Номінація “Кращий продукт”

Фінанси
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Банки розвивають комплексні підходи до кредитування МСБ

Цього року п’ятірку лідерів у номінації “Кращий продукт” очолив державний Укр­газбанк, який відкрито декларує: “Стратегічним напрямком діяльності Укргазбанку є підтримка представників малого та середнього бізнесу в їхньому розвитку, оскільки саме малий та середній бізнес є тим “локомотивом”, який здатен вивести українську економіку на якісно новий рівень”. Слід зазначити, що за підсумками першого півріччя портфель кредитів МСБ Укргазбанку збільшився на 105% та перевищив 5,1 млрд грн. При цьому частка кредитів МСБ у загальному портфелі кредитів юридичним особам склала 12%.

cdsfhyuj123Нагадаємо, що банк одним з перших на ринку України запровадив лінійку ЕКО-продуктів та пропонує клієнтам МСБ скористатися додатковою лояльністю у вигляді ЕКО-надбавки до депозитних програм та, що у нашому випадку важливіше, зниженою відсотковою ставкою в кредитних програмах. Серед нещодавно створених продуктів для фізичних осіб — підприємців можна відзначити “Мікрокредит” — послугу, якою можуть скористатися підприємці для розвитку та розширення бізнесу або для фінансування поточної діяльності. Кредити надаються в сумі до 500 тис.грн на строк до 12 місяців, без забезпечення та, відповідно, без додаткових витрат на страхування. Також банк створив для фізичних осіб — підприємців кредитний продукт “Welcome овердрафт”, у рамках якого підприємці, нові або існуючі клієнти банку, можуть швидко поповнити обігові кошти, отримавши ліміт на поточний рахунок у розмірі до 100 тис.грн. Овердрафт надається на 12 місяців, без забезпечення та сплати будь-яких комісійних.

Друге місце — за “Альфа-Банком”. Цей банк системно працює над створенням сервісів та продуктів для МСБ. Привертають увагу продукти для тих, хто тільки починає власну справу. Наприклад, програма “ШвидкоСтарт” дозволяє новим клієнтам банку швидко отримати кредит на реалізацію бізнес-ідей в розмірі до 25 тис.грн. При цьому банк не вимагатиме застави та поручительства. Тим же, хто розбудовує власну справу вже певний час, банк пропонує кредити на розвиток бізнесу. В рамках цієї програми підприємці можуть отримати як разовий кредит, так і відновлювану кредитну лінію. При цьому без застави банк готовий розглядати надання кредитів у розмірі до 7,5 млн грн, із заставою — 100 млн грн!

Третє місце посів державний Ощадбанк, який продовжує активно розвивати програму “Будуй своє”, спрямовану на підтримку підприємництва. Власне, в рамках цієї програми державний банк готовий видавати підприємцям кредити на розвиток бізнесу до 5 млн грн. Варто зазначити, що при цьому кредити в розмірі до 250 тис.грн можуть бути надані без застави. Також серед переваг — швидкість прийняття рішення про надання фінансування. Власне, банк декларує, що рішення буде прийнято впродовж усього п’яти днів з моменту подачі позичальником необхідних документів. Важливо і те, що банк готовий оцінювати реальні фінансові потоки малого бізнесу.

І це ще не все. Ощадбанк активно працює з державними програмами здешевлення кредитів для МСБ, що запроваджуються в кожному регіоні. Справа в тому, що місцева влада передбачає в бюджеті кошти на здешевлення кредитів для МСБ. При цьому, звертаючись до Ощадбанку, підприємці можуть розраховувати на компенсацію вартості позичок згідно з умовами тієї програми, що діє в їхньому регіоні. Часто ці програми спрямовані на підтримку невеликих сільгоспвиробників. Наприклад, у Чернівецькій області на компенсацію за кредитами можуть розраховувати фермерські господарства, що використовують не більше 500 га землі, а в Херсонській — господарства, що займаються тваринництвом.