Бійцівський характер

Free Time
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Suzuki старанно і послідовно змінює свій імідж, все впевненіше відчуваючи себе на майже незнайомій території “заряджених” кросоверів. Нова “еска” — яскравий тому приклад. БІЗНЕС протестував Vitara S, щоб розібратися, що Suzuki може запропонувати розпещеному європейськими та корейськими брендами покупцеві

Є щось дуже при­вабливе в ре­мейках не лише фільмів, але й автомобілів, — з’являється шанс побачити щось нове, неприборканіше, ніж було в класиці. Нова режисер­ська команда в ремейках не цитує і не пародіює джерело, а наповнює його якісно но­вим й актуальним змістом, проте завжди “з оглядкою” на зразок. Може повторю­вати форми, ходи оригіна­лу, типи, але зображує їх в нових історичних умовах. Так і в автомобільному світі. Нове прочитання “блокбас­тера” бренда може не лише підкреслити яскраві “фіш­ки”, які зробили його самим “касовим” авто марки, але і непомітно протестувати се­ред споживачів новинки та тренди. Причому будь-який перегляд ремейка зазвичай поділяється на декілька етапів. Спочатку — насторо­жена цікавість. Незвично, але цікаво. На другому етапі цікавість змінюється деякою ейфорією. Ти вже зрозумів, що тобі подобається, і по­чинаєш отримувати задово­лення. Заключний етап — це коли те, що сподобалося, хочеться вдосконалити в на­ступному поколінні.

От і у випадку із “за­рядженою” версією Suzuki Vitara S дивишся — начебто зовні розбіжності зі звичай­ною Vitara мінімальні. Але тільки-но сідаєш за кермо, розумієш, що це зовсім ін­ший автомобіль з абсолютно іншим характером. Якщо “атмосферник” (безнаддувний двигун 1.6) після 120 км/год змушує ретель­ніше прораховувати обгони, то алюмінієвий турбомотор Boosterjet 1.4 з безпосереднім уприскуванням (140 к.с. і 220 Нм) невимушено роз­ганяє Vitara S до 160 км/год, надаючи більше свободи для маневру.

Цього мотора на асфаль­ті автомобілю точно більш ніж достатньо. Мабуть, надлишок тяги приберегли для бездоріжжя. Адже в місті продавлювати педаль “в під­логу” доводиться вкрай рідко, та й, чесно кажучи, навряд чи вийде вичавити максимум. Причому перше враження від поведінки на дорозі викли­кало відчуття, що Vitara S дуже близька до рамних по­зашляховиків. Більшою мірою це стосується налаштувань рульового колеса і підвіски. Та ще й “приправляється” все тією ж високою посадкою “Command Position”.

s2s3

 

Керується Suzuki Vitara S по-японськи чітко, всі нала­штування інтуїтивно зрозу­мілі й не вимагають часу на вивчення. Але їхати повіль­но на ній не дуже хочеться, особливо коли вириваєшся за місто. Милуватися щогловими соснами і не замерзлими, але укутаними снігом озерами — це не про Vitara S. Тут зовсім інша філософія водіння. Як зауважив колега, в таких авто рідко возять дітей в школу — їх може просто заколисати від агресивного водіння; в них не возять картоплю — розлетиться по салону, і таких авто ніколи немає у каршерінгу (дорого і недоцільно). Тому “еска” — це повноцінна модель Suzuki зі своїм обличчям і цільовою аудиторією.

Хоча зовні Vitara S не сильно відрізняється від звичайної Vitara, але завдяки деяким елементам її одразу можна впізнати в міському потоці. Головні зовнішні від­мінності турбоверсії S — в решітці радіатора з верти­кальними планками замість горизонтальних, у сріблястих корпусах дзеркал, чорних 17-дюймових колесах і черво­ній окантовці лінз світлодіод­них фар. Здається, що тут все кричить про те, що це кросо­вер, у якого до звичної назви “Vitara” додався спортивний ген в формі “S”.

s25

Звідси й оформлення салону, яке, радше, нарочи­то аскетичне до пари спор­тивному характеру авто: кермо з трьома спицями і червоною строчкою по шкірі, під ногами — металеві на­кладки педалей, на додаток до цього — червоні обідки приладів у салоні, червона строчка оббивки крісел. В очі впадає й аналоговий годин­ник на центральній консолі між повітроводами. Навіть крісла “ески” відрізняються від звичайних оздобленням шкірою з алькантарою — вони оптимальної жорсткості і забезпечують хорошу бічну підтримку. Цікаво, що керо­ваності додає і непогана гео­метрія посадки. Оглядовість завдяки тонким перехідним стійкам і великим дзеркалам теж на рівні. От чого не ви­стачало, так це підлокітника, особливо коли доводилося плентатися в столичних за­торах, і хромованих накладок на дверях, приладовій панелі і центральній консолі. Це б додало салону якогось лиску, якості та статусності.

