Мережа «АТБ» втратила $300 млн через війну на Донбасі

Новини компаній
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Внаслідок російської агресії мережа супермаркетів «АТБ» втратила 152 магазини на Донбасі, а її фінансові втрати склали $300 млн.

Про це повідомив співінвестор БІЗНЕС100, співвласник торговельної мережі Геннадій Буткевич в інтерв’ю «Цензор. НЕТ», інформує БІЗНЕС.

«Війна завдала нам великих втрат. На окупованій території ми втратили все: російська агресія забрала у нас 152 магазина і розподільний центр. Наші фінансові втрати на Донбасі склали майже $300 млн. Але свої зобов'язання перед постачальниками ми все одно виконали в повному обсязі», — наголосив Буткевич.

За його даними, на сьогоднішній день «АТБ» налічує понад 1020 магазинів і є найбільшою торговельною мережею в Україні. Річний оборот мережі складає понад 100 млрд грн, а капіталізація, за різними оцінками, — близько $3 млрд. В компанії налічується майже 70 тисяч робочих місць і щодня вона сплачує понад $1 млн податків.

«Якби у нас в країні діяли правила європейських країн, ми б коштували $4-5 млрд. І це важливий стимул для розвитку країни. Я особисто зацікавлений в усуненні корупції і неефективної бюрократії, що підніме і зробить мій бізнес набагато дорожчим, ніж якщо я буду про щось домовлятися з чиновниками. Будувати некорумповану державу для бізнесу вигідно!», — наголосив Буткевич.

Читайте також: Не в наших правилах опускати руки і відмовлятися від поставлених цілей

Він зазначив, що попри складності ведення бізнесу в Україні, «АТБ» відкриває по два нових магазини на тиждень.

На думку бізнесмена, без інвестицій і відкритого ринку, без підвищення капіталізації України вона не зможе перемогти. «Війна показує, що якщо ми побудуємо легальну економіку, відкриту для інвестицій з усього світу —  то зможемо домогтися незалежності...Я хочу показати Україну світовому бізнесу. Нашими лобістами на Заході повинні стати директора найбільших корпорацій і фондів», — переконаний Буткевич.

Нагадаємо, згідно з даними Державної фіскальної служби України, «АТБ-маркет» потрапив до ТОП-100 найбільших платників податків за останні п'ять років.

Довідка: «АТБ-маркет» — підприємство корпорації «АТБ» — найбільша торговельна мережа України, яка налічує понад 1000 магазинів в 256 населених пунктах 22 областей країни.

Компанія «АТБ-маркет» була заснована в 1993 році, коли магазини фірми «Агротехбізнес» поклали початок становленню мережі дискаунтерів «АТБ». У  2000-х роках мережа «АТБ» вперше в Україні впровадила нову систему самообслуговування у форматі «дискаунтер».

Асортимент магазинів складає більш ніж 3500 товарів, з яких більше 900 представляють власні торгові марки «АТБ». Щодоби в магазинах мережі «АТБ» здійснюють покупки понад 3 млн українців.

За підсумками 2018 року товарообіг підприємства склав 103 млрд грн. Загальна сума податків та зборів компаній «АТБ-маркет» сягнула 6,6 млрд грн.