Святослав Дубина: Український Бізнес підкорює Арабський світ

Економіка
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Святослав Дубина, засновник проекту “Український Бізнес Хаб в Арабському світі”

Залучення інвестицій та активізація діяльності з "просування" України в світі — пріоритетне завдання економічної політики країни. Це сприятиме як розвиткові внутрішнього ринку, так і нарощуванню експорту. Експорт — це важливий драйвер економіки. Поки вся країна в очікуванні змін, Український Бізнес Хаб в Арабському світі (УБХ) продовжує плідно працювати над формуванням довіри іноземних бізнес-партнерів та прокладати міст для українського експорту на Близький Схід.

Цей рік насичений подіями для нашої команди. Ми зареєстрували локальну компанію UBH General Trading у м.Дубай (ОАЕ), що дозволило офіційно представляти інтереси українських компаній, які входять до проекту, та реалізовувати їхні продукти та послуги.

За даними матеріалів "Експортної стратегії України", ОАЕ є 30-ю економікою світу, що займає 18-те місце за рівнем абсолютного зростання, 11-те — за відкритістю до імпорту, 8-ме місце за рівнем зростання імпорту. Фізична присутність та можливість безпосередньо торгувати в усіх шести країнах GCC-регіону зі щорічним ВВП близько $3460 млрд — це реальний шанс нарощувати експортні можливості на міжнародному ринку.

УБХ налагоджує збут і продаж продукції українських виробників, надає бізнес-послуги, послуги зі складування, допомагає із залученням інвестицій у ключові сектори економіки України, сприяє українським фахівцям у пошуку роботи, українським підприємцям — у масштабуванні бізнесу на території ОАЕ та регіону MENA. Послугами УБХ вже скористалися компанії "Фенікс Інвест" (кава), "Лекхім" (мінеральна вода), "ПетРус" (кондитерські вироби), "Еконія" (дитяче харчування), "Масдар" (вироби з м’яса) тощо. Особливу цікавість в арабських партнерів викликали українські ягоди, пробні поставки якої були здійснені цьогоріч.

Нинішня позиція УБХ — результат спланованої стратегії розвитку на ринку GCC-регіону, яка поєднує фізичну присутність офісу, особисті контакти власників бізнесу, професійну команду та виставкову діяльність. Виставки в ОАЕ — це must have для виробників, які хочуть освоїти ринок регіону та наростити експортні потужності в світі.

2019 року ми розпочали з продуктової виставки Gulfood. Колективний стенд Ukraine Business Hub представив 16 українських компаній з продукцією різних товарних груп. Упродовж виставки на стенді UBH було проведено близько 75 "теплих" зустрічей і переговорів. У квітні УБХ традиційно відвідав Annual Investment Meeting, під час якого вдалося представити наш проект пану Джамалу Саїфу Аль Джарвана, генеральному секретареві Міжнародної ради інвесторів ОАЕ.

Варто відзначити активне зростання зацікавленості інвесторів з Близького Сходу до української агропродукції, food security, IT та інновацій. Саме тому УБХ готується представляти українські компанії на виставці інформаційних технологій Gitex у жовтні.

З 20 жовтня 2020 року в Дубаї стартує Всесвітня виставка EXPO-2020. Прогнозується, що захід відвідають приблизно 25 млн осіб зі 192 країн. Звичайно, УБХ братиме участь у цьому масштабному шоу. З журналом БІЗНЕС ми готуємо англомовний спецвипуск Go export-2020 — каталог експортоорієнтованих українських компаній за такими категоріями: food, nonfood, IT, indusry, serviсes. Фактично це можливість заочної участі в усіх важливих виставках та подіях регіону.

Не можна бути поміченим у світі, не докладаючи зусиль для того, щоб достукатись до світової спільноти. Якщо хочете виграти в лотерею, то необхідно хоча б купити лотерейний квиток. Якщо ви хочете привести інвестиції у свою країну, йдіть туди, де ці інвестиції є!