Андрій Семченко: Кожен збиток у корпоративному сегменті є унікальним і вимагає злагодженої роботи

Фінанси
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Андрій Семченко, начальник департаменту андеррайтингу страхової компанії “ІНГО”

Торік на ринку корпоративного страхування спостерігалося збільшення обсягів.

  • Враховуючи привабливість “зеленого тарифу”, продовжувались надходження іноземних інвестицій в альтернативну енергетику. За даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, 2019 р. було встановлено 4700 МВт нових потужностей. А з огляду на високі вимоги до безпеки з боку іноземних інвесторів збільшуються й обсяги страхування цього сегмента.
  • Стрімке зростання відбулося й у страхуванні будівельно-монтажних робіт — як по нових об’єктах, так і по раніше “заморожених”. Ми отримали дуже корисний та цікавий досвід оцінки інженерних ризиків на розконсервованих об’єктах. Для нас було дуже важливо ретельно оцінити якість раніше виконаних робіт та проведеної консервації на період простою, адже вони можуть стати причиною серйозних збитків.
  • Протягом 2019 р. було застраховано ряд інфраструктурних об’єктів, наприклад, на будівництві доріг, зернових портових терміналів. Оновлювали основні засоби підприємства металургійного сектору.
  • Страхування автопарків минулого року також набрало обертів. Передусім — завдяки новому тренду, а саме передачі автопарків, які є непрофільним бізнесом, в управління лізинговим компаніям. Для них страхування давно стало важливим інструментом убезпечення власного бізнесу. Саме в цьому сегменті “ІНГО” буде готова вже цього року запропонувати клієнтам телематичні інструменти з набором додаткових сервісів та можливостей. Наприклад, безконтактне страхування та врегулювання страхових випадків.
  • Для великих агропідприємств стає нормальною практикою страхувати майбутній врожай. Кліматичні ризики зростають, але і врожайність також підвищується. Минулого року холдинги зіткнулися з проблемою нестачі рухомого складу на залізниці для транспортування зерна та насіння і були змушені закуповувати вагони-хопери. Отже, активізувалося страхування залізничного транспорту. Експорт зернових та продуктів тваринництва (яйця та курятина) до Європи та на Близький Схід призвів до збільшення обсягів страхування вантажних перевезень. Триває будівництво зернових портових терміналів. Це достатньо складні ризики, враховуючи характер робіт із заглиблення та причальні рішення.

Великі агропромислові холдинги недарма серйозно ставляться до питання страхування, що можна пояснити високою ймовірністю та частотою настання страхових випадків. Наприклад, поширеним явищем є пожежі на елеваторних комплексах (особливо із сушарками зерна/насіння). Пожежі на олійноекстракційних заводах також не рідкість. Минулого року було зафіксовано, як мінімум, дві великі пожежі, страхове відшкодування за якими може перевищити 200 млн грн.

Кожен збиток у корпоративному сегменті найчастіше є унікальним і вимагає злагодженої роботи страховика, залучених незалежних експертів і страхувальника. Потрібно оперативно приймати рішення для мінімізації наслідків події та розробляти план щодо відновлення об’єктів. Зараз у нас в роботі досить гучна історія з ТРЦ “Океан Плаза”, де сталося залиття –1-го та 1-го поверхів. Також у процесі врегулювання кілька пожеж. Резерви по них складають десятки мільйонів гривень, що є нормальним порядком цифр для корпоративного сегмента. Взагалі 2019 р. став одним з найгірших для страхового ринку з огляду на великі збитки.

Проте це не заважає реалізації планів компанії на поточний рік. Частково навіть допомагає. Цього року ми поставили собі за мету максимально відійти від паперових носіїв у документообігу та перейти на ЕЦП. Усі процеси, що можна автоматизувати, мають бути автоматизовані. Наразі триває проект автоматизації корпоративного блоку. Більшість операцій щодо страхової оцінки складних об’єктів проходитимуть у системі. Ми налаштовуємо повноцінні compliance та скорингові процедури для виявлення взаємозв’язків, що необхідні для якісного аналізу наших контрагентів. Продовжуємо розвивати супутні страхові сервіси. Наприклад, у нас працює один з найпрофесійніших інженерних центрів в Україні.