Інвестуємо в нафту XXI сторіччя!

Економіка
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Водна криза підштовхує підприємців до пошуку рішень щодо її вирішення

Всесвітня організація охорони здоров’я попереджає: до 2025 р. половина населення Землі буде жити на територіях з нестачею водного ресурсу. Вже зараз 2 млрд людей використовують брудні джерела для отримання питної води.

2016 р. команда конструкторського бюро IDA на чолі з Алексом Приходьком потрапила на профільну виставку в Дубаї, щоб подивитися, що відбувається на ринку питної води. І їх здивувала відсутність інноваційних рішень. Повернувшись в Україну, в IDA почали вивчати цей ринок детальніше і зрозуміли, що варто здійснити винахід, що вирішить проблему дефіциту питної води не лише для жителів Дубаю, а в перспективі — й для всього світу. Алекс Приходько згадує: “Моя історія як розробника почалася 2015 р., до цього я займався комерцією. Після народження першої дитини мені захотілося створити щось, що зможе допомогти наступному поколінню та спростити життя людства”.

Так українським розробникам прийшла ідея створити конструкцію Smart Oasis для збирання конденсату з повітря. Повітря, збагачене вологою, — невичерпний ресурс. Smart Oasis збирає повітря і генерує чисту питну воду після фільтрації і мінералізації. Система працює на сонячних панелях, завдяки чому повністю автономна від мережі постачання електроенергії і не залишає вуглецево-карбонового сліду. Сонячні панелі, встановлені на даху конструкції Smart Oasis, живлять акумулятор, систему, яка перетворює цю напругу, та систему видобутку води. Конструкція також має USB-роз’єм на випадок, якщо відвідувачам парку, де встановлений “питний фонтанчик”, наприклад, знадобиться підзарядити телефон.

“Ми вже настільки оптимізували конструкцію, що вона коштуватиме всього $17 тис. і даватиме до 200 л рідини щодня”, — говорить пан Приходько.

У команди з’явилася ідея налагодити промисловий видобуток води за допомогою атмосферних генераторів, можливо, навіть побудувати завод з виробництва (точніше — генерації) води в ОАЕ. За допомогою українського бізнес-консула керівництво IDA ще 2016 р. зустрілося з чиновниками з Офісу шейха, щоб обговорити цю ідею. Дві установки Smart Oasis вже розташувались в інноваційному дубайському парку Al Mamzar Smart Park. Їхня розробка, створення та реалізація обійшлися компанії в $120 тис. Проте це була не остання поїздка компанії в ОАЕ: українські винахідники планують взяти участь в EXPO-2020, для чого залучають $800 тис. інвестицій. А для масового запуску виробництва їм потрібні $2,5 млн.

Алекс Приходько поділився з БІЗНЕСом планами щодо реалізації нових проектів. Розробники побачили, що винахід користується попитом у місцевого населення, та взялися за вдосконалення конструкції та освоєння нових напрямів. Зокрема, компанію зацікавили енергоефективність та автоматичне очищення сонячних панелей.

Проте основний фокус IDA — модульний фармінг, автономна система з вирощування продуктів харчування. Відомо, що 70-80% водних ресурсів споживає агросектор. Їхньої економії можна досягти завдяки перетворенню вологи з повітря на воду всередині модуля тепличного комплексу. Як це зробити, команда вже знає.