"Тримай 5!": Укргазбанк став першим партнером держпрограми "Доступні кредити 5-7-9%"

Новини компаній
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Фонд розвитку підприємництва підписав з Укргазбанком першу угоду щодо державної програми "Доступні кредити 5-7-9%" для українського бізнесу.

Про це повідомляє Міністерство фінансів, інформує БІЗНЕС.

"Таким чином, державна програма, створена за ініціативи президента Володимира Зеленського, уже має надійного партнера в особі Укргазбанку, який допоможе забезпечити малих підприємців доступними фінансовими ресурсами для розвитку своєї справи", – йдеться в повідомленні Мінфіну.

"Ми першими долучилися до співпраці з Фондом, а тому вже з 3-го лютого державна програма "Доступні кредити 5-7-9%" стане доступною для кожного підприємця. Фінансування зможуть отримати як і бізнесмени з досвідом, так і новачки. Це нові робочі місця, це мільярди інвестицій в економіку, це поступове покращення ділового і звичайного життя в цілому", –  зазначив заступник голови правління Укргазбанку Євген Мецгер.

Реалізація цієї програми передбачає створення низки інструментів здешевлення та доступності кредитів, а це:

Здешевлення кредитів шляхом компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та 9% річних за кредитами у національній валюті (додатково сплачуватиметься комісія банків у 0,5-1%). Відсоток залежить від розміру та типу бізнесу:

  •  5% річних – якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочих місця протягом першого кварталу;
  •  7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн грн;
  • 9% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн грн.

При цьому для підприємців, які отримали кредит за програмою під 7% або 9%, ставка знижується на 0,5 в.п. за кожне створене робоче місце (але ставка не може бути нижчою за 5%).

Надання часткових гарантій за кредитами, наданими мікро та малому бізнесу, якщо у них не вистачає застави (оплата за гарантію становить 0,5% від розміру кредиту).

За попередніми оцінками Міністерства фінансів, близько 50 000 позичальників зможуть взяти участь в цій програмі вже у 2020 році, що сприятиме зростанню рівня зайнятості в Україні, розвитку інноваційних та ефективних підприємств, а відтак розширюватиме податкову базу та збільшуватиме доходи до державного бюджету України, що дозволить безперебійно фінансувати Програму.

Нагалаємо, у січні "Укргазбанк" запустив перший в Україні іпотечний офіс та зробив іпотечне кредитування простим та  доступним.