“Цільове кредитування та міжнародні програми”

Фінанси
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

 Банки нарощують кредитування МСБ за цільовими програмами, в тому числі завдяки партнерським програмам з міжнародними фінансовими організаціями

Ощадбанк, який вже не перший рік поспіль займається розвитком напрямку обслуговування МСБ, посів перше місце в номінації, що відзначає банки за участь у цільовому фінансуванні підприємців, у тому числі за програмами з міжнародними фінансовими організаціями. Цей результат виглядає цілком закономірним, якщо подивитися на кількість варіантів, які банк може запропонувати своїм клієнтам. Як мінімум, це чотири програми кредитування, що реалізуються у партнерстві з WNISЕF, Європейським інвестиційним банком, Європейським інвестиційним фондом та Німецько-Українським фондом (НУФ).

Так, програма з WNISЕF дає можливість отримувати фінансування для розвитку соціально орієнтованих компаній. Що важливо, такі позики передбачені на суму, еквівалентну $10-100 тис. При цьому кредитна ставка складає всього 5% річних.

fdhujgfd53dfПрограма Європейського інвестиційного банку не менш цікава. Вона дозволяє видавати кредити на розвиток таких пріоритетних напрямків, як агросектор, промисловість, послуги. Варто зазначити, що у даному випадку максимальна сума може складати €12,5 млн, а строк — до 60 місяців.

Не менш відомі серед представників МСБ и програми НУФ, які мають суто цільове призначення та видаються на розвиток мікро-, малого та середнього бізнесу в Україні за підтримки німецького уряду.

Другу сходинку у цій номінації зайняв Укргазбанк, який знається на організації цільових програм кредитування. Почнемо з того, що саме Укргазбанк першим в Україні почав систематично просувати програми фінансування екологічних проектів та проектів з енергоефективності. Цікаво, що ці продукти стали в нагоді не лише великим підприємствам, а й клієнтам МСБ. До того ж Укргазбанк активно співпрацює з міжнародними фінансовими організаціями. Наразі фінустанова має широку лінійку цільових програм кредитування МСБ: від купівлі екотранспорту та сільгосптехніки до програми розвитку франчайзингу. Одним з перших банк також розпочав партнерську програму з уже згаданим Німецько-Українським фондом.

Третє місце цього року — за Кредобанком. Відзначимо, що у травні поточного року портфель кредитів, виданих банком у сегменті малого та середнього бізнесу, вперше перевищив 2 млрд грн. Найбільшу частку в портфелі — понад 41% — займають кредити, видані підприємствам та підприємцям, які працюють у галузях сільського, лісового та рибного господарства. При цьому частка кредитів, виданих аграрним підприємствам, з початку року збільшилась з 28,1% до 38,5%. Зростання кредитного портфеля для малого та середнього бізнесу обумовлено насамперед вигідними пропозиціями, серед яких — спеціальні умови для аграрного бізнесу, акційна програма “Вигідні інвестиції”, за якою можна отримати кредит на купівлю чи модернізацію основних засобів під 18,5% річних на перший рік кредитування.

Збільшенню обсягів кредитування МСБ сприяла також співпраця банку зі згаданими вище WNISЕF та НУФ. Також банк активно співпрацює з місцевою владою в регіонах задля підтримки програм компенсації відсоткових ставок за кредитами МСБ. Такі програми банк підтримує у Львівській, Тернопільській, Житомирській, Закарпатській областях та містах Хмельницький і Біла Церква.