Були внесені зміни щодо порядку зберігання готівки центробанку

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Нацбанк закріпив це в постанові  №122 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів НБУ"

Як передає Інтерфакс-Україна, Національний банк України (НБУ) вніс зміни до порядку зберігання готівки центробанку в уповноважених банках для підвищення оперативності забезпечення регіонів готівкою і підвищення оперативності здійснення операцій із запасами цієї готівки.

Відповідне рішення закріплено в постанові правління НБУ "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів НБУ" №122 від 30 листопада 2017 року.

Як повідомляється на веб-сайті НБУ, тепер банки зможуть зберігати запаси готівки центробанку у визначених ними сховищах і/або сейфах, які використовуються як сховища, з урахуванням своїх логістичних можливостей з обслуговування регіонів готівкою.

Крім того, уповноваженим банкам надано право страхувати готівку, яку перевозить власний підрозділ інкасації, а також залучати до перевезення запасів готівки підрозділ інкасації іншого банку або юридичної особи, яка отримала від НБУ ліцензію на надання банкам послуг з інкасації.

Крім того постановою №122 встановлено правила зберігання та перевезення запасів готівки відповідно до вимог нормативно-правових актів НБУ.

Постанова набуває чинності з 8 грудня 2017 року.

Нацбанк нагадує, що наразі статус уповноваженого банку, який може залучатися до зберігання запасів готівки регулятора, мають Ощадбанк, ПриватБанк і Райффайзен Банк Аваль.