими сумами, але скасовувати всю систему ПДВ, на її думку, недоцільно, а ось переглянути механізм його відшкодування — варто.

«Сама система існування ПДВ — вона правильна, вона відповідає тим директивам, які діють в ЄС. І відшкодування має бути, але кожна країна повинна усвідомлювати, яка галузь може використовувати несплачений ПДВ, і робити певні кроки, щоб саме ці галузі не виймали весь сплачений ПДВ з бюджету назад в свою оперативну діяльність, генеруючи прибутки», — резюмувала Южаніна.