Турецька здравниця

Free Time
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

За останнє десятиліття турецька система охорони здоров’я зазнала революційних перетворень. На цю країну припадає 12,2% усього світового потоку медичних туристів, а це близько 0,5 млн осіб щорічно

Реформа системи охорони здоров’я, що реалізується в Туреччині з 2005 р., дала серйозний поштовх розвитку в цій країні як державної, так і приватної медицини. Тут сформувалася потужна інфраструктура в сфері охорони здоров’я. Завдяки значним інвестиціям у підготовку кадрів, зведенню та оснащенню клінік, впровадженню новітніх технологій медицина Туреччини досягла рівня провідних європейських країн за якістю допомоги. За останні шість-вісім років загальний обсяг інвестицій в розвиток охорони здоров’я в цій країні перевищив $30 млрд. Цікаво, що завдяки урядовим програмам піонерами з упровадження нових технологій часто були державні турецькі лікарні. Наприклад, робота-хірурга DaVinci вперше стали використовувати саме в державній клініці, а не в приватній.

Розвитку якісних медичних послуг сприяло також зростання населення країни і середнього класу. У Туреччині так стрімко відкривалися нові медзаклади, що, як розповів Сердар Нурмедов, координатор департаменту з інвестицій та розвитку бізнесу (регіон СНД) медичного холдингу Acibadem (об’єднує 22 багатопрофільні клініки в Туреччині), в якийсь момент уряд навіть “заморозив” видачу ліцензій приватним клінікам. Оператори приватного сектора перестали розширювати мережі своїх медустанов і направили зусилля на вдосконалення технологій і сервісу в своїх клініках. Таким чином, Міністерство охорони здоров’я Туреччини створило такі умови, що стало невигідно відкривати клініки середнього класу, було дуже складно конкурувати з державними медичними установами. У країні розвивалися приватні клініки преміум-класу.

 На міжнародному рівні

 Високий рівень турецької медицини давно визнаний на міжнародному рівні. Експерти кажуть, що за якістю медичні послуги в Туреччині можна порівняти з послугами в Німеччині та Ізраїлі — країнах, які є визнаними лідерами в охороні здоров’я. Тому кожного місяця тисячі іноземців приїжджають на лікування до Туреччини.

Турки професійно розвивають як класичний, так і медичний туризм. За різними оцінками, щорічно країна приймає 400-600 тис. медтуристів не лише з європейських, але й з арабських держав. Потенційно медичний туризм в цій країні може бути привабливим для 1 млрд осіб, що проживають в географічно близьких регіонах Євразії.

Цікаво, що якщо класичний туризм Туреччини рік-два тому відчував труднощі через скорочення потоку туристів, то медичний продовжував активно розвиватися. За даними статистичного управління країни, за 2016 р., в порівнянні з 2015 р., доходи медтуризму в Туреччині збільшилися на 12%, до $715 млн, а за січень — серпень 2017 р., порівняно з аналогічним періодом 2016 р., — на 16,5%, до $596,5 млн.

В Асоціації туристичних агентств Туреччини (TÜRSAB) зазначають, що доходи країни від одного туриста в середньому становлять $633, а від медтуриста — $2,5 тис.

 Переваги

 Одними з переваг лікувальнооздоровчого туризму в Туреччині є розвинена державна політика в цій галузі та наявність єдиного координаційного центру. За даними туристичного агентства “Ата Визион Здоров’я”, при департаменті лікувально-оздоровчого туризму Міністерства охорони здоров’я Туреччини є телефонна служба, яка цілодобово надає послуги з виклику швидкої допомоги арабською, англійською, німецькою та російською мовами. У великих мережевих турецьких клініках є відділи міжнародного туризму, з якими можна зв’язатися як телефоном, так і електронною поштою.

Медичних туристів приваблює в Туреччині нижча вартість оздоровчих послуг у порівнянні з країнами Європи та Америки. “Якщо ще 20 років тому люди з достатком виїжджали з країни лікуватися до Європи, США, то нині до нас приїжджають на лікування з цих країн, тому що послуги на 25- 30% дешевші”, — розповів Сердар Нурмедов. Наприклад, базовий огляд у приватній клініці коштує в середньому $150, первинний — $0,2-3 тис. (в залежності від виду огляду тощо).

Зручне географічне розташування — також очевидна перевага, зокрема, для українських медтуристів (переліт з Києва до Стамбула займає менше двох годин).

“Раніше до логістичних переваг ми відносили ще візове питання, адже якщо для поїздки до Німеччини потрібно було оформити візу (що забирало час), то Туреччина люб’язно відкривала свої двері українцям в рамках безвізового режиму. А зараз, після встановлення безвізового режиму з Європою, Туреччина пішла далі: дозволила в’їзд українцям за внутрішнім паспортом”, — зазначила Юлія Хомич, керуючий партнер компанії Medical Guide.

Доходи Туреччини від медичного туризму становлять $2.5 тис. на людину

Крім того, Туреччина зі своїми курортами займає 6-те місце за популярністю серед туристів усіх країн і має світову популярність у сфері готельного бізнесу. Наявність у Туреччині потужної інфраструктури в сфері охорони здоров’я дозволяє приїжджим поєднувати, наприклад, медичне обстеження з пляжним відпочинком.

Українці використовують Туреччину як напрямок медичного туризму вже шість-сім років. Хоча спочатку ставилися з недовірою і побоюванням. Зараз, за словами пані Хомич, “після детальної бесіди з клієнтами і надання всієї інформації люди почали розуміти, що принцип “все включено” в Туреччині застосовується і в секторі охорони здоров’я”. Тому висока якість обслуговування, лояльна цінова політика та добре ставлення турецьких фахівців залучають наших співгромадян до цієї країни.

