Понеділок, 16 квітня 2018 15:30

10 запитань Майклу Шмілову

Виконавчий директор компанії Viber, про особливості роботи в Україні та головні тенденції на світовому ринку месенджерів

1. Які позиції Viber на українсь кому ринку?

 — Наразі наш месенджер використовує кожен другий українець. Крім того, ми бачимо, що все більше брендів і компаній обирають Viber для спілкування зі своїми аудиторіями. Збільшується кількість паблік-чатів, а також чатботів брендів, яких вже понад 360 тис.

2. Якими були основні показники діяльності компанії торік? Які досягнення ви вважаєте найбільшими?

 — 2017 р. для нас був успішним — ми відзначили значне зростання аудиторії. З 2 липня 2017 р. по 1 березня 2018 р. наші користувачі надіслали понад 35 млн повідомлень. Порівняно з показниками 2016 р. кількість аудіо- та відеодзвінків збільшилася на 105%. В середньому одна така розмова триває 6 хвилин. Також протягом минулого року аудиторія месенджера в Україні збільшилася на 50%, а кількість відправлених текстових і голосових повідомлень — на 80%.

3. Чому вас навчила робота в компанії?

 — Якщо не брати до уваги такі переваги, як професійний досвід і задоволення, я відчуваю, що Viber дійсно має вплив на навколишній світ. Він допомагає людям з різних країн спілкуватися вільно і безпечно. Йдеться не просто про ціну, я маю на увазі свободу ділитися чимось особисто. Я відчуваю, що відтоді як ми ввели наскрізне шифрування для всіх без винятку чатів, люди зрозуміли, що вони можуть обговорювати будь-які теми безпечно. Фактично Viber — це безпечніше, ніж спілкування віч-на-віч.

4. Яке своє рішення ви вважаєте найневдалішим і чому?

 — Я не зміг відвідати Україну торік, і це розчаровує. Це прекрасна країна, де багато наших користувачів. Вважаю, мені варто бувати тут частіше.

5. В яких країнах Viber найпопулярніший?

 — Аудиторія месенджера збільшується по всьому світу. Одні з найвищих темпів розвитку фіксуються у Центральній і Східній Європі, а одна з найактивніших аудиторій — у країнах СНД. У нас вже майже 1 млрд користувачів у 193 країнах. Україна входить до п’ятірки найуспішніших для ринку Viber країн за охопленням аудиторії. Найбільше активних користувачів було зафіксовано в Києві, у трійку “найактивніших” міст також увійшли Дніпро й Одеса.

6. Якими, на вашу думку, будуть головні тенденції на світовому ринку месенджерів цього року?

 — Ми бачимо, що Viber та інші месенджери перетворюються на дещо більше, ніж просто додатки для спілкування. Вони стають важливим джерелом інформації та інструментом для онлайн-покупок. Ми очікуємо, що все більше брендів, громадських діячів й агрегаторів новин використовуватимуть наш месенджер.

7. Які компанії просувають власний бізнес у Viber?

 — Можу назвати розважальні програми, ЗМІ та громадські організації. Їхня кількість постійно збільшується.

8. Як змінилася кількість бізнес-акаунтів за останні кілька років?

 — Ми спостерігали цікаву динаміку зростання. Приємно зазначити, що спочатку Viber був платформою для стартапів, а з часом перетворився на інструмент комунікації зі споживачами для глобальних корпорацій та ЗМІ. Акаунти для бізнесу стали логічним розвитком групових чатів, які компанія запустила 2014 р. Як один з успішних кейсів, можемо назвати компанію “Нова Пошта”, яка завдяки можливостям нашого месенджера збільшила аудиторію на 25%.

9. Як вважаєте, що стало найважливішим етапом вашої кар’єри?

 — Я можу лише здогадуватися (посміхається). Напевно, рішення зробити ставку на мобільні пристрої вісім років тому і розвиток інструментів для якісного та безпечного спілкування людей по всьому світу.

10. Що ви порадили би молодим підприємцям, які хотіли б створити конкурента Viber?

 — По-перше, слід піклуватися про людей, з якими ви працюєте. По-друге, робити виключно те, що любите, у що вірите і що може змінити світ. Не забувайте про допомогу оточуючим і про можливості їх потішити у вільний час. Завжди пам’ятайте про повагу до людей, які обирають ваш продукт. Це допомагає приймати найуспішніші рішення.

Дополнительная информация

  • Автор: Валентина Дудко
Прочитано 815 раз
Другие материалы в этой категории: « 10 запитань для Ігоря Новікова Ґречне місто »
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

f6d2bb025b0005c13233679a32583a0d XL

Придбати 1 номер

X
« April 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найцікавішими та актуальними матеріалами.