Група "Ковальська" хоче придбати електровоз через проблеми на залізниці

Новини компаній
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Промислово-будівельна група "Ковальська" має намір закупити магістральний електровоз для транспортування будівельних матеріалів із власних кар’єрів.

Про це заявив генеральний директор компанії Сергій Пилипенко, інформує БІЗНЕС з посиланням на пресслужбу групи.

"Бізнес не готовий чекати, поки "Укрзалізниця" вирішить свої проблеми. Від суттєвих затримок поставок страждають клієнти, співробітники та економіка в цілому. Ми готові самостійно інвестувати в транспорт, але для цього необхідно позбавити "Укрзалізницю" монополії на тягу. Якщо в цьому році для приватних компаній відкриють ринок залізничної тяги, то ми будемо одними з перших, хто поповнить свій парк локомотивами", — заявив Пилипенко.

У компанії зазначають, що протягом останніх двох місяців ситуація з промисловими вантажами на залізничній дорозі суттєво погіршилася і стала катастрофічною.

"На ділянці Кам’янець-Подільський-Київ (біля 450 км) за останні 2−3 роки середній оборот вагонів зріс у 4 рази — до 16 діб (при нормативному 3−4 дні). На ділянці Коростень-Київ (біля 200 км) оборот наших власних вагонів складає 6−7 днів (норматив 3 доби)", — констатують у групі.

Група Ковальська також висловила підтримку ініціативи міністра інфраструктури Владислава Криклія щодо доступу бізнесу до ринку тяги.

Нагадаємо:

  • З 11 по 14 вересня "Укрзалізниця" обмежила вантажоперевезення Південно-Західною залізницею через скупчення вагонів. В УЗ заявили, що збої в роботі пов'язані з неефективним плануванням і використанням ресурсів менеджментом цієї філії.
  • У групі компаній "Ковальська" заявили, що заборона на відправку будь-яких вантажів Південно-Західнрю залізницею призводить до суттєвих втрат та загрожує призупиненням виробництва.
  • 19 вересня ПАТ "Укрзалізниця" надала можливість портам призупиняти відвантаження зерна, якщо ті не встигають обробити плановий обсяг.
  • Минулого тижня міністр інфраструктури заявив про намір запустити пілотний проєкт із допуску приватної тяги на залізницю для здійснення вантажних перевезень до кінця поточного року.