MEDIACAST.TV — зв’язок з Україною через кілометри

Free Time
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

ЇЇ Величність королева світу – ІНФОРМАЦІЯ!

"Хто володіє інформацією – той володіє світом" — влучний вислів Натана Ротшильда, який отримав популярність після повторення його Вінстоном Черчиллем, максимально яскраво відображає сучасний стан речей.

Протягом століть людське суспільство зазнавало змін, воно завжди орієнтувалося на найпотужніший ресурс своєї цивілізації. Нам випало жити в суспільстві, де найціннішим ресурсом є інформація. Саме вона сьогодні визначає вектори розвитку політики, економіки, технологій і, головним чином, контролює та змінює світ.

Властиво, що за сфери поширення цього цінного ресурсу ведуться не просто змагання, а війни. Зокрема і в Україні. Починаючи з 2004 року, після Помаранчевої революції, ми відчули на собі потужну хвилю зросійщення інформаційного простору. Саме тоді ми дізналися про "русский мир" та опинилися під пильним прицілом незліченної армії псевдо журналістів та псевдо ЗМІ, ботів, тролів, хакерів. До нас ринули російські пропагандистські фільми, серіали, теле- та радіопередачі. І все це стрімким вихором увірвалося в наші оселі.

Нині не лише фізична війна руйнує країну та її населення, але, на жаль, і інформаційна. Вона не помітна з першого погляду, та не менш підступна чи жорстока. Це війна за нашу свідомість та самосвідомість, за культурний простір та економічну незалежність. Зрештою, це боротьба за кожну особистість, що ведеться з метою або забезпечити її вільний розвиток, або рабське наслідування навіяних шаблонів. Адже, більшість контенту, який пропонують російські медіа, просто руйнує цілісне сприйняття світу, створює полярність думок та поглядів, що є дуже небезпечним для психічної монолітності особистості.

Не тільки українці в Україні відчувають на собі цей повсякденний натиск, але і українці за кордоном, оскільки, у силу тих чи інших обставин, вони є споживачами російських медіа, а отже і російської пропаганди в цілому.

65371648 444328293071127 1213875830795534336 n

MEDIACAST.TV – смілива мрія, покликана змінити інформаційну реальність українців за кордоном

Нам в Україні важко боротися з інформаційними маніпуляціями, утім, нашим співвітчизникам за кордоном ще важче. Часто вони об’єктивно не спроможні оцінити рівень засміченості багатьох медіаканалів, оскільки не знають реальної ситуації у країні. Більшість їх знань ґрунтуються на даних, отриманих зі ЗМІ. Саме тому, природним та доцільним є формування власне українського інформаційного простору.

У 2016 році молодий та амбітний тернополянин Іван Вітенко пройнявся ідеєю створення такого сучасного конкурентного медіасередовища. На той час аналогічні проекти вже існували, проте, вони не надто дбали про якість, достовірність та ідейну спрямованість трансльованого контенту. Крім того, більшість ОТТ- провайдерів (а саме вони надають такі послуги для закордонних глядачів) пішли шляхом найменшого супротиву і пропонували українцям такі собі мікс-пакети: українське, російське та польське телебачення разом.

Проаналізувавши ситуацію, Іван Вітенко дійшов висновку, що має значно кращу пропозицію. Він може запропонувати нашим співвітчизникам поза межами країни хороше українське телебачення, тому споживачам більше не доведеться оплачувати російську пропаганду чи іншомовні канали, які не несуть позитивного смислового навантаження.

В країні тривала інформаційна та фізична війна, економіка була нестабільною та виснаженою, проте це не зупинило Івана і він наважився заснувати власний стартап. Попереду ще була важка дорога, але вона була того варта!

