Держбюджет-2018 прийнятий: чого чекати

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Гройсман прогнозує економічне зростання в наступному році, та великі зміни в соціальних сферах

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому проект державного бюджету України на 2018 рік, доопрацьованого з урахуванням бюджетних висновків та затвердженого урядом до другого читання 1 грудня, передає УНІАН.

За ухвалення законопроекту «Про Державний бюджет України на 2018 рік» в цілому з низкою поправок проголосували 273 депутати за необхідного мінімуму в 226 голосів. 

Голова Верховної Ради Андрій Парубій наголосив, що закон прийнято з урахуванням озвучених під стенограму поправок представниками Комітету Верховної Ради з питань бюджету Сергієм Мельником та Максимом Курячим, який підсумував озвучені в сесійній залі пропозиції представників Комітету з питань національної безпеки і оборони та інших депутатів. 

Крім того, як зазначив Парубій, законопроектом передбачено розгляд можливості підвищення мінімальної заробітної плати до 4,2 тис. грн після першого кварталу. 

Підсумовуючи обговорення проекту, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підкреслив, що 2018 рік має стати роком економічного зростання та реальних змін в соціальній сфері. 

«В проекті бюджету передбачена норма про коригування мінімальної заробітної платі в залежності від зростання національної економіки. Я сподіваюсь на те, що мінімальна заробітна плата буде збільшена. Є з цього питання звернення президента. Ми обговорювали це у фракціях «Блоку Петра Порошенка» та «Народного фронту», — сказав голова уряду. 

За його словами, питання щодо підвищення мінімальної заробітної плати до рівня 4,1 тис.-4,2 тис. грн розглядатиметься за результатами першого кварталу наступного року. 

Прийнятим державний бюджет України на 2018 рік передбачено доходи у розмірі 913,6 млрд грн, витрати – 988,6 млрд грн, дефіцит — 81,8 млрд грн, граничний обсяг державного та гарантованого державою боргу — 2,747 трлн грн. 

У процесі доопрацювання проекту держбюджету уряд погіршив показник очікуваної інфляції в наступному році до 9% з 7%, очікуваних раніше, при цьому показник зростання економіки залишився на колишньому рівні в 3%.