10 запитань Ользі Пампусі

Free Time
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Засновник Міжнародного жіночого експертно-правового союзу, керівник проекту “Незалежний інститут судових експертиз”, — про справжніх леді, джерела натхнення і ефективне лідерство

1. У вас багато проектів. Чи є власні секрети мультифукціональності й багатозадачності?

— Я вмію розподіляти завдання між виконавцями, чітко встановлюю терміни виконання кожного завдання, а також приділяю достатньо уваги кожному напрямку діяльності. Я досить творча людина, яка вміє сама творити щось нове і захоплює ідеєю інших людей. Якщо мені необхідно щось придумати, я спустошую свій мозок і шукаю натхнення.

2. Бути успішною бізнес-леді, на вашу думку, — це...

— Леді — це англійське слово зі значенням “пані” або “господиня”. Бізнес-леді в моєму розумінні — це теж господиня, але в ширшому сенсі: бізнес-леді вміє керувати, а також організовувати творчий і виробничий процес. Я розділяю поняття “бізнес-леді” і “бізнесвумен”. Бізнесвумен націлена лише на роботу і заробляння грошей, бізнес-леді, навпаки, гармонійно розвивається і реалізує себе в усіх сферах.

3. Чи є у вас приклади-орієнтири?

— У мене немає певних авторитетів або прикладів для наслідування. Я вважаю, що кожна жінка — унікальна. З відомих особистостей мені подобаються королеви Великобританії Єлизавета І та Єлизавета ІІ. Вони обидві для мене є прикладами сильних жінок, які зуміли нести тягар влади майстерно і водночас жіночно. Я також симпатизую принцесі Діані: незважаючи на високий статус, вона завжди спілкувалася з простими людьми скромно і відкрито...

Мені імпонують жінки, які в дитинстві були бунтарками або пливли проти течії. Нещодавно дивилася серіал “Енн з Зелених дахів”. Мене дуже вразила його головна героїня. Хоча цій маленькій дівчинці доля підготувала чимало горя, сліз і випробувань, вона завжди приймала всі життєві перипетії, залишаючись собою і не дозволяючи себе ображати.

4. Які Топ-3 цілі на цей рік?

— Моя глобальна мета на цей рік — розвиток Міжнародного жіночого експертно-правового союзу (МЖЕПС). Свої витоки цей проект бере з партнерства міжнародних компаній і громадських організацій з Бельгії, Франції, Польщі та Естонії. Глобальне завдання, яке я поставила перед собою, заснувавши МЖЕПС, — це об'єднати з різних країн знання і компетенцію юристів, політиків, правозахисників, міжнародних арбітрів та медіаторів, експертів з багатьох галузей для допомоги жінкам в різних сферах їх життя: від побудови бізнесу до підтримки в кризових ситуаціях. Для досягнення цієї мети я маю усі можливості, адже партнером МЖЕПС є Експертно-правова група “Незалежний інститут судових експертиз”, фахівці якої надають кваліфіковану підтримку не лише громадянам України, але і бізнесу. Жіночий рух підтримує також Європейська арбітражна палата (Брюссель, Бельгія), засновником якої я є.

5. Який навик ви хотіли б освоїти?

— Швидше за все, це — політик, але в ширшому значенні цього слова: як людина, яка активно займається значущою соціальною діяльністю. Для мене політик — це якісний управлінець, який веде за собою людей.

6. Скільки годин у добі вам не вистачає для всіх справ?

— Мені на всі сфери мого життя (роботу, сім’ю, відпочинок) вистачає часу, оскільки я грамотно його розподіляю.

7. Які фільми ви порекомендували би юристам-початківцям?

— Біографічну кінострічку “Ерін Брокович”, засновану на реальній історії правозахисниці Ерін Брокович. Також люблю “Білявка в законі”. Це легка комедія про красуню-білявку Ел Вудс, яка показує, що безпосередність, креативність, наполегливість і вміння співпрацювати з іншими людьми завжди приводять до успіху. З радянських фільмів я дуже люблю фільм “Москва сльозам не вірить”, головна героїня якого є для мене прикладом сильної жінки, яка, незважаючи на стрес, життєві проблеми, потрясіння, знаходить сили стати успішною.

8. Які свої якості вважаєте незвичайними?

— Я можу допомогти іншій людині переключитися з негативного стану на позитивний... Одна моя співробітниця сказала, що я вмію бачити в людях прихований потенціал і внутрішню суть. Напевно, це і є моя “родзинка”.

9. Де черпаєте сили і натхнення?

— Я багато енергії віддаю іншим людям. Вони для мене — невичерпне джерело натхнення. В усе, що я роблю, вкладаю свої емоції і душу, і тому для мене дуже важлива реакція людей. Найгірше для мене — ігнорування, а подяка інших — це моє повітря. Для мене дуже важливо бути значимою для інших людей, тому всі свої проекти і благі справи я присвячую їм.

10. З ким із літературних героїв себе асоціюєте?

— Напевно, найближче мені по духу Скарлетт О’Хара — красива, незалежна, впевнена у собі і сильна духом жінка. Вона, як і я, завжди сама себе витягала з життєвих перипетій і негараздів. Моя особиста життєва історія легко може лягти в основу захоплюючого фільму.