10 запитань Назару Шимоне-Давиді

Free Time
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Співзасновник Tesla Club Ukraine, про космічну Tesla, майбутнє електрокарів та комфортні країни для життя  

1. Tesla вже побувала в космосі, а коли ж офіційно прийде в Україну? І наскільки це буде рентабельно для нашої держави?

— Tesla дуже динамічно розвивається по всьому світу, і, сподіваюсь, найближчим часом це станеться і в Україні. Гадаю, одразу після Польщі. Для нашої країни усе, що інноваційне, — рентабельне.

2. Відправивши електрокар до зірок, який меседж хотів донести Ілон Маск?

— Відправити в космос авто на експериментальній надважкій ракеті — це значно цікавіше, ніж відправити псевдовантаж з брили бетону. Це, напевно, найефективніша і найменш затратна (я не жартую!) рекламна кампанія для Tesla і SpaceX. А меседж достатньо простий: одна людина здатна надихати весь світ рухатись вперед!

3. Влітку під час виступу на “Ночі енергетики” у Львові ви сказали, що вигідніше купувати автомобілі Tesla в Україні, ніж у Польщі. Чому?

— В Україні на цей рік скасовано ПДВ на усі електрокари, отже, їх вартість майже на 20% менше, ніж у решті країн Європи. Іншими словами, “українські електробляхи” — це не жарт.

4. Скільки Tesla-мобілів їздить дорогами України?

— Вже декілька сотень. Проте важливо розуміти, що Tesla — це досить дороге авто. Загальна кількість електромобілів в Україні вже перевищила 7 тис.

5. Apple чимось нагадує Tesla. Обидва бренди стали модними. Яку роль тут зіграв маркетинг?

— Apple і Tesla часто порівнюють. Підхід справді подібний — Apple робить продукти, які дійсно хочеться купувати, і вони змінили наше ставлення до гаджетів, до дистрибуції контенту. Але Apple не започаткувала реальних позитивних змін, а Tesla це робить. Зараз змінюється підхід до транспорту, виробництва і зберігання чистої електроенергії, а також здешевлення в десятки разів доступу до космосу. До речі, Tesla не витрачає ані копійки на класичну рекламу.

6. Ви, звичайно, їздите на електрокарі. Якому? Назвіть три найголовніші причини купувати це авто без зайвих вагань?

 — У мене було декілька Tesla. Останні два роки їжджу на Nissan Leaf. Зі дня на день очікую Tesla Model III. Тож для мене — виключно електромобіль. І раджу іншим, бо, справді, назвав би трьома причинами купувати саме електромобіль такі: Україна вже на четвертому місці в світі за відсотковим приростом кількості електрокарів, де майже 7 тис. власників вже зробили цей вибір; скасування ПДВ гарантовано діятиме лише до кінця цього року; електромобіль — це просто найкраще авто вже тепер. Він динамічніший, чистіший, зручніший і в рази дешевший в експлуатації.

7. Що для вас автомобіль — засіб пересування чи, можливо, втілення статусу і способу життя?

 — Це засіб пересування і спосіб життя. Ніколи не розумів авто як показник статусу. Авто передусім має відповідати доходу, а не бажанню показати, скільки б ти хотів заробляти. Тож для мене це є псевдостатусом.

8. Скільки часу можете проводити за кермом? Часто подорожуєте і які країни вважаєте комфортними для життя і роботи?

— Насправді не завжди найкомфортніші країни для життя є найкращими для роботи. І навпаки. Тому я працюю в Україні! Як на мене, приємні для життя США, Польща чи Іспанія. Там я із задоволенням подорожував — чудові країни. Взагалі, від їзди за кермом люблю отримувати задоволення, і можу їздити далеко. Але в дорозі потрібно робити короткі перерви кожні дві-три години і кожні 300 км зупинятися, заряджати авто півгодини на швидкісній зарядці Supercharger. За день так можна проїхати 1-1,5 тис.км. Тож, взагалі, подорожувати електромобілем дуже зручно. Я об’їздив на Tesla фактично всю Європу. Показовою щодо інфраструктури є Норвегія. Країна довго до цього йшла, але, впевнений, ми скоро її доженемо!

9. Пам’ятаєте своє перше авто?

— Так, Mitsubishi Galant 1996 р. за $1500. Це авто я придбав у США 2003 р., коли жив там.

10. Якби можна було б змінити щось в минулому (рішення, вчинок, будь-яку дію), що б ви зробили?

 — Я б хотів раніше почати працювати над собою і раніше знайти своє покликання. Це розумієш, коли бачиш, як швидко йде вперед покоління, що на 10 років молодше за тебе.