Інноваційні рішення для ЕХРО 2020

Економіка
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

 

Виставка EXPO 2020 — це 173 дні інновацій, науки, технологій та партнерства заради майбутнього планети. У боротьбі за увагу 25 млн відвідувачів кожна країна прагне зробити свій павільйон максимально цікавим, інформативним та винятковим.

Водночас дуже важливо дотримуватись теми виставки — “Об’єднуючи розуми, створюємо майбутнє”. EXPO 2020 пропагуватиме загальне об’єднання різних країн і народів заради планетарного розвитку. Від Німеччини, економіка якої є однією з найрозвиненіших у світі, до Монако, крихітного князівства, — усі переконані, що інвестиції та зусилля на підготовку виставки того варті. Кожна з країн розглядає свою участь у ній як потенційну можливість розширити економічну співпрацю на міжнародній арені, налагодити, збільшити чи диверсифікувати експорт як продуктів, так і послуг.

Інновації “з-за океану”

Канада обіцяє подорож у сферичному театрі крізь минуле, сучасне та майбутнє країни. Натхненний канадським ландшафтом та арабською архітектурою, дизайн павільйону Канади є символом міцних культурних та економічних зв’язків між народами. Крім оригінального дизайну канадці готуються представити світові проект Attollo SE Inc. — інтерактивні навчальні наліпки, які в ігровій формі допомагають розширити словниковий запас дітей. А технологія охолодження від Enersion, що використовує енергію відведеного тепла, приверне увагу експертів енергетичної галузі.

Персональні ракети, тривимірний друк протезів та органів, ідеалізоване місто майбутнього з мінімальним трафіком та роботів-хірургів відвідувачі можуть зустріти у динамічному павільйоні США. Ілюзію руху створить інноваційний дизайн будівлі. Тут гості зможуть відчути себе американськими першопрохідцями минулого, сьогодення та майбутнього. До речі, участь США у виставці була під загрозою, оскільки в країні забороняється державне фінансування таких міжнародних активностей. Але на знак визнання міцного партнерства між США й ОАЕ уряд Еміратів взяв фінансування на себе.

USA dc83d

В павільйоні США

Європейський континент

Австрія відома здатністю інтерпретувати традиції в сучасному світі. Для будівництва 47 усічених конусів, з яких складається павільйон, архітектори вирішили використати ґрунт, вік якого сягає 9 тис. років. У будівлю австрійці закладають послання до людей із закликами уважно ставитись до ресурсів і використовувати нові можливості задля отримання енергії. Будівельні матеріали не шкодитимуть дов­кіллю і в майбутньому їх можна буде повернути в природне середовище. Охолоджуватися конструкція буде зсередини, завдяки конусоподібним конструкціям.

Avstria 11c35

Павільйон Австрії

На спорудження свого павільйону Франція витратить приблизно €28 млн, що вдвічі перевищує суму витрат на Міланській виставці чотири роки тому. Ще €20 млн планують інвестувати французькі компанії, які розглядають глобальну виставку як платформу для створення нових партнерських відносин. Понад 80% енергії, яку споживатиме павільйон, буде вироблятися різнокольоровими сонячними панелями на даху та фасаді, стилізованими під картини Клода Моне, демонструючи культурне багатство нації та відданість сталому розвитку.

В архітектурі павільйону Швеції простежуватиметься образ скандинавських лісів у поєднанні з геометрією форм ісламської культури. Гуляючи серед масивних стовбурів, відвідувачі шведського павільйону дізнаються про будівництво “розумних міст”, нові тенденції у сфері туризму, інновації в галузі природничих наук і про розвиток біоциркулярної економіки. Побудова самого павільйону з відновлюваних матеріалів повністю відповідає як шведським пріоритетам, так і фокусу EXPO 2020.

Відвідувачі павільйону Норвегії зможуть, не одягаючи гідрокостюм, дослідити морські глибини та зрозуміти, наскільки важливими є ініціативи щодо збереження океану. Експозиції висвітлюватимуть низку найбільш серйозних екологічних проблем, що загрожують океанам, та демонструватимуть інноваційні варіанти їхнього вирішення. Крім цього норвезькі розробники представлять інноваційну суміш води та глини Desert Control, яка перетворює сухий піщаний ґрунт на родючі землі, здатні допомогти в запобіганні майбутньої глобальної продовольчої кризи.

Бельгійський павільйон буде прикрашений 10 тис. рослин. У межах проекту “Розумна і зелена Бельгія 2050” бельгійці представлять систему відновлюваних джерел енергії, “розумні” технології для живлення рослин і кухню світового класу.

belgia 4e5d8

Павільйон Бельгії

Дизайн павільйону Люксембургу у вигляді смужки Мебіуса символізує відкритість, динамічність і надійність країни. Більша його частина зосередиться під землею і відповідатиме принципу безвідходного вироб­ництва “з  колиски в колиску”. У  межах виставки акцент буде зроблено на людські, природні, технічні, промислові та фінансові ресурси.

Павільйон Німеччини запропонує своїм відвідувачам новий погляд на екологічне майбутнє. Враження від лабораторій енергії, майбутнього міста та біорізноманіття доповнять культурні розваги та знайомство з німецькою кухнею. Серед інноваційних проектів — розробка команди з університету Касселя, що дає можливість видобувати енергію з компонентів бетону. Новий метод використовує наявні в продажу деталі, не залишає після себе токсичних відходів, створюючи недороге джерело енергії зі значною кількістю потенційних застосувань. Відвіду­вачі німецького павільйону зможуть також побачити єдиний у світі надпровідник, який вже інтегрований в електромережі. Один кабель може замінити до п’яти традиційних ліній високої напруги з меншою кількістю підстанцій, звільнивши міський простір.

