Бізнес “пірнає” в Blockchain всерйоз

Фінанси
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Максим Онєгін, засновник і CEO DobroCoin, експерт по Blockchain

 Технологія Blockchain фактично переживає друге народження. Перше, з криптовалютами, було в 2009 р. Тому в найближчому майбутньому слід очікувати переходу на новий рівень організації всіх процесів, заснованих на Blockchain.

Ця технологія дозволяє переміщати цінності в цифровому середовищі. Раніше інтернет був простором, в якому копіювалося все, що в нього потрапило, там було море інформації. А Blockchain дозволяє додати в інтернет платформу для взаємодії і переміщення цінностей.

Гроші — основна цінність в нашому світі. Тому криптовалюта була першим і найочевиднішим рішенням. Але цінністю також є будь-які реєстри, власність, будь-які результати інтелектуальної праці. Blockchain гарантовано дозволяє зробити ці цінності вашими.

Що стосується державного управління, то українське IT-середовище прокладає до держави досить багато “стежок”. Наприклад, земельний кадастр. Поки це все на рівні довідок і виписок з реєстру, які валідуються Blockchain.

Але якщо вже ця технологія “зайшла”, то в майбутньому на неї перейдуть всі реєстри. Це неминуче. І політики не зможуть цьому опиратися.
Чи могли ми в 1990 р. припустити, що за кілька років зроблять Facebook або Google? Ми тоді тільки розуміли, що інтернет — це круто, і він якось змінить наш світ.

Щось подіб­не відбувається і з Blockchain. Ми зараз навіть не можемо припустити, які саме геніальні рішення запропонують наші хлопці, які технології вони вигадають.

Зараз “вмирають” нотаріат, всілякі БТІ, де можна було за гроші запропонувати чиновнику переписати на когось квартиру... Але якщо база цих квартир знаходиться на Blockchain, це неможливо. Тому ця технологія вже глобально змінює світ і продовжить його міняти.

Бізнес, на відміну від держави, “пірнає” в Blockchain всерйоз. Ця технологія дає істотні переваги. Наприклад, на Blockchain можна побудувати ланцюжки поставок, контролювати розподілені філії, управляти великими корпораціями.

Коли ці процеси відбуваються на Blockchain, не треба вибудовувати структури пірамідальних менеджерів.
Ви отримуєте гарантований процесинг.

При цьому корпорації вже не будують публічні Blockchain з майнерами. Вони віддають перевагу закритим системам, в яких використовуються зовсім інші принципи. Компанії створюють Blockchain, що охоплює вузли самого підприємства. Це дозволяє валідувати транзакції на рівні корпорації.

Вже складно назвати компанію зі світових “китів”, яка не “пірнає” в Blockchain. Цією технологією користуються всі: починаючи від IT-сектора, що логічно, і закінчуючи логістикою.

Агротрейдери зараз дуже зацікавлені у впровадженні Blockchain. Їм потрібно відстежувати поставки, щоб знати, наприклад, на якому етапі зіпсувалося зерно.

Коли це все проходить через Blockchain, не потрібні жодні перевірки і комісії. Кожна дія чітко позначається, і легко можна простежити весь ланцюжок від поля до магазину. Тому бізнес отримує дуже багато переваг.

Український бізнес більше орієнтований на розробку Blockchain-рішень. Наші банки, агротрейдери хочуть імплементувати цю технологію. Часто буває, що люди ще до кінця не розуміють, що саме збираються робити, але кажуть: “Я хочу Blockchain, тому що це модно”.

І це правильно, тому що в майбутньому вони не помиляться. Зараз вони розмовляють з розробниками на концептуальному рівні. Програміст же знає, як і що закодувати.

А розуміння, що бізнес може отримати від технології зараз, дуже важливе. Ми на цьому рівні. Низка кейсів вже вирішена. Справа — за інтеграцією.