10 запитань для Ігоря Новікова

Free Time
Налаштування
 • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
 • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Амбасадор Singularity University в Україні про штучний інтелект, колонізацію інших планет та технологічний потенціал України

 1. Які технології, на вашу думку, найсильніше впливатимуть на світову економіку найближчих 5-10 років?

Унікальність нинішньої ситуації полягає в тому, що технологій, здатних змінити світ в найближчі 5-10 років, досить багато. Особисто я б особливо уважно спостерігав за розвитком штучного інтелекту, блокчейну, «розумного» транспорту та інтернету речей (IoT). Окремо слід відзначити так звану цифрову біологію, в найближчі роки її вплив пошириться далеко за межі економіки.

 1. Які з цих технологій найперспективніше розвивати в Україні?

З особистого досвіду, я б дивився в бік блокчейну, робототехніки (включаючи і дрони), штучного інтелекту та адитивного (3D) друку.

 1. Як ви оцінюєте технологічний потенціал України?

Поки ми остаточно не розтратимо людський капітал, я буду залишатися оптимістом у питанні України. Якщо буде прийнято відповідні рішення, ми опинимося серед світових технологічних лідерів протягом 2-3 років.

 1. Чи не заважає «революції 4.0» цифровий розрив, що існує в нашій країні?

Звичайно, що заважає. Але його можна доволі легко подолати, було б бажання...

 1. У який проект ви б без вагань інвестували гроші?

Якщо говорити про локальні проекти, я б інвестував в інфраструктуру для «розумного» транспорту і в освіту. Якщо ж вийти за рамки нашого ринку - в контент і в комунікації 2.0, що я, власне кажучи, вже і роблю.

 1. Чи розділяєте ви побоювання деяких лідерів думок щодо загроз стрімкого розвитку штучного інтелекту?

Інакше кажучи, чи вірю я в Термінатора? Так. Але при цьому, вважаю, що існує низка набагато страшніших загроз.

 1. Чи можуть взагалі інновації, як такі, становити загрозу? Або все залежить від того, як їх використовувати?

Усе нове може становити потенційну загрозу. У тут все залежить від того, як використовувати новинку. Пам'ятаєте історію про Мауглі? Вогонь не лише є запорукою виживання, а й стає зброєю. Будь-яка з експоненційних технологій має зворотну сторону, і про це варто чітко і голосно говорити, інакше за нас нашу долю вирішуватиме випадок. Цього року на iForum-2018 ця тема стане основною у моїх виступах.

 1. Які футуристичні ідеї, на вашу думку, можуть втілитися у реальність найближчим часом?

Мені набагато складніше уявити, що не збудеться в найближчі десятиліття. Напевно не варто піднімати питання людського безсмертя, але вже сьогодні ясно проглядається комфортне майбутнє без більшості хвороб. Залишилося тільки до нього дожити.

 1. Чи встигає Україна приєднатися до нової «космічної гонки»?

У якості повноцінного учасника цієї «гонки» - швидше за все ні. Однак, має сенс почати відродження навколокосмічних кластерів економіки, для того щоб заробляти на «гонках» інших гравців.

 1. Якби вам запропонували найближчим часом взяти участь у місії з колонізації іншої планети, погодилися б?

Може я здамся нудним, як для футуролога, але я не бачу сенсу брати участь в колонізації інших планет, поки ми не наведемо порядок на своїй. Особливо, якщо це питання виживання людства як виду.

Валентина Дудко