50 ідей інноваційного бізнесу: Аграрний сектор

Материалы подготовленные к публикации
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Журнал Бізнес пропонує Вашій увазі добірку інновацій у аграрному секторі, який складає левову частку нашого експорту, та стрімко рухається у напрямі переробки продукції

Аграрний сектор


1."Інноваційна молекула Арилекс™ Актив для захисту рослин від бур’янів.

Діюча речовина галауксифен-метил дала початок новому класу хімічних сполук – арилпіколінатам. Ця подія стала визначним досягненням для світового ринку гербіцидного захисту рослин, як перший за останні 10 років винахід діючої речовини з новим механізмом дії для захисту сільськогосподарських культур.

В Україні зареєстровано три препарати на основі молекули Арилекс™ Актив: Квелекс™ , Паллас™ Екстра та Слаш™. Компанія не планує зупинятися на досягнутому й наступного року на ринок України вийдуть нові гербіциди на основі інноваційної молекули Арилекс™ Актив.

Інноваційна молекула Зорвек® для захисту рослин.

Діюча речовина оксатіапіпролін є першим представником нового класу фунгіцидів піперединіл тіазол ізоксазоліни для контролю хвороб, які викликають патогени з класу Ооміцети. Зорвек має абсолютно новий механізм дії на збудників хвороби та не має перехресної резистентності з існуючими фунгіцидами

Зорвек – є новою технологією захисту рослин та забезпечує ефективний та більш тривалий контроль хвороб картоплі, овочів, винограду та соняшнику. В Україні на основі молекули Зорвек® зареєстровано три препарати: фунгіциди Зорвек Інкантія® та Зорвек Вінабрія® та протруйник насіння соняшнику Люмісена®.

 

2. Цифрова платформа класу Farming Management Information System. Digital Agribusiness – інноваційна екосистема агровиробництва компанії “Кернел”. Потужна цифрова платформа класу Farming Management Information System для автоматичного планування виробничого плану осінніх і весняних польових робіт, збирання врожаю, їхнього бюджетування, реалізації та моніторингу плану виконання в полях.

 

3. “Кернел” – єдина компанія, що впровадила використання кваліфікованих електронних підписів в усі свої бізнес-напрямки. Наразі ЕДО покриває внутрішньогрупову діяльність 52% елеваторів компанії, 21% агропідприємств і 48% заводів. До 2021 р. “Кернел” планує перевести в ЕДО 85-90% існуючих на папері документів, що стане одним з найважливіших кроків у стратегії по діджіталізаціі бізнесу.

Партнер “Кернел” і розробник – компанія Soft Xpansion Ukraine

 

4. Програмне забезпечення, штучний інтелект, який розраховує весь ланцюжок транспортування врожаю, починаючи від поля і закінчуючи навантаженням в порту. На основі наявних даних облікових систем вона дозволяє проаналізувати минулий і майбутній сезони, допущені помилки, врахувати зміни і оперативно скласти кілька варіантів руху зерна від поля до порту. Це ноу-хау в аграрному секторі.

Партнер Кернел і розробник - компанія Business Logic.

 

 5. Платформа Hummingbird Tech, що дозволяє збирати дані, отримані з дронів, малої авіації та супутникових знімків, й обробляти їх за допомогою алгоритмів машинного навчання.

 

6. “Метеотрек” – стаціонарна та мобільна метеостанція для встановлення на техніку, що збирає локальні метеодані з поля чи масиву полів.

 

7. Біогазова установка на Вінницькій птахофартиці МХП. Запущено першу чергу біогазового комплексу потужністю 12 МВт. Це найбільший біогазовий комплекс з переробки курячого посліду в Європі. Проектна потужність – 24 МВт. Установка генерує електроенергію з біогазу та технологічної пари. Інвестіціі у першу чергу комплексу – близько $20 млн.Такі біогазові станції дозволяють утилізувати відходи і забезпечити агропідприємство необхідними енергоресурсамі. Наприкінці 2013 р. компанія встановила першу біогазову станцію потужністю 5,5 МВт на птахофабриці "Оріль-Лідер" у Дніпропетровській області. Біогазовий комплекс переробляє 100% курячого посліду, утилізує стічні води та забезпечує енергією птахофабрику.

 

8. MHP accelerator. 2018 р. МХП у тісному партнерстві з RadarTech й Agrohub запустили перший MHP accelerator. Акселератор шукає перспективні рішення, які можуть не лише застосовуватись в роботі агрохолдингу, а й вплинути на розвиток технологічного потенціалу галузі в цілому. Фіналісти програми отримають можливість комерційного запуску в партнерстві з МХП. Серед інших можливостей для стартапів – доступ до ресурсів і виробничої бази агрохолдингу, менторська підтримка від ключових експертів МХП, 250+ годин теорії та практики, нетворкінгу під час динамічної навчальної програми за участю 30+ лекторів і практиків. Детально про проект і результати першого акселератора: https://latifundist.com/reportazhy/39-agrorynku-nuzhny-innovatsii-prezentatsiya-mhp-accelerator

 

9. АРМ агронома. Основне завдання – надання інструментів для автоматизації роботи агрономічної служби, підвищення швидкості та точності отримання облікових даних за фактом виконання робіт, автоматизація процесу формування документів бухгалтерського обліку, надання можливості аналізу факту виконання робіт в реальному часі для прийняття ефективних управлінських рішень.

 

10. У жовтні 2018 року компанія Syngenta відкрила в Україні Лабораторію Цифрових Інновацій, що забезпечуватиме новітніми розробками як українських сільгоспвиробників, так і аграріїв з інших країн Європи. Наша країна стала шостою після США, Китаю, Індії, Сінгапуру і Великої Британії, де запущено такий потужний цифровий майданчик. Київська Лабораторія пропонує повний цикл розробки інноваційних рішень – від досліджень та моделювання тестових зразків цифрових продуктів до створення робочих версій продукту, готового до запуску користувачам.

 

11. Птахофабрика "Авіс" - це сучасне виробництво курячих яєць в форматі закритого циклу, системи, яка дозволяє виробляти велику кількість якісних яєць, одночасно турбуючись про природні ресурси і дбаючи про курочок-несучок. Тут і контроль якості повітря, і води для напування птахів, і корми із чіткою формулою. Яйця, вироблені тут відповідають європейським стандартам та стандарту Halal. Досконало спланована система логістики дозволяє доставляти яйця до споживачів максимально свіжими.