У пошуках долі

Фінанси
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

У Державній службі зайнятості повідомляють, що наразі більш ніж 5 млн українців працюють за кордоном

Найпопулярнішими країнами для наших трудових мігрантів залишаються Польща, Росія, Італія, Чехія, Угорщина та Португалія.

За останні декілька років українських заробітчан в Росії поменшало. Водночас почався активний відтік трудових ресурсів до країн Європи, зокрема Польщі, де наразі працюють близько мільйона українців.

Серед ключових причин зростання потоку українських мігрантів до Польщі можна виділити нестачу у цій країні власних робочих кадрів, надання низки переваг і можливостей для українців, що мають “карту поляка”. Також безумовно важливим пунктом є спрощення процедури перетину кордону через введення безвізового режиму з країнами ЄС.

Незважаючи на те що безвіз не передбачає легального працевлаштування на території країн Європейського Союзу, нерідко українці їдуть за кордон на короткотривалий підробіток. “Найвправнішим” цілком достатньо туристичної візи. Зароблені протягом кількох місяців гроші українці переважно везуть у валізах.

В НБУ зазначили, що наразі суттєво збільшився обсяг коштів, що надходять в Україну неформальними каналами. Якщо ще 2015 р. відсоток грошових надходжень, що потрапляли до нас поза офіційними платіжними каналами, складав 38% від загальної суми, то 2017 р. “в кишенях” українці привезли $4,5 млрд — фактично половину всіх грошових надходжень.

Варто зазначити, що торік перекази заробітчан перевищили прямі іноземні інвестиції в Україну майже уп’ятеро. 2012 р. ці два показники були практично рівними.

Не секрет, що головною причиною, що змушує українців шукати роботу подалі від дому, є не бажання побачити світ, а передусім економічна нестабільність та неможливість нашого державного апарату забезпечити всіх громадян гідною зарплатнею.

Результати дослідження соціологічної групи “Рейтинг” демонструють не надто позитивні настрої серед населення. 44% опитаних виявили бажання отримати роботу за кордоном. На жаль, найбільша частка тих, хто прагне працювати за межами України, серед молоді — 68%, серед осіб середнього віку таких 52%, а серед найстарших — лише 20%.

Молодь більше за інших хоче отримати роботу через бажання реалізації як спеціаліста та отримання досвіду у міжнародних компаніях, найстарші — через бажання отримати кращий соціальний захист за кордоном.

Україна зараз знаходиться у доволі складній політичній, соціальній та економічний ситуації. Війна на сході залишила велику кількість українців без постійного місця роботи, а нових робочих місць не з’являється, тому єдиним виходом для багатьох залишається пошук кращого життя деінде.