Переваги “білого” роботодавця та прихід інвестора

Економіка
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Олександр Гладушко, виконуючий обов’язки голови правління ПАТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”

Доки в Україні тривають суперечки та протистояння з приводу того, яким має бути податкове навантаження на підприємців у ці складні економічні часи, наша компанія з першого дня свого існування обрала для себе стратегію “білого” роботодавця і чітко дотримується її третій рік поспіль.


Чому було прийнято таке рішення? По-перше, стратегічне титанове підприємство має працювати на державу. Саме таке завдання поставив уряд перед менеджментом компанії у момент припинення орендних відносин з комбінатами ОГХК.

Зараз важко уявити, що ще у 2014 р. відрахування нашою компанією податків, зборів та обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів складали усього 16 млн грн. Такою була віддача державі від найпотужніших титанових підприємств — Вільногірського ГМК та Іршанського ГЗК — одразу після оренди.

Вже у 2015 р. нашій компанії вдалося переломити цю ситуацію та значно збільшити прибутки, хоча збут продукції довелося розпочинати “з нуля”. Ефект не примусив себе довго чекати — державні та місцеві бюджети значно виграли від повернення комбінатів ОГХК у державну власність вже на другий рік її роботи.

Того року відрахування до бюджетів збільшилися у 22,5 разу — до 360,3 млн грн. У 2016 р. сплата податків та усіх обов’язкових платежів майже подвоїлася і досягла 695 млн грн. Компанія увійшла до Топ-100 найбільших платників податків України усього за два роки роботи, і у 2016 р.

Міністерство економічного розвитку та торгівлі України визнало її одним із 100 найприбутковіших підприємств, що перебувають у державній власності. ПАТ “ОГХК” за результатами роботи минулого року посіло 9-е місце у рейтингу міністерства.

За січень — вересень поточного року компанія сплатила 580 млн грн. податків та зборів до державного та місцевих бюджетів. Лише сплата дивідендів за 2016 р. цьогоріч склала 321,8 млн грн.

По-друге, державне підприємство має працювати для своїх громадян. Ми розуміємо, що виплати “білої” заробітної плати нашим працівникам у подальшому дозволять їм отримати підвищені пенсії та соціальні виплати порівняно з тими працівниками, яких винаймали “сірі” роботодавці. Наші працівники, йдучи на заслужений відпочинок, відчують на собі переваги роботи на державному підприємстві.

По-третє, хто, як не підприємства державного сектора, мають підтримати грошовий баланс країни та відіграти суттєву роль у наповненні дохідної частини державного бюджету? Адже це перш за все соціально захищені статті виплат — пенсії, зарплати громадян, що працюють у сферах, які не приносять прибутків, але відіграють суттєву роль у становленні українського суспільства, — галузях освіти, медицини, культури, мистецтва.

З огляду на те, що Україна у тривалому бойовому конфлікті майже втратила індустріальні території Донбасу, що відігравали важливу роль у формуванні ВВП країни, відповідальність за соціальну сферу та незахищені верстви населення автоматично розподілилася між державними установами та державними промисловими підприємствами, які мають змогу впливати на економічні показники країни, примножують свій дохід, прибутки та несуть на собі основне податкове навантаження.

Інша справа, як успішні підприємства на кшталт нашого можуть розвивати свій промисловий потенціал, модернізуватися в умовах, коли більша частина доходів спрямовується до державної скарбниці?

Яку роль буде відігравати наше підприємство надалі — донора бюджету країни чи конкурентоспроможного гравця на світових ринках — вже визначено урядом. ОГХК чекає на інвестора, приватизація компанії не за горами.

Це відкриває нові перспективи і перед найпотужнішими титановими комбінатами країни — Вільногірським ГМК та Іршанським ГЗК.