Міжнародні резерви України складають майже 19 млрд доларів

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Золотовалютні резерви станом на перше грудня становлять 18 млрд 905,7 млн доларів

У Нацбанку повідомили, що з початку цього року вони зросли майже на 22%, і вже вчетверте оновили максимум з січня 2014 року, передає Фінанси.ua.

“На динаміку обсягів міжнародних резервів за минулий місяць вплинули, зокрема, надходження на користь уряду в сумі $670,4 млн, у тому числі $664 млн від розміщення облігацій внутрішньої держпозики, номінованих у валюті, а також витрати на виплати за зовнішнім боргом”, — кажуть у Нацбанку.

Регулятор відзначає, що на користь Міжнародного валютного фонду були здійснені платежі в розмірі $447,1 млн; на обслуговування та погашення державного і гарантованого державою боргу в іноземній валюті було направлено $358,3 млн, у тому числі $18,5 млн — обслуговування облігацій зовнішньої державної позики і $282,2 млн — на обслуговування і погашення ОВДП.

“На додачу, $100 млн з міжнародних резервів у листопаді було спрямовано на повернення позичених у жовтні коштів за операцією swap з уповноваженим банком”, — заявили у Нацбанку.

Крім того, $49,1 млн у минулому місяці було направлено на валютні інтервенції для згладжування надмірних коливань, спричинених тимчасовими факторами. З них $20 млн було продано під час інтервенцій у формі запиту щодо найкращого курсу.

Регулятор купив на міжбанківському валютному ринку $188 млн шляхом проведення інтервенцій у формі запиту щодо найкращого курсу. Таким чином, обсяг чистої купівлі валюти НБУ на міжбанківському ринку для поповнення резервів в минулому місяці склав $138,9 млн.

“Станом на 1 грудня обсяг міжнародних резервів покриває 3,7 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань та поточних операцій уряду і Національного банку”, — додали в НБУ.