Стартап – це не просто ідея. Це, в першу чергу, люди, що змогли втілити ідею в життя. Наполегливо працюючи, іноді безперервно протягом 4-5 діб підряд, засновник компанії твердо вірив, що подолання виробничих, правових та галузевих труднощів наближає його до мети. Івана не спинили і атаки російських хакерів, які постійно штурмували сервіс. Завдяки цьому, він зрозумів, що потрібно захищати проект ще і на цифровому рівні. Кожна перепона була прецедентом, вирішення якого посилювало впевненість у власних силах та віру в успіх справи.

На одному з етапів для виживання стартапу, Івану довелося продати власну трьохкімнатну квартиру і перейти з дружиною до орендованого помешкання. Це було вкрай складне рішення і величезний ризик. Шляху назад уже бути не могло. Тому, зібравши усі сили та озброївшись вірою у свою справу, молодий чоловік переїздить з рідного Тернополя до Києва, оскільки там відкривалися ширші можливості для створення потужної технічної бази.

Щоб забезпечити стартап необхідною підтримкою Іван Вітенко звертався до відповідних державних та приватних структур. У цьому місці дуже хотілось би розповісти про державне сприяння, але, на жаль, його не було. До проекту чиновники ставились з цікавістю, погоджувались із його цінністю та іміджевою значимістю, проте практичної допомоги стартап так і не отримав.

Надання послуг телебачення через інтернет – це технічно складний процес, який потребує сучасного спеціалізованого обладнання. Відповідно, на його придбання потрібні значні кошти, яких критично не вистачало. На щастя, у 2018 році на запрошення засновника до стартапу долучився інвестор Тарас Демкура, який згодом став співвласником бізнесу.

Аби залучити до компанії достатню для подальшого розвитку кількість коштів, Тарас зважився на продаж власного заводу. Це було дуже сміливо та вкрай важливо для успіху справи. Завдяки його активній популяризації сервісу між українцями за кордоном, зокрема в спільноті Світового Конгресу Українців, представникам державної влади (Тарас презентував сервіс Міністру закордонних справ Павлу Клімкіну) та бізнесу, вдалося значно активізувати діяльність компанії.

Разом з тим, значну фінансову та технічну допомогу почали надавати самі клієнти – українці зі США та Канади. Це не просто надихало, це стверджувало у думці, що проект рухається у правильному напрямку.

Формуючи ідею стартапу, Іван Вітенко чітко визначив, що вестиме лише ліцензовану діяльність: "Ми склали список медіагруп та каналів, які працюють поодинці, чітко виклали свої потреби і написали індивідуального листа кожній з цих компаній з пропозицією співпраці. Практично половина каналів відгукнулись в перші 2-3 дні, деякі швидко запросили на зустріч". Таким чином, з усіма каналами одразу підписувалися відповідні домовленості. Однак, ділова чесність стала ще однією додатковою статтею витрат, адже щомісяця доводиться виплачувати роялті та кошти за ліцензії.

Не зважаючи ні на що, проект розвився і просувався вперед. Для налагодження ефективної комунікації з клієнтами у Північній Америці компанія потребувала тамтешнього спеціаліста. Це завдання професійно реалізував мешканець Чікаго Юрій Шепетюк, який доєднався до стартапу в 2018 році в якості СЕО, а згодом перейняв керівництво проектом у США.

Варто зауважити, що для того аби максимально розуміти і, відповідно, якнайкраще задовольняти потреби споживачів, ми звернулись до відомих українців за кордоном аби вони протестували сервіс. Приємно, що зголосилися допомогти у цій справі такі активісти: Щерба Олександр (Посол України в Австрії), Олег Яхно(віце-президент Аргентинсько-української торгово-промислової палати), Mariano Chaikovski/Мар'ян Чайковський (адвокат, перекладач, громадський діяч Бразилії українського походження, який має посвідчення закордонного українця), Павло́ Ґро́д (український громадський діяч Канади, Президент Світового конгресу українців від 27 листопада 2018 року), Андрій Футей (американський та український громадський діяч, Почесний консул України в Клівленді (штат Огайо) з 2003, Президент Українського конгресового комітету Америки, Член Спілки української молоді). Більшість із задоволенням продовжують користуватися послугами.