А от про плавність ходу в “зарядженій” Vitara гово­рити навряд чи варто. Та й чи потрібно це споживачеві, який вибрав “еску”. Зате під час швидкої їзди вибоїстими ґрунтовими дорогами по­чинаєш поважати підвіску Vitara S, яка в місті іноді здавалася жорсткуватою. На таких вибоїнах її енергоєм­ності вистачає, щоб уникати пробоїв і водночас відносно плавно скакати по горбах. Режими трансмісії переми­каються шайбою на центральному тунелі. Система ALLGRIP дозволяє вибрати один з чотирьох режимів, який відповідає покриттю до­роги і умовам пересування, — Auto, Sport, Snow або Lock. Кнопкою Lock примусово блокується багатодискова міжосьова муфта. До роботи останньої, до речі, немає на­рікань, та й взагалі кросовер наділений усіма якостями дикого туриста, якого важко налякати занедбаними тери­торіями.

У тому, наскільки Vitara S дійсно брутальна, нам треба було переконатися на засніжених сільських дорогах, які вели нас дрімучими стежка­ми. Пробираючись полями, повільно піднімаючись на схили, вкриті слизьким, липким брудом і снігом, ми, здається, відчули значну час­тину можливостей не лише ввіреного нам кросовера, але і своїх власних. І, треба сказати, навіть в невмілих руках Vitara S може творити справжні чудеса. І у неї для цього є все необхідне. Клі­ренс у 185 мм хоч і невели­кий, але дозволяє ігнорувати більшість перешкод, а відмін­на геометрія кузова дозволяє без страху брати висоту.

До того ж у неї місткі і салон, і багажник. Тому дружні компанії не лише вітаються, але й легко створюються. На задніх сидіннях Vitara S є можливість відчути себе, як в амфітеатрі. Завдяки формі кузова та досить широкій базі, в задньому ряду втрьох буде комфортно, в цьому Suzuki Vitara S перевершує більшість конкурентів по класу. До того ж і командорську посадку отримують практично всі п’ять пасажирів. От тільки чи не будуть сваритися в одній машині одразу п’ять командирів?s4

5-секційна решітка радіатора, навіяна дизайном концепт-кара iV-4, і помітні червоні елементи в інтер’єрі — все це демонструє справжній спортивний характер Suzuki Vitara S

Що стосується переліку опцій Vitara S, то він значно довший, ніж у звичайній версії: системи гальмування ABS + EBD, стабілізації кур­сової стійкості ESP, допомоги при екстреному гальмуванні, старт на підйомі і спуску з гори, клімат-контроль, підігрів передніх сидінь, повітроводи для ніг пасажи­рів задніх крісел, мультиме­дійна система з 7-дюймовим сенсорним екраном, датчики паркування і камера заднього виду, круїз-контроль, датчики дощу і світла. У ба­зовому оснащенні також сім подушок безпеки і безключо­вий доступ.

Одночасно з приємною ди­намікою нас потішила й гідна витрата бензину. У місті за­лежно від складності заторів у нас виходило 8-8,2 л. У змі­шаному циклі — 6,5 л. Чесно кажучи, це зовсім небагато вище за заявлені, тоді як ми очікували більших відхилень з урахуванням ваги саме тестованого автомобіля — +1235 кг.

Що ж до найбільш диску­сійного питання — шумоізоляції, то в салоні Vitara S вона досить хороша, як для “японця”. Але ми, чесно кажучи, очікували більшого. Це стосується ізоляції днища, колісних арок і моторного відсіку. Від зовнішніх шумів салон ізольований добре, але ця ізоляція все ж не може впоратися з аеродинаміч­ними шумами на великій швидкості. Мабуть, головним їх джерелом є величезні бічні дзеркала. Водночас в “зарядженій” версії навіть приєм­но, що шум мотора завжди супроводжується відчутною динамікою.

Виходячи з сукупності корисних якостей, Vitara S має всі шанси на успіх і точно знайде своїх шанувальників. Адже і правда, дорогого варте, не моргнувши оком, промай­нути по грейдеру зі швидкіс­тю 120 км/год або забратися з друзями і поклажею в таку потворну глушину та тишу, що й не відразу збагнеш, куди в разі чого бігти за трактором.