Український бізнес збирається на Давос. Як це буде у 2019?

Depositphotos.com

Економіка
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

БІЗНЕС 100 розпочав роботу над кращим представленням України на Всесвітньому економічному форумі у Давосі наступного року. “Український дім” на WEF має стати хабом для формування іміджу України на світовій арені.

На початку 2018 р. “Український дім”, який організували силами українського бізнесу у рамках Всесвітнього економічного форуму (WEF) в Давосі, зібрав сотні інвесторів, бізнесменів та впливових осіб з усього світу. Організатори не збираються зупинятися і на наступний рік запланували ще більше амбітних проектів, цікавих дискусій та іміджевих заходів. На початку вересня представники оргкомітету “Українського дому” та учасники проекту БІЗНЕС 100 провели зустріч з впливовими українськими бізнесменами, щоб представити свої плани та зацікавити нових партнерів участю в WEF-2019.

Імідж країни

“Українському дому” в Давосі передував трохи інший івент. Торік під час Форуму провели Ukrainian Davos nights, де всупереч очікуванням зібралося близько 400 людей. “В останні роки всі помітили, що WEF перетворюється з економічного форуму на технологічний. В перший раз (2017 р. — Ред.) ми не зібрали бюджет, щоб організувати “Український дім”, натомість обрали інший формат, два івенти під назвою “Ukrainian Davos nights”, — розповідає один з ініціаторів проекту, засновник і керуючий партнер компанії Aventures Capital, голова наглядової ради Української асоціації венчурного та приватного капіталу (UVCA) та учасник БІЗНЕС 100 Андрій Колодюк. — Ми очікували, що на них прийдуть кілька десятків людей. Але коли туди завітали 400 осіб, технологічних підприємців, інвесторів та представників преси, ми зрозуміли, що інтерес до України є і його потрібно посилювати”.

Андрій Колодюк: "Український дім” у Давосі має стати майданчиком для всього українського бізнесу та представляти його у світі"

 

Наступного року стартував перший повноцінний “Український дім”. Такий формат найчастіше обирають окремі держави, але Україну представляли виключно бізнесмени. Сукупно локація працювала понад 80 годин і встигла прийняти декілька тисяч відвідувачів.

“Цього року в “Українському домі” у Давосі було 14 івентів різного формату. Це 83 години роботи. Сукупно до нашого “Дому” зайшли 5 тис. людей, понад 1 тис. людей відвідали наші панелі, — зазначає Андрій Колодюк. — Незважаючи на те що цей проект ініціювала та організувала UVCA, за формою це була ініціатива українського бізнесу. І ми хотіли б, щоб це був “чистий аркуш”, щоб всі бажаючі могли зараз формувати й адженду, і все інше”. Також голова UVCA наголосив, що “Український дім” — це неприбуткова ініціатива, головна її мета — гідно представляти Україну та її економічні можливості світовій спільноті. “Український дім” у Давосі має стати майданчиком для всього українського бізнесу та представляти його у світі. І лише від нас залежить, як ми будемо представлені. Тому нема жодних перепон”, — наголосив він.

Слід зазначити, що з кожним роком на Всесвітньому економічному форумі все більше уваги приділяють технологіям та їхньому впливу на усі сфери життя. Тому для України, як країни з великим ІТ-потенціалом, це ще один майданчик для формування позитивного іміджу. “WEF у багатьох чомусь асоціюється більше з політикою та політичними лідерами. Насправді зараз відбувається величезний зсув у бік бізнесу та технологій. Торік медіа вперше назвали WEF “технологічною конференцією”, адже на багатьох івентах ішлося про вплив штучного інтелекту на роботу, про поєднання традиційних галузей економіки з технологіями”, — розповідає виконавчий директор UVCA Ольга Афанасьєва. Вона підкреслила, що організатори від самого початку намагалися зробити свій проект привабливим для інвесторів та бізнесменів, яким було б цікаво розширювати співпрацю з Україною. “Гості “Українського дому” — це насамперед топ-менеджмент корпорацій та інвестори, саме на них ми орієнтувалися. Частина з них вже мала певні ділові стосунки з Україною і хотіла розвивати їх далі, знаходити нові ділові контакти, партнерів, інвестувати, — пояснює пані Афанасьєва. — Вони вже знали, що таке Україна. Інша частина знаходилася на самому початку цього шляху, мала невеликі контакти з нашими компаніями. Такі гості заходили до “Українського дому” за інформацією. І третя категорія — це ті, хто взагалі нічого не знав про Україну. Вони приходили, щоб подивитися, що у нас тут взагалі відбувається. І всім нам вдалося позитивно представити Україну”.