На сьогодні діяльність компанії ведеться у США з офісом у Чікаго та в Україні з офісом у Києві. Керівництво має активну громадянську позицію і займається волонтерством, віддаючи 5% від прибутку на потреби ООС (Фонд "Повернись живим").

MEDIACAST.TV – це мрія про незалежну, ліцензовану, вільну від російської пропаганди сферу українських медіа. Мрія, яка, завдяки титанічній праці усіх учасників процесу, стала реальністю.

65579498 1463393633800257 3493116267844337664 n

MEDIACAST.TV виконує найвибагливіші медійні забаганки глядачів

MEDIACAST.TV забезпечує українців у США, Канаді та Європі відмінним цифровим телебаченням і добірними радіохвилями. Власне потужне обладнання, яке розташоване на двох континентах, дає можливість транслювати контент на великі відстані зі збереженням високої якості зображення та звуку. Це дозволило залучити до проекту, а отже, і до українського інформаційного середовища, велику кількість представників діаспори. Цей момент є дуже важливим, адже, знаходячись за кордоном, далеко від рідної землі, її мови, культури та природного живого середовища, українці почувають себе дискомфортно. Особливо гостро такі відчуття переживають діаспоряни першого покоління.

Досить часто, залишаючись поза інформаційним полем своєї країни, люди починають шукати варіанти заповнення цієї порожнечі і, на біду, долучаються до російського медійного середовища. Мета MEDIACAST.TV – надати кожному українцю за кордоном хороший, доступний та головним чином якісний варіант отримання теле – та радіоконтенту, аби завжди бути з Україною не залежно від свого місцезнаходження.

Компанія постійно розвивається та вдосконалюється. Ще 10 місяців тому доступними для перегляду були лише 31 канал, на сьогодні їх кількість зросла до 64, при цьому всі вони у хорошій SD та HD та Full HD якості. Окрім цього, з’явилася нова послуга – прослуховування українських радіохвиль. Вже є 10 станцій що забезпечують гарний вибір для користувачів.

Різноманітність представлених каналів дає можливість кожному обрати те, що йому до душі. MEDIACAST.TV транслює новинні, наукові, пізнавальні, музичні, розважальні, дитячі проекти. Для бажаючих вивчити чи вдосконалити англійську теж є чудовий помічник. Також у пропозиції компанії є два кримсько-татарських канали, адже, Крим – це Україна і кримські татари – наші співвітчизники, право на інформаційну свободу яких зараз грубо порушується.

Сервіс MEDIACAST.TV інтуїтивно зрозумілий і зручний в користуванні. Можна одночасно користуватися чотирма пристроями без прив’язки до ІР-адрес: телевізор, комп’ютер/ноутбук, планшет та телефон. Що це дає? Тишу і спокій в домі, адже кожен член сім’ї може обрати улюблений канал на власному ґаджеті, не перешкоджаючи при цьому уподобанням іншим. Крім цього, не обов'язково бути всім у одному приміщенні: перебуваючи у відпустці чи у відрядженні, користувач може й надалі отримувати послуги сервісу.

Зручна функція зміщення у часі (timeshift) дозволяє дивитися українські передачі, не залежно від часової різниці. Тобто, ви вмикаєте о 8 ранку телевізор у Чікаго і дивитеся програму,що транслювалася о 8 годині ранку в Києві. Окрім цього, можна навіть переглянути інформацію за попередні дні, адже сервіс зберігає семиденний запис телепередач.

Розпочати користування сервісом дуже просто - достатньо встановити наш додаток на свій пристрій. Для телевізорів є варіант із встановленням приставки. Чудово себе в цьому плані зарекомендували приставки на базі Android, приставки Roku. Телефони мають варіанти додатків в App Store та Google Play.

