Правила закупівель в ProZorro треба посилити — МЕРТ

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Порушників правил системи запропоновано штрафувати на 20% від суми таких договорів

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) розробило законопроект, який передбачає введення штрафів за закупівлю товарів і послуг без проведення тендеру на ProZorro, повідомляє Фінанси.ua.

Так, у разі придбання товарів, послуг або робіт і укладення договорів без проведення процедур державних закупівель на замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання і займають монопольне (домінуюче) становище на відповідних ринках, пропонується накладати штраф в розмірі, що становить 20% суми таких договорів.

У чинній редакції закону про державні закупівлі просто вказується, що замовник несе відповідальність згідно із законами України.

Крім того, законопроект пропонує знизити пороги держзакупівель. Зараз закон про державні закупівлі діє для тендерів із закупівлі товарів або послуг мінімум на 200 тис. грн і робіт на 1,5 млн грн (для окремих сфер господарювання – 1 млн і 5 млн грн відповідно).

У запропонованому Мінекономіки проекті поріг для окремих сфер господарювання знижується до 600 тис. грн під час закупівлі товарів і послуг та 3 млн грн для робіт.

У підсумку мінімальний розмір штрафу складе 40 тис. грн (120 тис. для окремих сфер).

Окремими сферами господарювання є:

— виробництво, транспортування, постачання і зберігання газу, теплової енергії, електрики, питної води, нафти і сирих нафтопродуктів;

— послуги з користування інфраструктурою залізничного транспорту загального користування, послуги автостанцій, портів, аеропортів, послуг з аеронавігаційного обслуговування;

— надання послуг поштового зв’язку, експлуатація телекоммереж фіксованих;

— функціонування ринку електричної енергії, ринку “на добу вперед” і ін.

— роботи і послуги, пов’язані з озброєнням, військовою технікою, зброєю і боєприпасами, а також виконання держоборонзамовлення.

Також правила про державні закупівлі планується поширити на державні і приватні компанії, дохід яких залежить від тарифів, які встановлює НКРЕКП (наприклад, облгази, водоканали, обленерго…).

Серед нововведень проекту закону — скасування особливих процедур закупівлі для нафти і сирих нафтопродуктів, а також для телекомуслуг (ретрансляція радіо і телебачення).