Ініціатива "Збережи нашу планету" набирає обертів і в Україні

Free Time
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Заснований екологами та відповідальними бізнесменами рух POP Movement Ukraine допоможе познайомити українську молодь із Цілями сталого розвитку ООН

1 липня 2019 року в будинку "Освіторії" (Київ) відбувся прес-сніданок Міжнародного екологічного руху POP (ProtectOurPlanet) Movement Ukraine.

Учасники розповіли про заснування руху в Україні та про плани його розвитку. Створення руху в Україні підтримав його засновник, лауреат Нобелівської премії миру доктор Раджендра Пачаурі. Також на сніданку були присутні голова ради директорів групи компаній "Ефективні інвестиції" та співзасновник руху в Україні Ігор Ліскі, всесвітньо відомий антрополог Томас Рейтер, експерт з екологічного законодавства Марта Руда та екологічна активістка Віра Порєва.

DSC01347

Створення та розповсюдження руху пов’язано із реалізацією Цілей Сталого Розвитку, затвердженого ООН. Подолання глобальних викликів для навколишнього середовища можливе лише через залучення відповідальних лідерів з усіх сфер діяльності суспільства. Тому відповідальні бізнесмени, науковці та громадські діячі ініціювали розвиток руху "Збережи нашу планету" в Україні.

"Саме час діяти та реалізовувати потенціал відповідальних лідерів та спільними зусиллями втілювати Цілі Сталого Розвитку в життя. Я вірю в силу руху POP Movement Ukraine, в силу молоді світу, щоб об'єднатися і разом прийняти існуючі виклики. А ми, український бізнес, будемо підтримувати сміливі ініціативи та корисні ідеї. Переконаний, що знання — це найефективніший інструмент для зміни майбутнього. Головне в діяльності руху — єднання активних та свідомих людей. Це не тільки реалізація соціальної відповідальності бізнесу, це реальна можливість зробити вклад в краще майбутнє для всіх", — заявив Ігор Ліскі.

IMG 1272

Першим важливим кроком у реалізації цілей руху було проведення Першого Українського Фестивалю POP Movement. Понад 200 дітей із дитячого оздоровчого табору "Дніпро" (смт. Козин) взяли участь у тижневому фестивалі.Діти відвідували майстер-класи екологічного спрямування: фотографували, проводили експерименти з водою та малювали. На території табору працювали екологічні активісти, громадські діячі, науковці, фотографи та дизайнери.

IMG 1284

"Оновлення екологічної складової навчання на загальнодержавному рівні розширить можливості кожного учня. Такі зміни відкриють школярам доступ до основних еко-практичних навичок. Знання дітей в майбутньому допоможуть знайти відповіді на глобальні виклики сьогодення в екологічній, економічній та соціальній сфері життя країни. Вірю, що зазначені зміни сформують новий порядок денний для України в досягненні лідерських позицій на світовій арені", — зазначила екологічна активістка та організатор програми фестивалю Віра Порєва.

 Антрополог та автор концепції "Моральної Економіки" Томас Рейтер розповів про досвід реалізації екологічних проектів в Індонезії та Німеччини. "Політики довго не втримаються в політичному житті, якщо будуть впроваджувати заходи, які погіршують життя людей. Багато підприємств не зможе вижити в конкуренції з тими бізнесами, які йдуть екологічним напрямком. Шкода навколишньому середовищу не буває безкарною. Тому потрібні системні зміни, в яких кожен з нас є відповідальним. Бізнес має покращувати методи виробництва, політики дбати про адекватне використання ресурсів, суспільство має підтримувати зміни, науковці надавати актуальну інформацію", — розповів Томас Рейтер.

DSC01356

На прес-сніданку організатори POP (ProtectOurPlanet) Movement Ukraine розповіли також про запуск Всеукраїнського конкурсу екологічних ідей. Конкурс серед активної молоді віком від 18 до 24 років має на меті стимулювати розвиток сміливих екологічних ініціатив і втілювати їх. Майбутній переможець конкурсу стане першим представником від України на Міжнародному фестивалі POP Movement в Мексиці thepopmovement.org. Для участі у відборі представника від України необхідно подати заявку.

Довідка:

Рух "Збережи нашу планету" (The ProtectOurPlanet (POP) Movement) — це ініціатива, створена для обміну інформацією та знаннями з активною молоддю заради досягнення Цілей Сталого Розвитку (ЦСР), прийнятих ООН. Сталий розвиток має на меті зробити світ кращим для людства, задовольняючи потреби сьогодення без шкоди для здатності майбутніх поколінь задовольняти власні потреби. Наразі розбіжність у знаннях та обізнаності спричинює й інерцію щодо впровадження рішень по зміні клімату на місцевому, національному та глобальному рівнях. Та враховуючи той факт, що молодь у віці від 10 до 24 років становить майже 25% населення світу, створення глобального молодіжного руху має надзвичайно велике значення. Рух "Збережи нашу планету" мобілізує молодь у всьому світі, щоб прийняти колективні дії, необхідні для зменшення наслідків зміни клімату та досягнення Цілей Сталого Розвитку.