 Медичні напрямки

 Турецька медицина надає повний спектр послуг. Найпопулярніші серед українських пацієнтів такі з них, як рішення проблем в областях онкології, естетичної медицини, ортопедії-травматології, спортивної медицини та реабілітації, трансплантації органів і кісткового мозку, нейрохірургії тощо.

Турецькі клініки використовують новітні технології, що дозволяють досягти значних успіхів у лікуванні найважчих захворювань, причому з найменшими побічними ефектами порівняно зі звичайними методиками. Деякі технології ще не впроваджені в Україні. Наприклад, робот-хірург Da Vinci, розроблений управлінням NASA для оперування космонавтів в космосі, дозволяє проводити малоінвазивні й високоточні операції в гінекології, урології, серцево-судинній хірургії тощо. Після таких операцій терміни реабілітації хворих скорочуються майже вдвічі у порівнянні з термінами після операцій без використання робота.

Сучасна технологія в лікуванні онкології Truebeam STx об’єднала всі види променевої терапії. Вона дозволяє з високою точністю направити короткочасну дозу опромінення прямо на новоутворення, скорочуючи період лікування в 4-8 разів і захищаючи здорові тканини від радіаційного впливу. А інтраопераційний апарат 3-Tesla МРТ дає можливість прямо під час операцій провести діагностику області, що оперується, на наявність залишків пухлини (чи повністю її вилучено), завдяки чому пацієнт може уникнути ускладнень і проведення повторної операції.

Турки досягли великих успіхів і в галузі трансплантології органів і кісткового мозку. Якщо в Україні проводиться близько 100 операцій з пересадки нирки на рік (хоча кількість тих, хто її потребує, оцінюється в 2,5 тис. осіб), то в Туреччині лише одна компанія здійснює близько 300 операцій з трансплантації нирок на рік.

Як пояснила Юлія Хомич, трансплантація органів дозволена в Туреччині для іноземців лише за принципом родинного донорства (до четвертого коліна родинних стосунків). За її словами, в країні є цікава програма “крос-донорство”, що передбачає обмін донорами. Наприклад, пацієнт приїхав на пересадку нирки зі своїм родинним донором, але в останній момент виявилося, що вони несумісні і пересадку проводити не можна. Якщо в лікарні в той же час є ще один пацієнт зі своїм родинним донором і несумісністю, а при перевірці виявляється, що донор одного пацієнта підходить іншому і навпаки, то пересадку нирки проведуть за згодою сторін.

Турецькі медики використовують сучасні технології в онкогематології. Наприклад, компанія Acibadem є одним з небагатьох медичних центрів у світі, де застосовується метод гаплоідентічної трансплантації кісткового мозку — унікальний метод очищення стовбурових клітин від так званих “природних кілерів” — альфа- і бета-Т-лімфоцитів, які можуть спричинити відторгнення. При такій операції небезпечні клітини ізолюються, тоді як стовбурові клітини спрямовуються в дуже високих дозах. Завдяки цьому трансплантацію можна провести навіть за сумісності в 50%, коли у пацієнтів немає можливості знайти повністю сумісного донора.23456yujk

 Природний медтуризм

 Туреччина займає третє місце в світі за кількістю курортних зон і сьоме місце за кількістю термальних джерел. У країні близько 1,5 тис. термальних джерел, які високо цінуються як за властивостями води, так і по швидкості її течії і температурі. У різних джерелах швидкість струменя становить від 2 л до 500 л в секунду, а температура — від 20°С до 110°С.

Так, Стамбул в 2007 р. отримав титул Столиці термального туризму Туреччини. Тут зосереджено близько 35% всіх термальних вод країни, а самому району привласнена перша туристична категорія, внаслідок чого тут дозволено будувати тільки п’ятизіркові готелі.

Відомий багатьом туристам і курорт Памуккале — вапняне джерело з гарячою водою і великою кількістю соляних ванн і терас. Тут проходить лікування опорно-рухового апарату, а також серцево-судинних, шкірних і шлунково-кишкових захворювань.

У двох с половиною годинах їзди від Стамбула є термальний курорт Ялова, гарячі джерела якого розташовані в дендрологічному парку. Експерти кажуть, що термальна вода Ялова ефективна при лікуванні ревматизму, шлункових захворювань, алергії, невралгії та ін. У північній частині Туреччини знаходиться унікальний курорт Кангал для лікування шкірних захворювань. Незважаючи на високу температуру (37°С) води в джерелах, тут мешкають дрібні рибки, які харчуються омертвілими клітинами шкіри людей і тварин. Лікувальний ефект досягається завдяки тому, що рибки обкушують уражені ділянки шкіри, відкриваючи до них доступ цілющої води джерела. Тому термальна вода курорту Кангал в поєднанні з чудо-рибками рекомендована при лікуванні псоріазу, іхтіозу, хронічних екзем, грибкових захворювань і т.д.

Також добре зарекомендували себе бальнеологічні курорти Чанаккале, Баликесір, джерела в Ізмірі, Манісі, Айдині (Егейське узбережжя), в північній частині країни можна відвідати води в Кютах’ї, Ескішехірі, Ушаку.

Перебування на термальних джерелах в Туреччині обходиться в середньому в $60-70 на добу. А це в два рази дешевше, ніж, наприклад, на європейських курортах. Надають послуги медичного туризму спеціалізовані агентства, які беруть на себе підготовку виїзду, супровід під час лікування та реабілітаційного періоду. Документи пацієнта-іноземця в Туреччині розглядаються дистанційно і безкоштовно, що також є важливою особливістю лікування в даній країні. Наприклад, в Німеччині подібна послуга обійдеться в €500.