Українськомовне дитяче середовище

Саме простота та доступність у використанні спрямовані не те, аби і наші наймолодші користувачі отримали свої улюблені передачі, мультики та фільми рідною мовою. Діти – це особлива частина суспільства. Вони не мають напрацьованих фільтрів сприйняття контенту і поглинають його цілком, без жодних перевірочних суджень. Це найменш захищені мішені для російської пропаганди. Їх захист від інформаційних маніпуляцій – наша спільна відповідальність.

Дитяча психологія та особливості сприйняття функціонують зовсім відмінно від дорослих. Малюки більш довірливі, легше навіювані та схильні до прийняття авторитету старших. Разом з тим, вони значно швидше схоплюють матеріал, краще приймають і опановують технічні новинки.

Ми не можемо і не повинні контролювати наших дітей, їх вибір та вподобання. Проте, ми можемо забезпечити їх якісним різноманіттям цікавого та корисного контенту. MEDIACAST.TV пропонує широкий спектр передач для різних вікових категорій. Це повністю україномовні дитячі канали. Добрі, пізнавальні, динамічні телепроекти подарують малюкам позитивні емоції, наповнять їх новими знаннями та допоможуть вивчити, пригадати чи вдосконалити рідну мову.

Бачив учора матч? Ні, япереглянув його сьогодні в архіві MEDIACAST.TV

Серед різноманіття програм та шоу каналів MEDIACAST.TV завжди можна зупинитись на тому, що відповідає певним інтересам. Є проекти суто чоловічого чи жіночого змісту, проте, більшість контенту своєю тематикою та оригінальністю наповнення привертає увагу всієї аудиторії.

Зокрема, великою популярністю у наших співвітчизників користуються спортивні передачі. І не дивно, бо сервіс має що запропонувати глядачам. У меню можна обрати такі канали: XSPORT, MOST VIDEO HD або ТРОФЕЙ. Вони ведуть щоденні новини про спортивне життя в Україні та світі, забезпечують живі трансляції матчів, поєдинків та змагань. Інформація подається не лише про класичні види спорту, але й про екстремальні активності, популярні та сучасні способи енергійного проведення часу, різноманітні хобі. Якщо врахувати, що можна ще й з архіву переглядати ті події, які вразили, або під час трансляції яких не було можливості бути присутнім, то залишаються лише позитивні враження від можливостей сервісу.

Іноді клієнти цікавляться чи плануємо ми долучити до списку спортивних каналів Футбол-1 та Футбол-2. Ретрансляція контенту саме цих каналів за кордон заборонена через те, що дія дозволів та ліцензій самого каналу не поширюється на провайдерів, які його ретранслюють.

MEDIACAST.TV – майданчик для каналів-стартапів

Чим цікаві стартапи? Своєю неординарністю, новим поглядом на життя та чіткою, зазвичай, оригінальною стратегією. Це не зашорені, а вільні проекти сміливих команд. Але також відомо, що потрібно докласти титанічних зусиль аби про новий продукт дізналися, аби він став впізнаваним і значимим. MEDIACAST.TV чудово знає про це, бо і сам пройшов складний шлях. Тому, поряд із знаними медіаресурсами, сервіс активно співпрацює з великою кількістю яскравих каналів, які утворилися нещодавно, є незалежними від олігархічного фінансування і самотужки просувають свій контент.

Нашим глядачам ці проекти теж припали до душі. Для діток є хороша добірка мультиків, мультсеріалів, пізнавальних, музичних та інформаційних програм: Niki Kids, Niki Junior, Nash Kids. Доросліша аудиторія зможе задовольнити свої пізнавальні потреби завдяки короткометражним документальний фільмам від Navigator TV. Розважитись допоможе Тернопіль 1, який пропонує розмаїття телесеріалів для будь якого глядача. Поринути у світ сучасної української поезії у виконанні авторів можна буде на просторах #РИМОВА. Культурне збагачення забезпечить Наше HD. І звісно ж музика – сучасна українська на Наше Musiс, або етномузика з різних куточків світу на Etno Сhanel.

