OKKO Group пропонує форвардні програми для аграріїв

Економіка
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Станом на осінь 2019 р. аграрний напрямок OKKO Group — форвардні програми для аграріїв — відпрацював три повноцінних сезони й успішно зайшов у четвертий.

При цьому кількість заявок на участь у програмі щороку зростає приблизно вдвічі. Якщо 2016 р. проект починав з 96 заявок, то станом на січень поточного року їх було вже близько 400. Лише торік за форвардною програмою холдинг профінансував аграріїв на понад 1 млрд грн, що на 20% більше порівняно з показником 2018 р. Але найважливіше те, що більшість господарств, які починали працювати з ОККО на старті, приходили й наступного сезону, а частина з них навіть стала бренд-амбасадорами, рекомендуючи програму своїм колегам.

Суть форвардних угод полягає в тому, що OKKO Group надає аграріям пальне, мінеральні добрива, природний газ, інші товари чи “живі” гроші авансом, а в розрахунок за них отримує сільгосппродукцію із зібраного урожаю за ринковою ціною, але, зрозуміло, з певним дисконтом. При цьому від сільгоспвиробників не вимагається передавати в заставу своє майно, як це передбачено банківською практикою. Роль застави відіграє майбутній урожай, що фіксується відповідним договором або аграрною розпискою. Стратегічна мета аграрного напрямку ОККО — на 100% задовольнити потреби аграріїв і в фінансових, і в матеріально-технічних ресурсах, і в сервісних послугах, як-от: зберігання та перевезення агрокультур.

Як підкреслює генеральний директор аграрного напрямку OKKO Group Олександр Ніколенко, запропонований формат дає змогу найповніше розкритися принципу win-win, “в аграріїв зникає необхідність одномоментно акумулювати значні суми для придбання пального та міндобрив (а це приблизно 50% собівартості всіх польових робіт). Ба більше, їм забезпечено гарантований збут урожаю за справедливою ціною”.

Зараз, без зайвих формальностей і бюрократичних зволікань, кожен зацікавлений агровиробник може стати учасником форвардної програми OKKO Group. Експрес-аналіз потенційної співпраці експерти компанії готові зробити навіть упродовж одного дня, а підписати форвардний контракт можна за тиждень. При цьому немає жорстких обмежень щодо розмірів земельного банку потенційних партнерів. Як результат, основними партнерами форвардної програми є дрібні й середні господарства з угіддями від 500 га до 30 тис.га.

Олександр Хоменко, заступник директора ДП “Дослідне господарство “Асканійське”

— Наше підприємство вже три роки співпрацює з OKKO Group за форвардною програмою. Умови прості, доступні та зручні, погашення відбувається в оптимальні терміни. Ми отримуємо й мінеральні добрива, й паливно-мастильні матеріали. Нас влаштовує якість продукції та краща, аніж у конкурентів, ціна.

Віктор Рикун, директор СФГ “Юлія”

— Другий рік поспіль ми користуємось форвардною програмою OKKO Group, і це очевидна відповідь на питання, чи влаштовує нас таке партнерство. Нам імпонує фаховість команди, з якою ми працюємо. Роз’яснення щодо умов програми, нюансів документації ми отримували чітко, швидко й у будь-який час, навіть позаробочий. Так само оперативно, в погоджені терміни і в належних обсягах надходив замовлений товар. Ще одна важлива перевага — гнучкість програми. Колеги з OKKO Group готові йти назустріч, аби підлаштувати умови партнерства під наші виробничі обставини.