Нафтовий гігант Exxon Mobil розпродає активи на $25 млрд

Новини компаній
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Американська компаныя Exxon Mobil планує продати активи в Європі, Азії та Африці на суму до $ 25 млрд, щоб зосередиться на декількох великих проектах на внутрішньому ринку і за кордоном.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на три банківських джерела, безпосередньо знайомих з планами компанії, інформує БІЗНЕС.

За інформацією агентства, Exxon зіткнулася зі зростаючим тиском з боку інвесторів, які виступають за вивільнення грошових коштів на тлі планів компанії збільшити витрати на проекти в Гайані, Мозамбіку, Папуа-Нової Гвінеї і США. Компанія склала список активів на продаж, в якій входять родовища щонайменше в 11 країнах.

У Exxon поки відмовилися від коментування інформації та заявили, що компанія не "коментує ринкові чутки або спекуляції".

Згідно з новим планом, Exxon перестане добувати нафту і газ в Європі, продавши активи в британській частині Північного моря, Німеччини та Румунії.

Exxon продовжить видобуток в Нідерландах, де спільно з Royal Dutch Shell володіє часткою в гігантському Гронінгенському газовому родовищі, яке влада планує закрити в 2022 році.

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року нафтова компанія Exxon Mobil Corp заявила, що виходить з спільних проєктів з російської "Роснефтью" через санкції США і Євросоюзу, введених в 2014 році.