Безкоштовний абонемент (таке також у нас є!)

Завдяки злагодженій роботі усієї команди MEDIACAST.TV щодня зростає кількість наших глядачів. Разом з тим, ми розуміємо, що далеко не всі бажаючі, у силу тих чи інших обставин, можуть скористатися нашими основними платними пакетами, які розраховані на місячний або річний абонемент. Саме тому ми вирішили надати безкоштовну пропозицію для людей, які знаходяться за кордоном і хочуть отримувати достовірну, актуальну та реалістичну інформацію про рідну країну. Попередньо у нас була можливість безкоштовного тестування сервісу протягом 5 днів, аби визначитись щодо придбання послуги. Проте, з березня ми ввели саме безкоштовний постійний тариф. Розробляючи таку унікальну для провайдера телебачення через інтернет пропозицію, ми прагнули максимально урізноманітнити контент, щоб для кожної вікової категорії глядачів було цікаво та пізнавально проводити час разом із MEDIACAST.TV.

До безкоштовного пакету послуг увійшли 15 добірних каналів: Еспресо, Малятко ТВ, Правда тут, Перший діловий, ОТВ, Макси, Перший західний, Надія ТВ, ATR, Чернівецький промінь, Лялє, Міледі, ЕкоТВ, #РИМОВА, UA/TV. А також 10 радіостанцій, для вільного прослуховування.

Завдяки такій пропозиції, ми прагнемо допомогти абсолютно усім нашим співгромадянам за кордоном бути на зв’язку з Україною, слідкувати за її розвитком, чути рідну мову, не залежно від обставин, що склалися.

65645084 1264585070356695 5234886314242867200 n

Плануючи – втілюємо, втіливши – плануємо!

Багато роботи вже зроблено. Може скластися враження, що зроблено головне – сервіс MEDIACAST.TV створено, запущено, він функціонує на значну аудиторію. Проте, це лише початок роботи. Ще дуже багато планів та перспектив є у нашій справі. Адже ми прагнемо максимально задовольнити потреби українців за кордоном щодо підтримання культурного, інформаційного та емоційного зв’язку з батьківщиною.

Наша компанія планує значно розширити територію мовлення, охопити не лише США, Канаду, а також країни Європи та в перспективі й інших континентів, щоб MEDIACAST.TV було надійним супутником українців на усіх їх життєвих шляхах поза межами держави.

Для більшої зручності наших клієнтів, ведеться розробка додатків на інші платформи – Apple TV, Samsung smart TV на ОС Tizen.

В перспективі хочемо сформувати власну унікальну фільмотеку сучасних та відзнятих значно раніше українських фільмів. Щоб користувачі сервісу завжди мали під рукою найкращі зразки українського кіномистецтва та без жодних побоювань могли дивитися ліцензовані стрічки. З цією метою ведуться перемовини з Держкіно і ми маємо попередні домовленості щодо надання необхідної підтримки.

Кількість каналів та радіохвиль з часом також зростатиме, оскільки ми постійно ведемо пошук цікавих, різнопланових мовників. Плануємо урізноманітни культурну складову сервісу за рахунок доручення проектів з вивчення та вдосконалення української мови, ознайомлення з традиціями, звичаями та кухнею нашої країни. У цьому ж напрямку хочемо запропонувати нашим користувачам високодуховні елементи культури – якісно записані опери, концерти у філармонії, хорові виступи тощо.

Поряд із активною роботою над покращенням якості трансляції, урізноманітненням контенту, ми активно працюємо над упізнаваністю нашої компанії, перетворенню її у бренд. З цією метою зараз активно записуємо рекламні ролики. Один з яких, до речі, озвучив земляк нашого засновника Сергій Притула.

