"Нафтогаз" підписав меморандум з двома партнерами для управління ГТС

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Голландська  Gasunie і французька  можуть стати партнерами в управлінні ГТЗ

Як повідомляє УНІАН, національний нафтогазовий холдинг «Нафтогаз України» підписав меморандум з голландською компанією Gasunie і французькою GRTgaz про співпрацю у сфері використання потужностей української газотранспортної системи, а також для вирішення в майбутньому питання про залучення партнера до управління газотранспортними активами України. Про це на конференції про розвиток товарного біржового ринку повідомив головний комерційний директор холдингу Юрій Вітренко.

«Роботу з потенційними партнерами з управління ГТС вже активізовано. Ми підписали меморандум з двома провідними європейськими операторами: з голландською Gasunie і французькою GRTgaz », — сказав він.

За його словами, голландська Gasunie вважається однією з кращих європейських компаній з точки зору організації своєї роботи, а також з її участю було створено найбільш ліквідний ринок газу в Європі.

«Виходить, що ми вже ведемо розмову не з двома компаніями — Snam і Eustream, а тепер ще й з Gasunie і GRTgaz. Плюс ми найняли інвестиційний банк Rothschild, який активно працює над структуруванням самого процесу пошуку і залучення міжнародного партнера», — додав він.

Також Вітренко пояснив завдання, яке поставлено перед інвестиційним банком Rothschild.

«У майбутньому буде проведено конкурс. Умови конкурсу мають бути узгоджені з Кабміном. Остаточне рішення приймає парламент. Наша робота — це просто найняти інвестиційного банкіра. Банкіри безпосередньо працюють з нами і урядом, найближчим часом вони почнуть працювати з парламентом. Вони, як незалежна інституція, мають забезпечити прозорість цього процесу, в тому числі усунути всі спекуляції з приводу конфлікту між «Нафтогазом» і урядом», — сказав топ-менеджер «Нафтогазу».