Понеділок, 16 квітня 2018 11:51

Еволюцію банків зможуть забезпечити профільні ІТ-компанії

Валерій Береговий, СЕО Accord Group

Світ навколо нас змінюється незалежно від наших бажань. І якщо ми хочемо вижити в ньому і бути успішними, доведеться під нього підлаштовуватися. Як то кажуть: “Змінюйся або помри!”.

Повністю цифрові банки, в яких немає відділень і навіть більшої частини співробітників, орієнтовані не стільки на людей, скільки на їх гаджети — таку картину майбутнього малюють фахівці.

Фінансовий сектор, який завжди стояв на передовій технологічних змін, зараз переживає один з наймасштабніших етапів еволюції. Передусім це стосується банків і фінансових компаній, які перетворюються з того місця, куди люди приходять за грошима, на провідників більшої частини необхідних фінансових послуг.

В очах споживачів банки починають надавати настільки якісні й комфортні для клієнта сервіси, що в повсякденному житті взаємодія з самою організацією стає практично непомітною та не вимагає витрат часу. Банки остаточно переходять в цифрову площину, і, як вважають експерти і самі банкіри, врешті-решт світ прийде до банків без офісів, без співробітників, без грошей і без клієнтів. За цим — майбутнє, і ми маємо допомогти нашим замовникам бути до нього готовим.

Якими б комфортабельними не були відділення, клієнти все одно будуть розглядати їх відвідування як зайву витрату часу і грошей. Більшості клієнтів не потрібні офіси, якщо доступ до послуги вони зможуть отримати з будь-якого пристрою (ноутбука, планшета, смартфона, “розумних” годинників, “розумного” автомобіля тощо). В будь-який час, з будь-якої географічної точки. Для самого банку відділення — теж серйозні інвестиції і постійні витрати.

Для успішної роботи в цьому напрямку банкам доведеться вирішити кілька виключно технологічних питань. Наприклад, забезпечити доступ клієнтам з будь-якої точки світу в режимі 24/7 з будь-якого питання. При цьому необхідні надійна віддалена аутентифікація й захист персональних даних, відмовостійка керована інфраструктура, комплаєнс, процедури KYC (Know Your Customer — “Знай свого клієнта”).

Ми зараз спостерігаємо тенденцію до скорочення кількості відділень. З одного боку, це пов’язано зі скороченням співробітників, а з іншого — з підвищенням самостійності клієнтів (самообслуговування), використанням інтелектуальних помічників і чат-ботів (із застосуванням технологій штучного інтелекту) і підвищенням ролі CRM і бізнес-аналітики великих даних (звичайно, за допомогою машинного навчання).

Ще одна тенденція, до якої ми поступово наближаємося, — це інтернет речей. У багатьох це асоціюється з розумними містами, різними датчиками. Давайте подивимося на це глибше. “Розумний” будинок з холодильником, який замовляє продукти, з телевізором, який оплачує послуги кабельного телебачення, тощо. Тим більше що це вже не фантастика. Першопрохідцем у створенні таких сервісів стала компанія MasterCard. Вона розвиває програму, яка допоможе практично будь-який гаджет перетворити на інструмент оплати. На виставці CES 2017 була представлена спільна з Samsung розробка: додаток Groceries, що дозволяє вибирати і оплачувати продукти прямо на дисплеї смартхолодильника та ще й відстежує термін придатності їжі, а також здатний робити додаткові замовлення в разі псування їжі. Все це призведе до того, що банки і підприємства фінансового ринку будуть комунікувати не з людьми, а з пристроями інтернету речей, кількість яких зараз переважає чисельність населення планети, а до 2025 р. досягне 50 млрд. Звичайно, клієнт самостійно визначатиме їх повноваження, але на цьому його зв’язок з банком закінчується.

Як ви розумієте, реалізація всіх цих ідей лягає саме на плечі IT-підрозділу, і наша компанія бере на себе відповідальність за те, щоб наші замовники були успішні в цифровому світі. Будучи першою в Україні IT-компанією для фінансового сектора, ми пропонуємо лише ті продукти й рішення, які потрібні банкам.

Дополнительная информация

  • Имя Фамилия: Валерій Береговий
Прочитано 1084 раз
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

f6d2bb025b0005c13233679a32583a0d XL

Придбати 1 номер

X
« April 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найцікавішими та актуальними матеріалами.