10 запитань Володимиру Чеповому

Free Time
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Засновник i зараз спiвiнвестор журналу БIЗНЕС, про новi запити, майбутнє медiа i дзвiнки Миколи Азарова

1. 25 років тому ви заснували тоді ще газету БІЗНЕС. Як змінилася ділова аудиторія за цей час?

— Аудиторія дуже виросла в розумінні бізнесу. Але її сутність й інформаційні потреби не змінилися. І тоді і тепер підприємці потребують корисності. Радше, змінилися способи подачі і споживання, швидкість, глибина опрацювання самих матеріалів і масштабність охоплення. Український бізнес все більше інтегрується в глобальну економіку, і це змушує порівнювати нашу країну з іншими.

2. Яким ви бачите майбутнє медіаринку?

— Медіа, як і раніше, будуть посилювати свою контентну складову, паралельно шукаючи нові формати і тестуючи продукти в AR і VR (доповнена і віртуальна реальність). Саме тому оновлений журнал БІЗНЕС запропонує нові рішення і підходи на ринку ЗМІ через систему колективної безпеки і працюючи як засіб масової взаємодії підприємців. Ми будемо тестувати нову модель, де журналіст має не тільки глибоку експертизу теми, але і допомагає з аналізом, висновками і об’єктивною трансляцією інформації.

3. Якщо подивитися на світовий ринок ділових ЗМІ, який продукт ви вважаєте бенчмарком?

— Мені подобається, як працює американська редакція “Forbes”, подобаються їхні інформаційні продукти, яких дуже бракує українському діловому співтовариству. Наприклад, вимірників репутації компаній та їх власників. Це б суттєво полегшило роботу іноземним інвесторам. Ми прагнемо до такої моделі і найближчим часом запустимо власний “Репутаційний барометр”.

4. Який матеріал БІЗНЕСу вам найбільше запам’ятався за ці роки?

— За 25 років було багато яскравих обкладинок і тим складніше виокремити щось одне. Напевно, найрезонанснішими були “податкові” номери. Микола Азаров, перебуваючи на посаді голови Державної податкової адміністрації з моменту її створення в жовтні 1996 р. до листопада 2002 р., якось зателефонував мені та порекомендував заздалегідь обговорювати матеріали та обкладинки журналу.

5. Хто зараз надихає вас і з ким ви хотіли б зробити інтерв’ю?

— Це люди, які наразі формують ядро B Team. Мені б хотілося, щоб принципи глобальних змін масштабувалися в Україні, і у нас сформувався власний “План .Б”. Такий пул лідерів репутаційного і “білого” бізнесу ми збираємо і об’єднуємо навколо “Українського Бізнес Хаба” (УБХ).

6. Яким ви бачите майбутнє своїх проектів?

— Ми поки плануємо в 5-річному горизонті. Ми бачимо його як період формування нової бізнес-еліти країни, яка буде почуватися безпечно і працюватиме за абсолютно новими стандартами ведення прозорого і репутаційно чистого бізнесу. УБХ, в свою чергу, повинен допомогти 1000 українських компаній вийти на зовнішні ринки і залучити в країну більше $5 млрд інвестицій.

7. Яким буде журнал БІЗНЕС через десять років?

— Він точно продовжить бути комунікаційним майданчиком взаємодії для підприємців. Форма і формат залежатимуть від потреб читача. Впевнений, що ми точно будемо в тренді.

8. Чи є у вас свій негласний кодекс — за якими критеріями ви берете людину в команду або не візьмете ні за яких обставин?

— Ці люди повинні поділяти цінності компанії і її філософію, над якими ми зараз працюємо. Базовим документом зараз маємо Декларацію Української Бізнес Асоціації.

9. Які три важливі цінності для підприємця?

— Це перш за все повага до гідності та прав особистостей, партнерські відносини з колегами і клієнтами (йдеться про заміну конкуренції грою у додатковість), прагнення до професійності, самореалізації і максимальних результатів у своїй справі. Вихід на рівень Майстра.

10. Якби вас попросили назвати три книги, які допомогли б бізнесмену, що ви порадили би?

— Кожен період вимагає своїх книг. Лише частина з них може бути фундаментом для формування бізнес-особистостей. Це “Свідомий капіталізм” Джона Маккі і Раджа Сісодіа, “Антихрупкість” Нассіма Талеба і “Сім навичок високоефективних сімей” Стівена Кові. Саме сімей, не плутайте!