Код прибутку аграрія винайдено

Економіка
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Нещодавно українські аграрні медіа облетіла сенсаційна новина: найпрестижнішу світову премію в галузі захисту рослин Crop Science Awards 2019 отримала українська компанія ALFA Smart Agro

У шорт-листі переможців премії Crop Science Awards, яку започаткувала міжнародна агенція Agrow (підрозділ світового лідера з аналітики Informa), такі світові гіганти, як Bayer, BASF, Corteva. Вперше до списку кращих і одразу в двох номінаціях увійшла компанія з України. БІЗНЕС відвідав підприємство, щоб дізнатися, як ALFA Smart Agro стала “Найкращою компанією з регіону, що зростає”.

Тут народжуються інновації

ALFA Smart Agro добре відома агровиробникам України. Компанія створює інноваційні пост-патентні продукти для захисту рослин, якими цього року було оброблено кожен третій гектар посівів. “Ще на етапі відкриття власного виробництва компанія визначила, що її місія — створювати унікальні продукти, які відрізняються кращою ефективністю, зручністю у застосуванні та меншим пестицидним впливом на ґрунт та довкілля”, — розповів Роман Шпаченко, директор Білоцерківського заводу препаративних форм.

Це рішення визначило стратегію діяльності компанії на роки. З Данії запросили спеціаліста зі світовим ім’ям — доктор наук Мортен Педерсен очолив відділ розробки формуляцій ALFA Smart Agro. До нього до команди долучилися кращі науковці України. Результат їхньої роботи вразив незалежних експертів галузі: за чотири роки ALFA Smart Agro оновила портфель продуктів на 50%. 24 унікальні розробки компанії захищені патентами, ще три технології у процесі патентування. Компанії, яка розпочинала діяльність як постачальник засобів захисту рослин з Китаю, зараз належить 6,5% ринку в грошовому еквіваленті. Вона не просто надійно закріпилася на ринку засобів захисту рослин України, наразі ALFA Smart Agro розвиває його та формує майбутнє технологій захисту культур, про що і свідчить отримана нагорода.

“Церемонія нагородження відбулась 12 листопада у Лондоні. Імена переможців не розкривались до останнього. Відлітаючи до Лондона, ми тільки знали, що увійшли до числа фіналістів одразу в двох номінаціях: “Найкраща компанія з регіону, що зростає” (Best Company from an Emerging Region) та “Найкраща інновація в формуляції” (Best Formulation Innovation). Бути у короткому списку фіналістів — це вже великий успіх для компанії. А перемога стала для нас підтвердженням того, що ми робимо правильні речі, та натхненням на нові досягнення”, — зазначила Тетяна Мосендз, комерційний директор компанії.

Вихід у фінал в іншій номінації компанії забезпечила революційна розробка Smart CompleX, яка повністю змінює підхід до виробництва формуляцій з використанням прохлоразу.

“Активна речовина прохлораз використовується у багатьох продуктах, але лише наша унікальна розробка Smart CompleX дозволяє легко та ефективно виготовляти препарати на основі прохлоразу в формуляції концентрату суспензії. У такій формуляції він ефективніше бореться з хворобами, при цьому має менший пестицидний вплив на ґрунт та довкілля. Зараз ця технологія використовується при виробництві інноваційних протруйників ALFA Smart Agro “Кантаріс” та “Авіценна”, — розповів автор унікальної технології Мортен Педерсен.

Ідеальне поєднання

На створення унікальної технології науковці компанії витратили близько трьох років. Як розповів директор департаменту випробування та розробки Сергій Кнечунас, це середній термін для випуску на ринок одного інноваційного продукту. “Кожен багатокомпонентний препарат, який у своєму складі має дві чи три активні речовини, містить також декілька допоміжних складників, які допомагають основним компонентам ефективно поєднуватися та підсилювати дію один одного. Винайденню ідеальної формули передує створення до сотні прототипів, випробування їх у лабораторних та польових умовах, а також тестове виробництво на міні-заводі”, — зазначив пан Кнечунас.

На науковій роботі компанія не економить. Цьогоріч у нову лабораторію для департаменту досліджень та розробки і сучасне обладнання для неї вклали понад 6 млн грн. Активно інвестують тут і в розвиток виробництва. Наразі на Білоцерківському заводі препаративних форм працюють три цехи, тут виготовляють близько 75% усіх препаратів, які компанія реалізує під своїм брендом. Очікується, що ця цифра зростатиме.

“Цього року ми встановили інноваційну лінію з виробництва гербіцидів у препаративній формі суспензійних емульсій. А наступного плануємо розпочати виробництво формуляцій типу емульсія у воді. Ще за рік розпочнемо виготовлення сухих форм препаратів, оскільки ряд інноваційних продуктів з нашого портфеля — це порошки та гранули”, — поділився планами Роман Шпаченко.

Серед здобутків компанії 2019 р. — новий логістичний комплекс, що здатен вмістити до 4,6 тис.т готової продукції та сировини. Пропускна спроможність комплексу забезпечує швидку доставку препаратів на регіональні склади та в господарства навіть у розпал сезону.

В логістичному комплексі зберігається також запас основних активних речовин для виготовлення низки продуктів компанії. Це дозволяє швидко реагувати на потреби ринку і, в разі необхідності, виконувати термінові замовлення.

Реагувати на потреби ринку і бути завжди на півкроку попереду — цим навиком компанія володіє чудово. Вже зараз ALFA Smart Agro розпочала патентування окремих технологій за європейською процедурою та реєстрацію препаратів компанії у Польщі, Білорусії, Румунії та Молдові. Реалізацію продукції у ці країни планують розпочати 2021 р.

Водночас триває наукова робота зі створення нових формуляцій. 2020 р. компанія планує вивести на ринок чотири нових продукти, що відрізнятимуться вищою ефективністю та ширшим, ніж у традиційних продуктів, вікном застосування. Новий сезон ALFA Smart Agro розпочинає під гаслом “Код вашого прибутку”, бо переконана, що використання інноваційних засобів захисту рослин допомагає не лише ефективніше справлятися з хворобами, шкідниками та бур’янами, а й підвищувати урожайність культур та збільшувати рентабельність з гектара.