10 запитань Ірині Примак

Free Time
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Автор проекту “Інститут Корпоративного Щастя”, сертифікований експерт з теми “Щастя в діяльності”, автор моделі “СОРС: 4 складові щастя на роботі”

1. В яких сферах, з вашого досвіду, рівень щастя найвищий?

— Є хибна думка, що найщасливіші працюють лише в IT. З мого досвіду, рівень щастя в компанії залежить не від сфери, а від корпоративної культури компанії та ставлення менеджменту до своїх працівників.

2. Чим це можна пояснити?

— Під керівництвом щасливих управлінців працюють щасливі працівники, і, до речі, навпаки. Щастя в компанії — це спосіб мислення та менталітет її власника та менеджменту. Саме вони закладають корпоративну культуру.

3. Нещодавно Україна стала сьомою серед найнещасніших країн у рейтингу Bloomberg’s Misery Index. Як ви прокоментуєте такий стан речей?

— Так, дійсно, за останнім рейтингом так званого індексу нещастя (Misery Index) Україна посіла сьоме місце. Це макроекономічний індикатор, який розраховується шляхом додавання рівня інфляції та рівня безробіття і свідчить радше про “нещасну” економіку, а не про нещасну країну. Наприкінці минулого року рівень безробіття в Україні складав 9,5%, а інфляції — 1,5%. Наші сусіди по рейтингу — Туреччина (6-те місце) та Іспанія (8-ме місце).

4. Як вимірюється рівень щастя співробітників тієї чи іншої компанії?

— Є різні методики та способи: від експрес-діагностики до спеціальних сервісів, які допомагають в онлайн- режимі відслідковувати фізичний, емоційний та психологічний стан працівника. Для своїх клієнтів ми використовуємо спеціально розроблений опитувальник за моделлю “СОРС: 4 складові щастя на роботі”.

5. Чи пов’язаний рівень щастя лише з розміром заробітної плати?

— Ні, взагалі не пов’язаний. Гроші роблять людей щасливішими, доки у них не закритий так званий гігієнічний рівень (фізіологічні потреби та потреба у безпеці). Далі на щастя впливають зовсім інші речі. Наприклад, молоді люди, представники покоління Y, взагалі не мотивуються грошима. Їм набагато важливіші сенс роботи, корпоративна культура, репутація працедавця, атмосфера в колективі, баланс роботи і особистого життя.

6. Як впливає рівень щастя співробітників на фінансові показники компанії?

— Є дуже багато досліджень, які підтверджують, що щасливі люди продуктивніші й ефективніші, у них вищі продажі та більш задоволені клієнти, вони креативніші та ініціативніші. В компаніях, де впроваджують культуру щасливих працівників, менша плинність персоналу, сильніший бренд працедавця. Іншими словами, інвестиції у щастя людей збільшують прибуток компанії і додану вартість бізнесу.

7. Чи можна відслідковувати задоволеність, “індекс щастя” співробітників у компаніях, де працюють тисячі людей?

— Не лише можна, а саме в таких компаніях це і варто робити. Адже люди, які працюють у великих корпораціях, найчастіше стикаються з проблемами емоційного вигорання, постійного стресу, конфліктів, дефіциту енергії та врешті-решт втрати сенсу в роботі.

8. Що таке “культура щасливих співробітників”, з чого вона складається?

— З мого досвіду, щастя людей на роботі залежить від чотирьох складових. Перша — це сенс. Люди мають розуміти, для чого вони роблять свою роботу і працюють у цій компанії. Друга складова — відносини, оточення та атмосфера в колективі. Третя — це можливості для кар’єри, професійного та особистісного розвитку. І четверта складова — стан, в якому людина працює та живе, її здоров’я, енергія, настрій, комфорт.

9. Наскільки розповсюджений тренд до побудови корпоративної культури щасливих співробітників в українських компаніях?

— Я не можу назвати це трендом, радше, модою. Трендом в Україні є розвиток бренда працедавця. Ось саме в рамках таких проектів компанії турбуються про задоволеність і щастя своїх працівників. Це робота з внутрішнім брендом працедавця, метою якої є “виростити” амбасадорів бренда — людей, які рекомендуватимуть компанію як привабливе місце для роботи.

10. Що особисто вам потрібно, щоб почувати себе щасливою?

— Модель “СОРС: 4 складові щастя” я розробляла, спираючись в тому числі на власний досвід і розуміння щастя. Для мене важливо бути корисною людям, кохати, постійно розвиватися і відчувати від цього всього задоволення.