"Нібулон" інвестував $23 млн у зерновий термінал на Запоріжжі

Новини компаній
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Компанія "Нібулон" ввела в експлуатацію свій 27-й зерновий термінал в селі Тернівка Вільнянського району Запорізької області.

Про це компанія повідомила на своїй сторінці у Facebook, інформує БІЗНЕС.

Як зазначається, будівельні роботи тривали з жовтня 2018 року. За цей час було забито близько 3500 паль, переміщено більше 400 тис. метрів кубічних ґрунту, виготовлено 13,6 тис. метрів кубічних бетонних конструкцій та забетоновано більш ніж 29,4 тис. квадратних метрів, змонтовано 3640 тонн металоконструкцій, а також побудовано вантажний причал довжиною 150 метрів.

Також для забезпечення проходу суден до вантажного причалу було виконано днопоглиблення близько 2 км річки Плоска Осокорівка та оснащено навігаційним устаткуванням понад 12 км підхідного каналу. 

Потужності термінала дозволять приймати до 300 тис. тонн зерна на рік. З появою терміналу в Тернівці загальний обсяг елеваторних місткостей компанії сягне 2 млн тонн одночасного зберігання. Всього узерновий термінал було інвестовано $23 млн.

"Поява такого об’єкта економічно вигідна сільгоспвиробникам, адже на кожній тонні зерна вони за рахунок зменшення логістичних витрат зможуть отримувати до $10 прибутку. Крім того, завдяки тому, що ми знімемо з автомобільних доріг до 12,5 тис. вантажівок на рік і переводимо ці вантажі на річковий транспорт, Запорізька область може економити щорічно щонайменше 300 млн грн на ремонтах доріг. Передусім, у самому Запоріжжі, де зерновози їхали раніше прямо через місто", – зазначив генеральний директор "Нібулон" Олексій Вадатурський.

У свою чергу,  т. в. о. голови Запорізької облдержадміністрації Елла Слепян зазначила, що завдяки терміналу в Тернівці буде створено 120 нових робочих місць, а податкові надходження в місцевий бюджет щороку становитимуть не менше 5 млн грн.

У планах компанії "Нібулон" розпочати проєктування та будівництво ще двох річкових перевантажувальних терміналів: у с. Мар'янське Апостолівського та смт Курилівка Петриківського районів Дніпропетровської області.

Нагадаємо, у лютому 2018 року ЄБРР підписав кредитну угоду на $50 млн з одним із найбільших операторів на зерновому ринку країни — компанією "Нібулон". Проект спрямований на підтримку стратегії "Нібулону", яка має на меті модернізацію зернової логістичної інфраструктури у 2018–2019 роках. Кредитні кошти будуть використані для спорудження річкових терміналів, будівництва перевантажувального крану, річкового флоту та розширення термінала в Миколаєві.