Андрій Перетяжко: 2019-й став одним з найуспішніших років за всю історію компанії

Фінанси
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Андрій Перетяжко, голова правління страхової компанії ARX

— Які очікування у страховиків від “спліту”?

— Нацбанк достатньо чітко комунікує реформу, відповідні зміни, спілкується з ринком, профільними асоціаціями. Існує конкретний план переходу. Звичайно, це імпонує. Тому ми не очікуємо якихось проблем власне для страховиків. НБУ — це сильний інституційний регулятор, який за півтора-два роки, напевне, зробить страховий ринок таким же прозорим, платоспроможним, капіталізованим та надійним, як і банківський нині. Зараз налічується 250-260 страхових компаній, гадаю, що багато з них з ринку підуть. Напевно, виходитимуть з ринку навіть компанії з Топ-50. Питання, як вони підуть. Проте я не очікую потрясінь, пов’язаних із цим процесом.

— З якими результатами ARX завершила 2019 р.?

— Наразі консолідовані дані за підсумками року ще не оприлюднені регулятором. Для нас минулий рік був дуже важливим та складним, оскільки це наш перший рік з новим акціонером, перший рік з новим брендом. Але 2019 р. став одним з найуспішніших за всю 25-річну історію компанії. Незважаючи на такі зміни, ми виросли більше за ринок. Так, зібрали 2,5 млрд грн страхових платежів, що на 25% більше, ніж роком раніше, заробили 116 млн грн прибутку. Однак найважливіший показник для нас — це ступінь задоволеності клієнтів нашими послугами. 92% клієнтів на незалежному порталі повідомили, що задоволені результатом врегулювання збитків після настання страхових випадків.

— Що змінилося в роботі компанії з приходом нового інвестора?

— Майже нічого. Змінювати виграшну стратегію, з якою ми стали лідером страхового ринку, просто немає сенсу. Ми фокусуємось на клієнтському сервісі, якості команди та інноваційності. Постійно запроваджуємо нові продукти та сервіси, які дозволяють підтримувати лояльність існуючих клієнтів та залучати нових. Від нового акціонера ми отримали перевагу, що полягає у децентралізації управління. Зараз в нас з’явилась можливість випускати на ринок нові продукти значно швидше. Якщо раніше процес усіх узгоджень потребував 6-9 місяців, то зараз це реально зробити за місяць!

— Які саме проекти з діджиталізації були реалізовані у компанії?

— Ми не припиняємо інвестувати у цей напрямок для покращення як внутрішніх сервісів IT (для персоналу, менеджменту), так і зовнішніх (для клієнтів). ARX регулярно випускає на ринок нові онлайн-сервіси. Ми були одними з перших, хто п’ять років тому запустив поліс онлайн. ARX перша та досі єдина, хто запустив продукти телематики і пропонує їх уже три роки. Також надаємо можливість своїм клієнтам робити регулярні платежі за послуги “у два кліки”. Кількість користувачів цифрової оплати зростає дуже швидко. Це тільки окремі приклади, а таких сервісів дуже багато і вони постійно розвиваються!

— Які види страхування залишаються локомотивами ринку?

— Автомобільне страхування, те, що ми називаємо “мотор” (КАСКО + “Автоцивільна відповідальність”), у нашому портфелі складає 70%. На другій позиції — медичне страхування. Поки переважно корпоративне, але ми постійно намагаємось популяризувати роздрібне медичне страхування, пілотуючи нові продукти. Але наразі ми ще не нащупали, яким могло би бути масове медичне страхування у “ритейлі”. Тут багато що залежить від держави, медичної реформи. Третій напрямок — страхування майна, але також переважно корпоративного. Нещодавно з’явився новий перспективний напрямок — страхування ґаджетів, зокрема смартфонів. Кількість страхових випадків вже співставна з кількістю автострахування.

Далі йде туристичне страхування. Не треба забувати, що до складу нашої групи входить окрема компанія зі страхування життя.

— Ваш прогноз по ринку на поточний рік. Які головні задачі ставите перед собою та компанією?

— Ми оцінюємо зростання класичного ринку страхування (без “схемного”) за підсумками 2019 р. на рівні 20%. Ще зовсім недавно можна було прогнозувати зростання на 15-18%. Але у період кризи ситуація змінюватиметься дуже швидко, тому важко щось прогнозувати.