Портрет тижня 11-17 грудня

Економіка
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Новостворена авіакомпанія SkyUp розпочне роботу в квітні 2018 р.
Компанія Samsung запатентувала модель “розумного” светра

ПРОЕКТ

Новостворена авіакомпанія SkyUp розпочне роботу в квітні 2018 р. і протягом першого року планує виконувати міжнародні чартерні рейси, а також відкрити регулярні внутрішні та міжнародні рейсі.

Згідно з офіційним комюніке компанії у 2018 р. чартери виконуватимуться з Києва, Харкова, Львова, Одеси й інших міст України у 16 напрямках.

Внутрішні рейси будуть запущені наприкінці травня — на початку червня і на першому етапі виконуватимуться з Одеси до Києва, Харкова та Львова. Міжнародні регулярні рейси в 2018 р. планується виконувати з Києва до Барселони, Дубая та Ларнаки.

Компанія зазначає, що вартість польоту формуватиметься за лоукост-моделлю без урахування вартості багажу та додаткових послуг. Вона залежатиме від напрямку та часу придбання квитків.

Наприклад, на маршруті Київ — Одеса квиток коштуватиме від 499 грн. в один бік. Наразі флот нараховує три літаки Boeing 737-800 NG на 189 крісел 2001 р., 2002 р. і 2011 р. випуску.

У 2018 р. компанія планує збільшити флот до чотирьох бортів, а у 2019 р. — до шести. До 2022 р. він налічуватиме 12 бортів. Компанія налаштована поповнювати флот літаками Boeing 737MAX.

БЮДЖЕТ

Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує зобов’язати підприємства з держчасткою направити на виплату дивідендів 75% чистого прибутку за 2017 р.

Згідно з проектом постанови Кабміну, який міністерство оприлюднило на своєму сайті, виняток, як і попереднього року, пропонується зробити для Ощадбанку та компанії “Укргідроенерго”: вони мають виплатити до держбюджету дивіденди в розмірі 30% прибутку за 2017 р.

Ще в листопаді міністерство пропонувало норму дивідендів на рівні 50%, оскільки такий показник був закладений в проект Держбюджету. Однак в ході його доопрацювання до другого читання уряд 1 грудня дав доручення переглянути цей норматив в бік підвищення для збалансування Держбюджету-2018.

У першому урядовому варіанті Держбюджету-2018 від 15 вересня пропонувалося отримати наступного року дивіденди та відрахування чистого прибутку від усіх держпідприємств на рівні 20972,9 млн грн. (все — до Загального фонду).

У доопрацьованому варіанті головного кошторису країни на наступний рік від 1 грудня ця сума зросла до 34823,4 млн грн., у тому числі відрахування до Загального фонду — до 34423,4 млн грн.

ЦИФРА $52 млрд

Компанія Walt Disney заявила, що купує холдинг медіамагната Руперта Мердока 21st Century Fox за $52 млрд. Про це повідомляє BBC.

За умовами угоди Disney отримує активи, що належать Fox: 39% супутникового каналу Sky, кіностудію 20th Century Fox, канал National Geographic та медіакомпанії в інших країнах, а також права на популярні франшизи: “Люди Ікс”, “Аватар” та “Сімпсони”.

Завдяки угоді Disney збільшить свою частку в стрімінговому сервісі Hulu. Раніше він належав компаніям Disney, Fox, Comcast і Time Warner. Fox залишить за собою лише новинний і спортивний канали, на основі яких буде створено нову компанію.

Після угоди в 21st Century Fox оголосили, що не планують відмовлятися від подальшої покупки 61% каналу Sky. Антимонопольні служби США перевіряють цю угоду на дотримання плюралізму в медіа.

ТЕХНОЛОГІЇ

З 1 січня 2018 р. в Україні запрацює перший криптовалютний гаманець з функціями банкінгу PrivatCoins. Про це розповів розробник програми Олексій Грушко. За його словами, в Україні до криптовалют ставляться виключно як до можливості швидко заробити, інвестуючи в них, і не використовують їх як платіжне рішення.

Саме цю проблему, за словами розробника, повинен вирішити проект PrivatCoins. “Це не просто криптовалютний гаманець, який дозволяє купувати та продавати валюту. За деякий час в додаток інтегрують функції онлайн-банкінгу”, — пояснив Олексій Грушко.

Зазначається, що на старті буде доступно поповнення мобільних телефонів. Далі в планах — весь спектр опцій класичного онлайн-банкінгу: покупка квитків, оплата комунальних платежів.

За словами розробника, основна мета проекту — дати можливість пересічному користувачеві купувати і продавати біткоїни. Купувати біткоїни в системі можна не більше ніж на 25 тис.грн. і не менше ніж на 100 грн. одним платежем. В майбутньому це обмеження можна буде зняти, коли буде прийнято нові юридичні норми.

p 07ПРОДУКТ ТИЖНЯ

Компанія Samsung запатентувала модель “розумного” светра, який дозволить власникам гаджетів заряджати свої пристрої.

Смарт-одяг від Samsung матиме енергетичний акумулятор, який планують розмістити в нижній частині спинки светра.

Енергія буде генеруватися рухами користувача та рухом самого одягу. Нову розробку продемонструють на виставці CES-2018, що пройде в січні у американському Лас-Вегасі.

Так званий одяг Slimme проходить етап тестування, але у майбутньому стане частиною нашого повсякденного життя.

Минулого року Google вже представила джинсову смарт-куртку, створену у співпраці з Levi’s.

Із цією концепцією працюють і в Apple. Samsung про свій підрозділ C&T Fashion вперше оголосила у 2015 р., тоді ж представила власний смарт-бренд The Human Fit.

У той же час корейці вже показували модні смарт-аксесуари, включаючи “сонячну” жіночу сумку та смарт-ремінь.