“Ми працюємо над підвищенням ефективності та залученості кожного співробітника для ефективності банку”

Business HReformation 2017
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Марина Супрун, начальник Управління по роботі з персоналом Forward Bank

Про ефективність використання ресурсів організації та синергію результативності персоналу, організаційних структур і HR-процесів в інтерв’ю БІЗНЕСу розказала Марина Супрун, начальник Управління по роботі з персоналом Forward Bank.

— Як змінилися компетенції HR-лідера?
— Актуальна модель компетенцій по Брайану Беккеру, і вона трансформується з урахуванням розвитку ринку технологій і галузей бізнесу.

Персональна довіра, здатність керувати змінами і культурою та формувати їх, професіоналізм у своїй сфері діяльності, гнучкість та вміння працювати в період змін, здатність аналізувати масиви даних і знаходити потрібні рішення, розуміння бізнесу і здатність забезпечувати зростання прибутку і поліпшення бізнес-показників за допомогою залучення персоналу.

— Яку специфіку додає політико-економічна ситуація в країні?
— Всі організації стикаються з викликами сьогодення — це багатовимірність, різноманітність, складність, невизначеність, інформаційна перенасиченість, зміна мислення, освіти. Рівень життя українців і якість освіти населення погіршуються, тоді як вимоги до кандидатів підвищуються.

Психоемоційний стан пригніченості та депресії призводять до обмеженості мислення, негнучкості і нездатності засвоювати нові знання та навички в нових вимогах ринку до професій. Водночас йде боротьба “за виживання”, і перемагають ті, хто не зупиняється, знаходить нові смисли і мотивацію “Навіщо?”.

— Які напрямки в роботі HR є пріоритетними зараз?
— Розвиток корпоративної культури, побудова архітектури зворотного зв’язку і правильне лідерство — це наразі ключові напрямки. Зараз лідер — це людина, яка заохочує автономію, надихає, довіряє та взаємодіє.

Такий підхід до лідерства цікаво розкриває Фредерік Лалу в книзі “Відкриваючи організації майбутнього”. Стратегічно ми розвиваємо систему управління персоналом в концепції моделі розвитку функціональних можливостей персоналу People CMM і реалізуємо комплексну систему практик HR для якісного вирішення бізнес-завдань.

— В цілому, як змінилася пріоритетність за останні три роки?
— Процес найму персоналу виявився найбільш інноваційним і динамічним в останні три роки, став одним з пріоритетних напрямків і перетворився на цілу систему управління рекрутингом. Відбулася автоматизація багатьох процесів і трансформація рекрутера через SMM в будівельника HR-бренда.

Автоматизованими HR-системами зараз вже нікого не здивуєш, питання в тому, як ефективно можна використовувати ресурси організації для синергії результативності персоналу, організаційних структур і HR-процесів.

— На що зараз робиться акцент?
— Ми працюємо над підвищенням особистої ефективності та залученості кожного співробітника для забезпечення ефективності Банку. За результатами опитування-2017, кількість “залучених” співробітників в Банку зросла на 4% в порівнянні з минулим роком і становить 79%.

Ми щиро зацікавлені в благополуччі співробітників, ми підтримуємо здоровий спосіб життя, спортивні та творчі захоплення.

Наприклад, у 2017 р. більш ніж 30% співробітників взяли участь у забігах на різні дистанції й інших спортивних заходах, понад 15% — користуються корпоративною бібліотекою і беруть участь в благодійних проектах, більше 95% — беруть участь в програмі подяки “Скажи дякую колезі!”.

Коли співробітники щасливі, вони роблять щасливішими і клієнтів — в результаті фінансові показники зростають.

— Назвіть Топ-3 трендів в банківському HR до 2020 р.
— По-перше, зміни організаційної структури та системи роботи, побудова гнучкої організації майбутнього — Банку для щасливих людей з людським обличчям. По-друге, управління талантами за допомогою розвитку творчих здібностей.

По-третє, індивідуалізація підходів до мотивації, розвиток корпоративної культури, побудова системи управління залученням співробітників.

Ключові завдання майбутнього — це створення умов, в яких кожен співробітник зможе проявити свою індивідуальність, формування середовища, що надихає, гармонує з цінностями співробітника і допомагає йому розвиватися творчо і професійно.

Згідно з дослідженням Gallup, тільки 13% співробітників усіх компаній світу відчувають себе щасливими: вони бачать сенс у своїй діяльності, відчувають до неї інтерес, і збільшення кількості щасливих людей в пріоритеті у HR. У світі з’явився цілий функціональний напрямок, який в компаніях очолює Chief Heart Officer для реалізації “сердечної” місії.