Понад 200 жінок-науковиць стали учасницями другої української премії L’Oréal – UNESCO «Для жінок у науці»

Free Time
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Компанія L'Oreal Україна завершила прийом (3 липня) та аналіз заявок на здобуття національної премії «Для жінок у науці» (надалі – премія). Премія проводиться під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО. Партнери – Національна Академія Наук України Центр «Розвиток Корпоративної соціальної відповідальності».

Українська Премія реалізовується в Україні вже другий рік поспіль і є частиною глобальної Програми L'Oreal – ЮНЕСКО «Для жінок у науці». Мета Премії – підтримати та відзначити талановитих жінок-науковців, заохотити молодих жінок обирати наукові професії та допомагати їм у їхній кар'єрі. Для участі у Премії жінки повинні мати науковий ступінь, наявність публікацій у журналах, що індексуються в міжнародних наукометричних базах Scopus та/або Web of Science та бути соціально активними задля популяризації науки.

LOREAL 0096914 BDfff

 З 24 квітня до 3 липня 2019 року тривав збір заявок через онлайн платформу forwomeninscience.in.ua. За майже три місяці було отримано 203 заявки від науковиць з 32 міст України, 151 вищого навчального закладу України та 44 інститутів НАН. Учасницями є  163 кандидатки наук та 40 докторів наук. Серед трьох найпопулярніших напрямів, якими займаються аплікантки, – «хімія» (57 заявок), біологія (37 заявок) і фізико-технічні проблеми матеріалознавства і енергетики (23 заявки).

Наступним етапом Премії є відбір поважними членами Журі десяти фіналісток для участі у другому турі у жовтні 2019 та оголошення трійки переможниць у грудні цього року. Членами журі Премії є провідні науковці України, які є визнаними фахівцями у STEM галузях, та мають бездоганну наукову та етичну репутацію.

Кожна з трьох переможниць отримає грошову премію у розмірі 150 000 (сто п’ятдесят тисяч) гривень після відрахування обов’язкових платежів та зборів, яка може бути використана переможницями на власний розсуд.

LOREAL 0092902 BD

«Вже другий рік поспіль Українська премія «Для жінок у науці», заснована ЛОРЕАЛЬ, за участі партнерів, збирає понад 200 заявок від науковиць з усієї України. Це свідчить про високий інтерес та необхідність Премії, а вимогливість членів журі щодо якості наукових досягнень учасниць є стимулом для покращення показників їхніх наукових робіт», – зазначає Сергій Комісаренко, співголова журі Премії, академік-секретар відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України; директор Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України.

Довідка:

L'Oreal Україна – один із лідерів на ринку косметики та парфумерії (№1 Косметична Група у Світі). Філіал в Україні був створений у 2004 р. Станом на 2018 р. в Україні працює понад 250 працівників та 89 тис працівників працюють у різних філіалах компанії у всьому світі. 3800 працівників кожен день присвячують свій час дослідженням, працюючи у відділі Досліджень та Інновацій. Компанія представлена (має філіали) у 150 країнах світу та володіє портфоліо з 36 взаємодоповнюючих брендів. В Україні функціонує 4 департаменти – Департамент Продукції Масового Попиту, Продукції Люкс, Департамент Професійних Продуктів та Департамент Активної Косметики. Веб-сайт: http://www.loreal.ua/

Українська Премія «Для жінок у науці»: Українська Премія є частиною глобальної Програми L'Oreal – ЮНЕСКО «Для жінок у науці» і реалізовується в Україні з 2018 року. Мета премії - підтримати та відзначити талановитих жінок-науковців. У 2018 році, перший рік Премії, було отримано 255 заявок від науковиць з 35 міст України.

За оцінкою Журі переможницями стали: Наталія Щербань, кандидатка хімічних наук, старша наукова співробітниця Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України, Олена Ванєєва, кандидатка фізико-математичних наук, старша наукова співробітниця Інституту математики НАН України, Марія Байляк, кандидатка біологічних наук, доцентка кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. Веб-сайт: www.forwomeninscience.in.ua