Президент "Київміськбуду" Ігор Кушнір: Ціна на квадратні метри буде лише рости

Економіка
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Ринок житлової нерухомості у 2019 році зазнав одразу кілька "ударів". Через подвійні вибори відбулося різке падіння попиту на нове житло, що призвело до зупинки будівельних майданчиків. Далі "посилилася" гривня і почалися проблеми в одного з лідерів ринку — "Укрбуду".

БІЗНЕС поговорив із президентом "Київміськбуду" Ігором Кушніром про те, як компанія почувається в такій ситуації і які очікування має на наступний рік.

— З яким настроєм девелопери входять у 2020 рік?

— З оптимістичним. Будівельний ринок — це живий організм, тут весь час щось відбувається і постійно змінюється. Цього року ситуація на ринку була дещо складнішою, ніж зазвичай, але не критичною. Свою роль відіграли вибори, трохи загальмувавши продажі влітку, далі — ситуація з курсом долара. Ці фактори, на мою думку, мали найбільший вплив.

У колеги-забудовника дійсно були тимчасові труднощі. "Київміськбуд" взяв на себе зобов'язання добудувати житлові комплекси "Укрбуду" за рахунок акумульованих коштів і банківських позик. Також компанія має намір вести переговори про підтримку з Кабміном, Мінфіном та КМДА.

Що стосується "Київміськбуду", то у компанії все спокійно. На будівельних майданчиках роботи йдуть наміченими темпами. Всі об’єкти будуються за планом, крани працюють, поверхи ростуть. У компанії величезний досвід і професійний колектив. А найголовніше — 80% акцій належать громаді Києва. Це є найголовнішою гарантією надійності!

Читайте також: Пацієнт, швидше за все, живий

— Які очікування від 2020 року? Зокрема, цікавить, якими будуть споживацький попит та ціни?

— Головним каменем спотикання для забудовників в новому році залишатиметься курс долара. Люди придбали валюту по курсу близько 28 грн/USD, а зараз курс впав до 23-24 грн/USD, і тенденція до його зниження зберігається. Тож поки гривня не ослабне, гроші лежатимуть "під матрацами" — люди обмінюватимуть долар "в мінус".

Водночас через зростання цін на комплектуючі будівництва, а також завдяки високому рівню заробітної плати будівельників забудовники не можуть знизити ціни на квадратний метр. Вартість складових будів­ництва відіграє зовсім не останню роль.

Тож активувати попит просто нічим. Виходить ситуація невагомості. Ринку залишається чекати. А забудовникам — переконувати потенційних інвесторів у своїй спроможності та активно будувати, вводити в експлуатацію нове житло. З упевненістю можна сказати одне: ціна на квадратні метри буде лише рости. Процес будівництва та рівень готовності кожного конкретного об’єкта завжди тягнуть за собою зростання вартості.

Читайте також: "Танці" гривні та "Укрбуд": Яких "сюрпризів" очікувати на ринку нерухомості

— Скільки нових об’єктів розпочнете наступного року? Яку кількість житла плануєте здати в експлуатацію?

— Щорічно "Київміськбуд" здає в експлуатацію близько 300 тис. кв. м. Так буде за результатами 2019 року. Приблизно стільки ж плануємо й на 2020 рік. В цілому, в роботі у компанії понад 2 млн кв. м. Плануємо довести до логічного завершення вже розпочаті об’єкти та дати старт новим. Серед них ЖК на вул. Василенка, 2, на вул. Каунаській, 27, ЖК "Курнатовського”, "Медовий-3", комплекс на вул. Кричевського, 19. Тож є чим зай­матись.

Маю зазначити, що 2020 р. знаковий для "Київміськбуду" — компанії виповнюється 65 років. Неабиякий досвід, понад півстоліття історії, хороша репутація й на 100% виконані зобов’язання — це ті чинники, завдяки яким компанія вже багато років поспіль успішно утримує першість на будівельному ринку України. Впевнений, так буде і надалі!