Домогосподарства більш ніж вдвічі наростили «сонячні» потужності

Економіка
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

На кінець 2018 р. в українських домогосподарствах нараховувалося близько 7,5 тис. сонячних електростанцій.

Їх загальна потужність складає майже 160 МВт, а загальний обсяг інвестицій — €151 млн. Про це повідомляє прес-служба Держенергоефективності.

«Важливо, що більшу половину усіх сонячних електростанцій, а саме — майже 4500 — інстальовано у минулому році. Ця кількість вдвічі більша, аніж було інстальовано у 2017 р. (1901 родина)», — прокоментував результати моніторингу Сергій Савчук, Голова Держенергоефективності.

Він також зазначив, що до п’ятірки областей, де встановлено найбільше сонячних електростанцій у домогосподарствах, входять Дніпропетровська (882), Київська (838), Тернопільська (664), Івано-Франківська (484), та Кіровоградська (469).

Як пояснюють в Держенергоефективності, такий стрімкий попит на сонячні панелі свідчить про ефективність українського законодавства. Зокрема, влітку 2015 р. Парламентом прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії» (№ 514-VIII).

Завдяки цьому Закону, населення може встановлювати до 30 кВт сонячних електростанцій та реалізовувати надлишок електроенергії за  «зеленим» тарифом. Інвестиції «в сонце» дозволяють домогосподарствам заощаджують на рахунках за електроенергію. Окрім того, відкривається значний ринок використання сонячних панелей та з’являються можливості для встановлення заводів із виробництва такого обладнання.

Більш того, в Парламенті знаходиться інший законопроект під реєстраційним номером 8449-д (від 05.12.2018), який готується до другого читання. Цей документ дозволяє домогосподарствам встановлювати сонячні електростанції потужністю до 50 кВт.