L'Oréal — ЮНЕСКО "Для жінок у науці"

Free Time
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

У четвер, 12 грудня 2019 року, L'Oreal Ukraine провела церемонію нагородження переможниць 2-го сезону української Премії L'Oréal — ЮНЕСКО "Для жінок у науці". 

Українська Премія реалізується в Україні вже другий рік поспіль і є частиною глобальної Програми L'Oréal — ЮНЕСКО "Для жінок у науці".

Мета Премії — підтримати та відзначити талановитих жінокнауковців, заохотити молодих жінок обирати наукові професії та допомагати їм у їхній кар'єрі. Для участі у Премії жінки повинні мати науковий ступінь, наявність публікацій у журналах, що індексуються в міжнародних наукометричних базах Scopusта/або Web of Science та бути соціально активними задля популяризації науки.

З 24 квітня до 3 липня 2019 року тривав збір заявок через онлайн платформу forwomeninscience. in.ua. За майже три місяці було отримано 203 заявки від науковиць з 32 міст України, 151 вищого навчального закладу України та 44 інститутів НАН. Учасницями є 163 кандидатки наук та 40 докторок наук. Серед трьох найпопулярніших напрямів, якими займаються аплікантки, — хімія (57 заявок), біологія (37 заявок) і фізико-технічні проблеми матеріалознавства і енергетики (23 заявки).

Наступним етапом Премії був відбір поважними членами журі десяти фіналісток для участі у другому турі у жовтні 2019 та оголошення трійки переможниць у грудні цього року. Членами журі Премії є провідні науковці України, які є визнаними фахівцями у STEM галузях та мають бездоганну наукову та етичну репутацію. Кожна з трьох переможниць отримала грошову премію у розмірі 150 тис. грн після відрахування обов’язкових платежів та зборів, яка може бути використана переможницями на власний розсуд.

Переможницями другого сезону Української Премії L'Oréal — ЮНЕСКО "Для жінок у науці" стали:

  • Валерія Трусова, докторка фізико-математичних наук, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна;
  • Оксана Крупка, кандидат хімічних наук, Київський національний університет ім.Тараса Шевченка;
  • Катерина Терлецька, докторка фізико-математичних наук, Інститут проблем математичних машин і систем НАН України.

"Вже другий рік поспіль Українська премія "Для жінок у науці", заснована ЛОРЕАЛЬ, за участі партнерів, збирає понад 200 заявок від науковиць з усієї України. Це свідчить про високий інтерес та необхідність Премії, а вимогливість членів журі щодо якості наукових досягнень учасниць є стимулом для покращення показників їхніх наукових робіт", — зазначає співголова журі Премії, академік-секретар відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України, директор Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України Сергій Комісаренко.

З 1998 року Фонд L’Oréal та Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки й культури (ЮНЕСКО) докладали зусиль, щоб підтримати та відзначити талановитих жінок-науковців та заохотити молодих жінок обирати наукові професії та допомагати їм у їхній кар'єрі. Важливість більшого залучення жінок до науки є очевидною. Жінки становлять лише 28% науковців у світі.

Все ще існують значні бар’єри, які утримують жінок від обрання цієї професії, та й ті, хто вже працює в цій царині, стикаються з перепонами. Дівчаткам потрібно прищеплювати впевненість у своїх силах з раннього віку, допомагаючи відкривати їхній потенціал; а науковці-жінки повинні мати змогу обіймати відповідальні посади, так само як і їхні колеги чоловічої статі.

Організатор Програми – ЛОреаль Україна, науковий партнер – Національна Академія наук України, організаційний партнер – Центр "Розвиток Корпоративної соціальної відповідальності" та ініціатива Дівчата STEM.

Українська Премія є частиною глобальної Програми ЛОреаль-ЮНЕСКО і організовується під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.

Довідка: ЛОреаль Україна – один із лідерів на ринку косметики та парфумерії (№1 Косметична Група у Світі). Філіал в Україні був створений у 2004 р. Станом на 2019 рік в Україні працює понад 250 працівників та 82 600 тис працівників працюють у різних філіалах компанії у всьому світі, а у 2017 році було зареєстровано 498 патентів на винаходи.

Компанія має філіали у 150 країнах світу та володіє портфоліо з 34 взаємодоповнюючих брендів. В Україні функціонує 4 департаменти – Департамент Продукції Масового Попиту, Продукції Люкс, Департамент Професійних Продуктів та Департамент Активної Косметики.