Вівторок, 20 лютого 2018 11:12

У боротьбі бізнесу і держави в нас завжди перемагає держава

Минулого тижня бізнес-співтовариство знову включилося в обговорення необхідності переформатування податкової системи

Йдеться про введення податку на виведений капітал. Але, як і раніше, це не діалог, а монолог. Держава вкотре продемонструвала, що підприємці не є не лише стороною переговорів, але й стороною, яка контролює — в якості платників податків — державних чиновників. Точніше, навпаки, держава, як і раніше, показала, що саме вона контролює і регулює ринок.

Хоча ще в грудні 2017 р. Національна рада реформ підтримала введення цього податку з 2018 р., а Президент дав слово, ситуація і нині там. Лише численні експерти і депутатський корпус імітують неабиякі баталії з цього приводу.

Але влада вже дала зрозуміти, що поки про податок на виведений капітал бізнесу думати зарано. Мовляв, не ті соціально-економічні умови. Насправді ідея податку не нова. Ця модель оподаткування з 2000 р. працює в Естонії, яка посідає верхні щаблі в рейтингу Doing Business за легкістю ведення бізнесу.

Основна ідея податку на виведений капітал така: прибуток, отриманий підприємством, не обкладається податком доти, доки він не виплачується власникам у вигляді дивідендів та прирівняних до них платежів. Тобто це і є сама суть бізнесу. Він існує, поки гроші працюють в бізнесі, створюють додану вартість, забезпечують робочі місця. Останні забезпечують надходження в бюджет від ПДВ і ПДФО, наповнюють Пенсійний фонд. Вилучати частину прибутку на етапі зростання просто безглуздо. Тому підприємці і пропонують оподатковувати “на виході” — коли гроші йдуть до власника у вигляді дивідендів або інших благ.

Переваги такої моделі оподаткування очевидні. По-перше, створюються стимули для ділової та інвестиційної активності. Як показав досвід Естонії, до країни одразу збільшився приплив іноземних інвестицій. По-друге, підприємства вже не мали необхідності занижувати фінансовий результат, отже, фінансова звітність підприємств стає прозорішою і привабливішою для інвесторів і банків.

Втім опоненти ставлять зустрічні критичні питання. Їх чимало, але більшість зводиться до ризиків отримати “дірку” в бюджеті, яка неминуче утвориться після відмови від податку на прибуток.

Дополнительная информация

  • Имя Фамилия: В’ячеслав Мироненко
Прочитано 538 раз
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии
NOT ROOT---counter < 0 ---not Root, not-buy, counter fail---9---0
« November 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найцікавішими та актуальними матеріалами.