Doech 3aecf

Павільйон Німеччини

Павільйон Монако на EXPO 2020 ззовні буде обладнаний сонячними панелями. Монтажні роботи буде завершено вже у вересні 2020 р., і всі подальші облаштування вестимуться вже з використанням енергії сонця.

Британський павільйон уособлюватиме погляд у майбутнє зі штучним інтелектом. Будівля складатиметься з безлічі екранів, де будуть з’являтися вірші Стівена Хокінга, який багато розмірковував про місце людства в позаземній цивілізації. Серед найцікавіших розробок, які демонструватимуть британці, — комерціалізація космосу та створення екзоскелетів для людей з обмеженими можливостями.

Азійський колорит

Індія виділила на розробку та будівництво національного павільйону $50 млн. За допомогою сучасних технологій розробники спробують передати особливості стародавньої цивілізації та динамічний розвиток нової Індії. Чотириповерхова споруда матиме гігантський образ Махатми Ґанді, Батька нації Індії, і буде постійною установкою на майданчику. А представлені стартапи продемонструють сильні сторони країни в інноваціях у секторі високих технологій.

india ab9a5

Павільйон Індії

Павільйон Японії, яка прийматиме EXPO 2025 р., стилізований під оригамі. Крім традиційної гостинності тут на відвідувачів чекає безліч високотехнологічних розваг.

Менш ніж за рік у павільйоні Китаю, збудованому у формі ліхтаря, будуть представлені найбільший у світі радіотеле­скоп, найсучасніша система глобального картографування та транспортна мережа для стимулювання економічної революції.

Відвідувачі побачать також інтелектуальні автономні транспортні засоби, які можуть обмінюватися даними, приймати складні рішення та працювати без допомоги людини, і китайську альтернативу GPS — BEIDU, здатну точно відстежувати геолокацію — до кількох міліметрів. Усі експонати поєднають традиційні китайські елементи з сучасними архітектурними концепціями.

А що ж ми

Саме між Великобританією та Монако розташується павільйон України, експонати якого представлятимуть смарт-технології для застосування в різних сферах життя. Біля входу в павільйон гостей зустрінуть питною водою з повітря два експонати Smart Oasis Lounge — це енергонезалежне рішення, засноване на стійкій технології конденсації води з вологи за допомогою енергії сонця. Автономні фонтани здатні виробляти 55-200 л питної води щодня та напоювати до 800 людей. Дуже показово, що це вода з нульовими пластиковими відходами та нульовим слідом вуглецю. До речі, дослідники конструкторського бюро IDA представлять ще дві свої розробки всередині павільйону: Smart Oasis Farm — незалежні від води ферми, які дозволяють вирощувати продукти в екстремальних кліматичних умовах, та Smart Oasis Solar — автономні системи очищення сонячних панелей за допомогою води, видобутої з повітря, що забезпечують максимальну щоденну ефективність генерації сонячних панелей.

У межах автономної теплиці Smart Oasis Farm буде діяти віртуальний тур до підземних гігаферм, розташованих посеред пустелі. Відвідувачі зможуть скуштувати тут салати, запропоновані їм роботом.

На гостей українського павільйону також чекають:

  • технологічний стартап PassivDom, який створює автономні самонавчальні модульні будинки за допомогою 3D-принтера та потребує мінімуму енергії для опалення і забезпечення всіх потреб мешканців;
  • UBreez — “розумний” пристрій, що вимірює якість повітря за параметрами, важливими для здоров’я людини;
  • технологія xBeam 3D для друку на принтері титанових деталей для аерокосмічної галузі;
  • стартап SolarGaps, що доз­воляє виробляти “зелену” енергію з поверхні вікон, заощаджуючи на електроенергії та зменшуючи викиди вуглекислого газу;
  • бездротові системи безпеки Ajax, якими вже користуються клієнти у 80 країнах;
  • комплексна система підтримки індивідуальної життє­здатності людей похилого віку BIOsens, яка отримала грант у $100 тис. на розвиток свого бізнесу від програми Expo Live Innovation Impact Grant.

UA 8ea13

Павільйон України

EXPO 2020 — ставка ОАЕ на завтра

Павільйон хазяїна виставки — ОАЕ, спроектований у формі сокола в польоті, стане головною визначною пам’яткою на EXPO 2020. Ідея павільйону — розповісти історію нації, її амбітні плани на майбутнє та бачення лідерів країни щодо прогресивного та мирного суспільства.

Всесвітня виставка в Дубаї — проект, який триватиме й після закриття експозиції. Головна спадщина EXPO 2020 — виставкове містечко District 2020. Згідно з планом тисячі людей працюватимуть у зведених до виставки будівлях, які потім перетворяться на офіси та творчі лабораторії.

Дубай робить ставку на завтрашній день. Бездоганне проведення Всесвітньої виставки — лише частина проекту, покликаного закласти основу для подальшого розвитку з опорою на сучасні технології й турботу про навколишнє середовище.

OAE 594f2

Павільйон ОАЕ

 

Світлана Бовшовська