10 Запитань Наталії Ємченко

Free Time
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Директор зі зв’язків з громадськістю та комунікацій компанії “СКМ”, про управління репутацією, публічні виступи і баланс між роботою та приватним життям

1. Що, на вашу думку, найважливіше в управлінні репутацією у часи інтернету та соціальних мереж?

— По-перше, за часів загальної прозорості та постправди важливо розуміти, що будь-яка інформація може стати публічною. І завдання “піарників” наразі не так визначити, що розповідати, а що — ні, як бути готовими до того, що все публічно, і вміти правильно формулювати інформацію та доносити її до цільових аудиторій. По-друге, і це є істотною відмінністю, — це, безумовно, Big Data, великі дані. Вони дозволяють практично все вимірювати, а отже, практично всім керувати. І, по-третє, довіра. Раніше інформації було мало — люди її шукали. Зараз її надто багато. Виникає питання довіри: кому і чому вірити? І тому бренди починають говорити з людьми за допомогою людей.

2. Чи може успішний бізнес бути непублічним?

— Напевно, є такі бізнеси, які не потребують довіри, і тоді — так. Адже публічність — це ж спосіб побудови відносин з цільовими аудиторіями. Це все одно, що запитати: а чи може успішний бізнес не мати стосунків зі своєю цільовою аудиторією? Але якщо все-таки бізнесу для успіху потрібні клієнти, то, звичайно, він має управляти цими відносинами, будувати їх.

3. Що зараз може гарантовано зіпсувати бездоганний імідж або ж, навпаки, серйозно змінити репутацію бізнесмена?

— Це дуже залежить від цільової репутації і нинішнього образу. Будь-яке жорстке непопадання в цільовий образ може його зіпсувати, і навпаки. Марк Цукерберг може собі дозволити ходити в сірій футболці та джинсах, саме тому що це відповідає деякому цільовому образу. Але це зовсім не означає, що будь-який бізнесмен, який хоче побудувати собі імідж успішної людини, одягнувшись як Цукерберг, гарантовано отримає репутаційний бонус. Такий підхід працює, лише коли він виглядає чесно.

4. Без яких технологій ваша робота зараз неможлива?

— Поза всякими сумнівами, потрібні база — це моніторинг та аналітика, інструменти вимірювання ефективності, а також інструменти донесення інформації: сайт і профайли у соціальних мережах. Плюс різні інструменти внутрішніх комунікацій — насамперед, месенджери. Ще все, що пов’язано з репутаційними моделями, оскільки дозволяє точно розуміти, до чого ти прагнеш і як досягнеш своїх цілей. І, звичайно, соціологічні дослідження.

5. Як ви готуєтесь до публічних виступів?

— Для мене дуже важливо розуміти, хто моя аудиторія і який у неї запит. Після цього я визначаю тему. Важливо, щоб вона була цікава і мені. Далі я дивлюся щось, що мене може надихнути, наприклад, TED. Намічаю базову структуру виступу, готую, як правило, дуже коротку презентацію з мінімумом тексту і після цього під цю презентацію пишу до кожного слайда два-три опорних тексти.

6. Як часто вас запрошують виступати на масштабних форумах?

— Запрошення надходять часто, тому доводиться обирати. Перший критерій — я виступаю там, де є чіткий запит на позицію “СКМ” і бізнесу. Другий — в залі є наша цільова аудиторія. Третій — мені важливо бути там, де обговорюються теми управління репутацією великого бізнесу.

7. Чи існує проект, за реалізацію якого ви б не взялися за жодних умов?

— Я не бралася б за проект, який не потрібен, на який немає реального запиту. Тобто проект, який би нічого не змінював на краще.

8. На чому базується ваша особиста репутація?

— На результатах моєї роботи у “СКМ”. Перше — це, безумовно, ті великі проекти і ті успіхи, які є в області управління репутацією Групи та Благодійного фонду Ріната Ахметова. Друге — це моя експертиза як коммунікаційника. Третє — персональна цінність.

9. Як знаходите баланс між роботою та приватним життям? Чи взагалі можливо його знайти?

— Я не вірю в якийсь математичний баланс, я вірю у функціональність відносин. Людина має організувати свої час і простір так, щоб він був наповнений. Я вірю в те, що людина відчуває себе добре, коли вона корисна, продуктивна та проживає життя так, як треба, коли вона наповнена. А рецепт наповненості й наповнення у кожного свій.

10. Що порадите почитати на тему репутації і публічних виступів?

— З останнього — це книга Джеремі Фішера і Гілліан Кейс “Голос”. Вона про те, як говорити. Дуже прикладна, з вправами — справжній тренажер.