10 запитань Дарії Лосевій

Free Time
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Співзасновниця та CEO сервісу Myhelix, про генетику українців, довголіття та вечірки о п’ятій ранку

1. Охарактеризуйте вашу справу п’ятьма словами.
— Довголіття, здоров’я, покращення життя, наука, дослід­ження.

2. Коли прийшла ідея створення сервісу Myhelix?
— Офіційно нашому проекту в січні 2018 р. буде рік, з лютого 2017 р. ми розпочали продажі тестів ДНК. А сама ідея живе більше двох років. Зараз в команді нас понад 16.

3. Що власне для себе ви визначили з тестів?
— З точки зору генетики, мені потрібно знизити обсяг споживання кави. Також я відмовилась від молочних продуктів, тому що в мене погано виробляється лактаза і мій організм не може пере­травлювати молоко.

Звертаю увагу на рибу та різноманітні рослинні олії, оскільки там є необхідні мені вітаміни D, E та жирні кислоти. А головне, я знаю, у яких конкретно продуктах найбільша кількість потрібних мені нутрієнтів, та намагаюсь вживати їх щодня. Бо ми знаємо, що генам видніше, що потрібно їсти.

4. Яке головне досягнення сервісу в цьому році?
— Ми розробили новий генетичний тест і сподіваємось, що він буде конкуретним в світі. Аналізи досліджуються у Фінляндії на спеціальних роботизованих машинах. Раніше ніхто з компаній, які займаються нутрігенетикою, не розділяв аудиторію на групи з врахуванням їх специфіки.

Ми ж враховуємо стать, генетику та особливості, виходячи з анкетування. Це все впливає на результат та рекомендації щодо корисності окремих продуктів для конкретних людей. Результати тесту ДНК ми інтерпретуємо і рекомендуємо продукти та страви з них відповідно до корисних нутрієнтів, на які людині варто звернути увагу.

5. Які міжнародні проекти вважаєте конкурентами?
— В Україні аналогів нашому сервісу немає. В світі це Nutrigenomix, Lifenome, DNAFit, Athgene.

6. Чи мали бажання переїхати з проектом за кордон?
— Нам цікаво розвиватись в Україні та виходити звідси на інші ринки. А іноземних партнерів ми шукаємо для колаборації.

7. Скільки людей зробили генетичний тест з моменту запуску проекту?
— Більше 1000, і їх кількість зростає. За 5-10 років генетичний тест буде такою ж звичайною процедурою, як аналіз крові.

Вивчення великої кількості генетичних даних про українців відкриє нові можливості для нашої країни, адже ми мало знаємо українську популяцію в генетичному розрізі. Наприк­лад, близько 24% українців мають ген довголіття, і цей показник краще, ніж у британців.

8. Хто ваш клієнт?
Незалежно від статі та сімейного становища, нашому клієн­ту більше 30 років і він має достаток вище середнього.

9. Яка книга та подія вразили цього року більш за все?
— Цього року була презентована українською мовою книга “Ген. Надзвичайна історія”. Коли ми з командою прочитали цю книгу англійською, вона нас дуже вразила.

Було величезне бажання, аби книга вийшла рідною мовою і україн­ці змогли б з нею ознайомитись. Згодом виявилось, що КСД перекладає книгу, тому ми радо допомогли з презентацією у партнерстві з Києво-Могилянською бібліотекою.

Щодо проекту — ми з командою відвідали виставку TechCrunch Disrupt 2017 в Сан-Франциско (США), де ознайомились з новітніми розробками й презентували свою ідею. Також вдалось відвідати “11-й Всесвітній конгрес з нутрігенетики та нутрігеноміки” в Лос-Анджелесі (США).

10. По суті ви створюєте нові спільноти в Україні?
— Через зміну стилю життя, споживання певних продуктів та коригувань ми можемо змінити здоров’я та життя. Ми зважаємо на кращі практики, міжнародний досвід і вдосконалюємо їх власними розробками.

У новому році хочемо розпочати в Україні новий підхід до презентацій власних продуктів, надихнувшись рухом Daybreaker, коли люди збираються на вечірку о 5.30 ранку — в гарних костюмах, їдять здорову їжу, смузі, не споживають алкоголю, практикують йогу і набираються енергії.

Ми в пошуку тих, хто прийде на таку вечірку до нас в Україні.