У липні-вересні "Нафтогаз" закупив 1,8 млрд куб. м газу

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

На кошти, виділені ЕБРР "Нафтогаз" підписав контракти з п'ятьма постачальниками газу

По інформації Інтерфакс-Україна, НАК "Нафтогаз України" в липні-вересні 2017 року закупив 1,8 млрд куб. м газу в компаній Axpo Trading AG, CEZ a.s., Engie SA, RWE Supply & Trading GMBH і Uniper Global Commodities SE з використанням засобів відновлювальної кредитної лінії Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), повідомила прес-служба компанії.

"Загальна вартість 18 укладених договорів становила $359 млн, з них $300 млн — кошти кредитної лінії, $59 млн — власні кошти "Нафтогазу". Всі п'ять постачальників були відібрані в рамках процедури попереднього відбору ЄБРР, яка завершилася в червні 2017 року. Середньозважена ціна контрактів в пункті поставки становила $203 за 1 тис. куб. м", — йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, з грудня 2015 року по березень 2016 року "Нафтогаз" за кошти кредитної лінії ЄБРР закупив 1,7 млрд куб. м газу у п'яти постачальників, з серпня по жовтень 2016 року — 1,8 млрд куб. м газу в шести постачальників.

Кредитна лінія ЄБРР в розмірі $300 млн було відкрито в жовтні 2015 року та призначена для закупівлі газу на західному кордоні України. Однією з умов надання кредиту ЄБРР є реалізація урядом України плану дій щодо реформи корпоративного управління в "Нафтогазі".

Позика ЄБРР є поновлюваним кредитом на 3 роки. Протягом цього терміну "Нафтогаз" може погашати і знову вибирати засоби в межах зазначеної суми, щоб профінансувати закупівлі газу з ЄС.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.