Окремо варто відзначити розроблену нами партнерську програму, яка буде запущена найближчим часом на території США. Партнерська мережа для провайдерської справи теж новинка, тому ми неймовірно захоплені цією ідеєю. Така програма надасть українцям за кордоном отримати додаткове джерело прибутку через залучення до мережі нових користувачів.

MEDIACAST.TV – це територія довіри

Ще на етапі формування ідеї про створення стартапу, Іван Вітенко чітко визначився, що працювати буде лише у правовому полі. Звісно, це дорожче, проблематичніше та складніше. Але потрібно розуміти, щоб створити надійну, перспективну та конкурентоспроможну компанію іншого варіанту просто бути не може.

Проте, є провайдери, які часто нехтують цими основами ведення бізнесу.

Маючи довготривалий досвід роботи у сфері ОТТ, Іван Вітенко зустрічав різні варіанти функціонування провайдерів. Не ліцензовані фірми, наповнені піратським контентом, напевно, мають значно вищі прибутки, але їх чекає доля фірм-одноденок. Такі компанії приречені на нетривале існування, оскільки вони одразу перекривають собі доступ до можливостей масштабування та розвитку власної справи. Сумнівна фірма боїться рекламуватись, розголошувати якусь інформацію про себе, бо це може привернути до неї увагу служб контролю за дотриманням відповідного законодавства. А це, в свою чергу, веде до закриття проекту та доволі суттєвих штрафних санкцій для організаторів.

Прикро те, що, як і у всіх сумнівних операціях, найбільше страждають кінцеві споживачі – конкретні люди, що оплатили послугу. Тобто, ситуація складається так, що ви знаходите умовно задовільного провайдера, можливо навіть з помірною вартістю абонементу, але в будь який момент ваш провайдер може просто зникнути. От і виходить, що клієнт залишається і без обраного сервісу, і без коштів.

Обов’язково перевіряйте у обраного вами постачальника медіа контенту усю дозвільну документацію. Поцікавтесь наявністю ліцензій, договірних відносин з каналами та радіостанціями. Перевіряйте чи має право саме цей провайдер займатись саме таким видом діяльності. Будьте пильні!

MEDIACAST.TV – це територія довіри. Наші клієнти впевнені, що вони отримають оплачену послугу. Ми гарантуємо і якість, і своєчасність і клієнтську підтримку. Наші спеціалісти обов’язково підтвердять усю дозвільну документацію та проконсультують з будь яких питань у межах компетенції.

Мрії мусять здійснюватись, бо тільки так світ рухається вперед!

Власний стартап – це, безперечно, клопітка справа. Справа, яка дуже довго не буде приносити організаторам ніякої матеріальної користі. Лише нові виклики, важкі випробування, безсонні ночі, боргові зобов’язання, абсолютну відсутність вільного часу.

Проте, є у цьому щось значно важливіше – відчуття власної значимості, впевненість у своїх можливостях, віра у своє оточення. Те приємне довгоочікуване відчуття тріумфу, коли твій продукт, твоє дітище схвально зустрічає аудиторія. Коли розумієш, що твої цінності, закладені в основу компанії, неймовірно важливі дляоднодумців - соратників та клієнтів.

Сервіс MEDIACAST.TV пройшов складний шлях становлення. Довелося боротися за право транслювати українцям Україну. Але тепер частинка батьківщини присутня і у закордонних домівках наших співвітчизників. Відчуття рідного краю передається через численні програми, формуючи невидимий підсвідомий зв'язок з культурою свого народу, визначаючи національну ідентичність.

Нам вдалося найголовніше – надати такий сервіс, який би виключав російську маніпуляцію інформацією і віддзеркалював реальний стан справ в Україні. І вдячні користувачі, які навіть пропонують створювати професійну безкоштовну рекламу для MEDIACAST.TV, – це найцінніша винагорода!