Консолідація ІТ

Оскільки ІТ-індустрія — одна з найбільших та значущих для української економіки, природно, що саме технологічні компанії були дуже зацікавлені в участі в “Українському домі”. Співзасновник компанії SoftServe, учасник БІЗНЕС 100 Тарас Кицмей зазначив: “Ми були хабом для всіх українських ідей. Минулого року ми вирішили, що українська ІТ-індустрія має бути представлена у Давосі. Ми розцінюємо її як третю за розміром експортну індустрію в Україні. Наш успіх залежить від середовища, у якому ми працюємо. І дуже багато компаній об’єднуються в асоціації, щоб будувати це середо­вище”. На його думку, ефективність такої роботи дуже залежить від іміджевої складової. “Робити це завжди легше, коли створено правильний імідж нашої індустрії як всередині країни, так і поза її межами. Це дуже важливо, адже ми працюємо на зовнішніх ринках. Гадаю, що минулого разу ми досягли усіх поставлених цілей, — додає пан Кицмей. — “Український дім” мав дуже позитивну ауру. Не знаю, чому так склалося, але чомусь він дуже “притягував” людей. І це не захід, на якому ми зібралися, щоб “продати” компанію чи сервіси. Це захід, який допомагає будувати імідж України та імідж індустрії”.

Як зазначила член оргкомітету “Українського дому” в Давосі та VP HR & Organizational Development Ciklum Марина Вишегородських, торік українські ІТ-компанії об’єдналися і гідно представили країну. Вона підкреслила, що клієнти спочатку “купують” континент, потім країну, а вже потім — компанію. Як зазначила пані Вишегородських, “у нас було сім компаній, що об’єдналися та спільно виступили під егідою України”.

 

Тарас Кицмей: Український дім” мав дуже позитивну ауру. Це захід, який допомагає будувати імідж України та імідж індустрії”

 

Наступного року ІТ-сектор має ще більше консолідуватися та сформувати чіткий месендж для аудиторії WEF. “У нас була можливість представляти не стільки свою компанію, скільки інтереси України. Але зараз всі уявляють Україну по-різному, — розповідає співзасновник IT-компанії INNOVECS Алекс Луцький. — Але мені здається, що якщо ми поїдемо туди ще раз, то слід було б зібратися і чітко обговорити, хто ми такі. Було б непогано об’єднатися у рамках своїх індустрій та приїхати до Давосу з чітким меседжем, який підвищуватиме рівень бренда ІТ-України”.

Спільна мета

На початку 2018 р. проект “Українського дому” в Давосі підтримали 14 організацій, приватних компаній, асоціацій та фондів. Й організатори відкриті для співпраці на наступний рік. “Найважче — це орендувати локацію в Давосі. Цього року ми орендували приміщення, яке ніколи не здавалося. 2019 р. наша локація буде втричі більшою, але вона теж ніколи не здавалася”, — зауважив Андрій Колодюк. Також він додав, що після минулорічного успіху багато учасників майбутнього WEF вже хочуть зробити щось схоже на “Український дім”. Так, він підкреслив, “зараз в нас є всі можливості стати відкритою платформою, на минулому успіху побудувати те, що ми хочемо. “Український дім” у Давосі — це дійсно майданчик для українського бізнесу, залучення інвестицій, співінвестування тощо”.

“Ми бачимо дуже велику інтеграційність цієї історії про Давос, про те, як український бізнес без участі влади може дуже цікаво представити країну. І наскільки я розумію, відсутність участі держави була принциповою на перших етапах, — розповідає співзасновник проекту БІЗНЕС 100 та колективного ділового медіа журналу БІЗНЕС Володимир Чеповий. — Гадаю, чим більше бізнес долучиться до цієї ініціативи, тим краще ми зможемо представити країну”.